Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetünk még ez esetben?

Mit tehetünk még ez esetben?

Figyelt kérdés
Sajnos a tegnapi nap a szomszédnak a macskája(kicsi 4-5 hónapos körüli lehetett) átjött hozzánk és a kutyánk annyira "megtépte", hogy elkelett altatni. Szoktunk a kutyával foglalkozni napi szinten és kutyaiskolába is heti rendszerességgel visszük, de kicsit most tanácstalan vagyok az üggyel kapcsoltaban. Szomszéddal lekommunikáltuk a dolgokat(felajánlottuk neki, hogy fizettjük a "macska" miatti veszteséget, de nem ment bele + kerítés átalakítása) viszont a kutyánk nem lett macskához szoktatva és tekintve, hogy főút + HÉV mellett lakunk a környezetünkben szinte senki se válal macskát(szomszéd kivételével), így a kutya sétái során, csupán ritkán találkozott macskával, így a kutya eléggé "ingerült lesz" amikor meglát eggyet is(ezerrel húzza a pórázt) ugye a mostani incidens után átalakítatjuk a kerítést a lehető leg "macska biztosabra" de ettől függetlenül a kutya hozzáállása a macskák felé sajnos ezzel nem fog változni(kutyasuliban elnedelmesség és más kutyákkal való összeszoktatáson kívűl nagyon mást nemtanul), szerintetek mit lehetne tenni annak érdekében még, hogy ha egy macska átjáróban van a kertünkön keresztül, a kutya ne megrágni akarja?(amúgy a kutya shar-pei nagy részben így jellemzően tényleg házőrzőként viselkedik)

2017. okt. 19. 09:44
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat a Nyelvtani hibákért előre is.
2017. okt. 19. 09:46
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire hasznos neked ez, de a saját tapasztalatom, pont egy shar-peijel, saját (fajtatiszta) kutyám volt.

A Saját macskánkat elég sok foglalkozás, összeszoktatás, szigorú tiltás után elfogadta, és nem bántotta. Nem is lettek puszipajtások, de nem bántotta. Mondjuk okos macska volt, rájött, hogy nem kell ezt erőltetni, nem törleszkedett a kutyához, nem akart haverkodni, csak elvoltak egymással. Hozzá tartozik, hogy nem is engedtem, hogy a macska a kutyát hergelje, pl. soha nem engedtem, hogy a táljába beleegyen.

Idegen macskák: ha ott voltam, nem bántotta őket, vagy ha meg is indult, azonnal le tudtam állítani.

DE. Szerintem, ha egyedül találkozott volna egy macskával, és nem vagyok ott, kinyírta volna. Lakásban tartottam, nem volt kertünk, tehát nem tudtam élesben kipróbálni ezt az elméletet (nem is akartam), de 100% biztos vagyok volna, hogy ha nem vagyok ott, az idegen macskát nem tolerálta volna.

Szerintem arra simán meg tudod tanítani, hogy le tudd állítani, ha ott vagy, de benne van a pakliban, hogy a te kutyád sem fogja vissza magát, ha akkor megy be a macska a kertbe, ha te nem vagy ott, főleg, hogy az a TE kutyád területe...

Illetve, mindenkinek a saját felelőssége (törvény szerint is), hogy a háziállatát a saját birtokán tartsa, ezt azért ne feledjük el...

2017. okt. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Tartson szobacicát a szomszéd.
2017. okt. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel. Átalakíthatjátok a kerítést, és nevelhetitek a kutyát (ez nagyon korrekt tőletek, nem is a szomszédok de a környékbeli macskák irányában, hogy megpróbáljátok megvédeni a kis életüket), de amikor ti nem vagytok ott, a kutya nem lesz velük udvarias. S szerintem ez normális. Elvileg a környékbeli macskák tudják, hogy melyik kerítésen nem ajánlatos belógni - persze a kölykök sajnos még nem elég okosak ehhez.

Az enyém is így volt a macskákkal, pedig juhászkutyám volt nem kifezetett házőrző, inkább jelzőkutya. Nem is jártak hozzánk macskák, pedig rengeteg macska csatangolt a környéken. Aztán ahogy öregedett a kutya és már nem volt olyan gyors, meg nem látott jól, megjelentek újra a macskák és kezdtek átjárni a telken. Ott riszáltak az orra előtt szegény kutyának a kis pimaszok.. :D

2017. okt. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az egészben a szomszéd kislányt sajnálom a legjobban, mivel azt hazudták neki, hogy csak eltünt a macskájuk.

Úgy beszéltük meg, hogy ha legközelebb lesz macskájuk, akkor úgy, hogy mindenki ott van megmutatjuk a macskát a kutyának(jópár alkalommal) [persze úgy, hogyha valami baj lenne közbe tudjunk lépni], hogy ne legyenek teljesen idegenek egymásnak és talán a mi kutyánk is kicsit szocializálódik a macskák irányában,(plussz a macska is felméri a kutyát közben) ettől függetlenül sajnos nem tudunk kutya melett lenni 0-24-ben így csak reménykedni tudok, hogy a legközelebbi macskájuk kicsit elővigyázatosabb lesz. (sajnos itt az is lehetett az eggyik hiba, hogy van egy másik (mögöttünk lévő) szomszéd, akinek van egy jóval kisebb kutyája, akivel egész jól kijött a macska, így valószinűleg azthitte, hogy az összes kutya ilyen barátkozós fajta... (szerintetek ez jó ötlet lenne, vagy felejtsük el?)

2017. okt. 19. 11:10
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Saját macskával össze lehet szoktatni a kutyát, de ha egy idegen macska beugrik hozzá, azzal már nem lesz "kedves". Hiába mutogatjátok neki, akkor sem.

Az nem igaz, hogy ha tudja a macska hogy kutya van, nem ugrik be.Ha pont nem látja a kutyát, beugrik.

Az én drága cicámat aki 2 éves volt így ölték meg a szomszéd boxer kutyái.Pedig látta mindig, 2 éven át hogy ott kutyák vannak.Folyamatosan figyelte őket a kerítésnél.Soha nem hittem volna, hogy átmegy.De egyszer mégis.A boxereknél volt egy kiscica, sajátjuk, soha nem bántották.

Nekem is vannak kutyáim, saját cicákkal jól elvoltak,de sajnos hozzánk is beugrott szomszéd macska akit megöltek.

Sok év kutyás-macskás tapasztalatából írom, nem lehet mit tenni.

A macskáimat most úgy tartom, hogy melléképület be van nekik rendezve/ágyak, stb./és egy elég nagy udvarrész erős dróttal, betonalappal körbekerítve, felül is drót, élő fa is van bent, udvar is berendezve/mászófák, stb/.Mert kutya, kocsi, mérgezés miatt már nem akartam több cicát elsiratni.

2017. okt. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 pptomi ***** válasza:
100%

Kutyáknál egyénfüggő, hogy mennyire jön ki a macskákkal. Ha a családban van mindkettő és jól megvannak egymással, akkor a kutya megérti egy idő után, hogy bent a macska az úr. A macska pedig elfelejti, hogy kint a kutyáé az udvar és sokszor bezavarja a kutya.

Ha a kutyával vagy az udvaron és téged tekint vezetőnek, akkor hallgat rád és le tudod állítani. De amikor egyedül van, akkor magára van utalva és saját maga dönt, hogy mi legyen a macskával. Idegen macskáknak általában nem ajánlatos a kutya területén mozogni, hacsak nem nagyon jámbor a kutya.

Macskabiztos kerítés nem létezik, jóformán még a plafonon is tudnak járkálni, ha úgy tartja a kedvük.

2017. okt. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Ha nen szobacica, akkor vagy egy másik kutya vagy egy autó vagy a hév fogja elcsapni.

Ez ilyen dolog a kinti macskáknál...nem tudsz mit tenni. Szeretnek kóborolni és kész.

Ja és ezért sem te sem pedig a kutyád nem hibás!

2017. okt. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

Semmit se tehetsz. Ráadásul nem is neked kell, hanem a macska tulajdonosának. Az ő felelőssége, hgy a macskája a kertjén belül maradjon. Ha ezt nem tudja/akarja megtenni, akkor így járt.

A macskák egyébként kőkemény ragadozók, és nem csak egereket fognak, hanem madarakat is. De valahogy a macskatartók ingerküszöbét ez sesem éri el. Bezzeg ha az ő édibédi (madárgyilkos) cicáját egy kutya megtépi, akkor fel vannak háborodva.

2017. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket, régi háznál ahol laktunk nálunk is voltak macskák és egy foxi kutyánk is volt ahol érdekes módon az öregebb macskával sosem jött ki jól viszont a fiatalabb macskákkal mintha ultimátumot kötött volna így eléltek egymás melett, viszont az akkori kutyánk inkább csak elkergette az arra koborló macskákat de fizikailak nem tett bennük sohasem kárt, úgyhogy úgy tünik a mostani kutyánk ebböl a szempontból veszélyesebb tud lenni.
2017. okt. 19. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!