Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy segítsünk a tanárunknak?

Hogy segítsünk a tanárunknak?

Figyelt kérdés

11.-be megyünk most, van egy nagyon kedves tanárnőnk, magyart és törit tanít nálunk. Olyan rossz látni, hogy a nyári szünetben a Pennyben dolgozik.


Az osztály 80%-a ugyanígy van, hogy nagyon sajnálja, mert köztünk kb. mindenki volt/megy nyaralni, a tanárnőt meg kérdeztük év végén, hogy hova megy, de mondta, hogy sehova. Persze van nálunk is egy ilyen kárörvendő 20%, akik szerint ha tanárnak mert, akkor dögöljön is éhen, de a többség nem ilyen.


Annyit tudunk róla, hogy 28 éves, tehát nem idős, egyedül lakik albérletben. Beszélgettünk az osztály Fb-csoportban most a napokban róla, annyira lelkiismeretfurdalásom van, mert tök jó tanár meg szeretem nagyon az óráit, de én ezeket a sorokat is Korfuról írom, miközben tudom, hogy ő meg egész nyáron a boltban pakol.



2023. júl. 22. 18:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Hát dobjatok össze neki ~100 millió forintot egy szép lakásra...
2023. júl. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%

Nagyon rendes osztály lehettek (az a 80%), hogy ennyire foglalkoztok a tanárnőtökkel. Szerintem az ilyen diákok miatt választják sokan a mai napig a tanári hivatást, hiába (ahogy a te tanárnőd helyzete is mutatja) nem éri meg az anyagiakat nézve.

Az első ötletem az volt, hogy dobjatok neki össze valamennyit egy rövidebb utazásra, például Horvátországba. Nem tudom hányan vagytok olyanok, akik benne lennének az ilyesmiben, de ha vagytok mondjuk húszan és mind beletesztek tízezer forintot az ötletbe, az már kétszázezer forint, amiből bőven kijön egy egyhetes utazás Horvátországba, vagy tulajdonképpen bármelyik dél-európai országba (nyilván attól függően, hogy hol száll meg, hogyan jut oda és ilyesmik). Természetesen ezt nem lehetne meglepetésként megcsinálni, meg kéne beszélnetek vele az egészet, de hát ez csak egy ötlet volt.

A második ötletem az volt, hogy apróbb gesztusokkal segíthetnétek a mindennapjait. Például páran bevásároltok helyette, valaki néha autóval fuvarozza, néha meghívjátok valamire, ilyesmik. Ezek persze megint olyan dolgok, amiket vele kell megbeszélnetek. Ha csak néha összeül az osztály egy kávéra vagy süteményre (felteszem ő is kedvel titeket, ha ennyire segítenétek neki), már az egy jó emlék a számára, hiszen éreztetik vele, hogy nem csak az órákon tűritek meg, hanem valójában kedvelitek, mint ember.

Ha végül nem is tesztek meg a fentiek közül semmit sem, már a szándék és a segíteni vágyás látványa is nagyon jó érzés tud lenni bárkinek.

2023. júl. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos érdemben nem tudtok segíteni neki, meg ha tudnátok is (mondjuk a szüleitek), biztos nem fogadná (nem is fogadhatná) el. Legyetek kedvesek vele és éreztessétek vele, mennyire értékelitek, hogy a pályán maradt és tanít titeket. (Ha szokás nálatok pl. osztálykiránduláskor az ofő mellé kísérőtanárt választani, akkor, ha nem lesz osztálya jövőre, akkor hívjátok meg. Az is egy gesztus.)
2023. júl. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Én ha tanár lennék biztos nemnfogadnék el pénz még 100 forintot sem. Ez az ő élete neki kell építenie a saját életét. Örülök hogy ilyen aranyos tanárnőtök van és hogy ennyire szeretitek. Engem az összes tanárom rühelt, ahogy én is őket.
2023. júl. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
nyári szünet = unatkozó, kamukérdést gyártó diákok
2023. júl. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem neki marhára nincs szüksége a te sajnálatodra, gazdaggyerek.
2023. júl. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"gazdaggyerek"


Egyáltalán nem vagyunk gazdagok. Teljesen hétköznapi életünk van, apum villanyszerelő, anyum logisztikus. Évente egy-két alakalommal megyünk nyaralni, de szinte mindig Európán belül.

Van osztálytársam, aki pl. kéthavonta elmennek nyaralni, Maldív-szigetektől Amerikáig mindenhol volt már. Na ők gazdagok.

2023. júl. 22. 22:12
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Elég kamu (hecc) szaga van a kérdésnek.

Egy tanárnak nem júniusban ér véget a tanév és nem szeptemberben indul.

Túl sokat nem tudna a Pennyben dolgozni. Talán egy hónapot. Ennyi időre fel sem veszik, de neki sem jelentene sokat.

Nem kellene itt kavarni az amúgy is eltorzított információkat.

2023. júl. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ott dolgozik, látták az osztályból, sőt még beszéltek is vele.
2023. júl. 23. 10:34
 10/14 anonim ***** válasza:
Szorgalmaznia kéne, hogy mondjon föl a saját érdekében. Nem teheti tönkre magát miattatok. Én is felmondtam, mert nem tudtam megélni, pedig imádtam tanítani, de egyszerűen nem tudtam megélni a fizumból.
2023. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!