Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tudnánk segíteni egy...

Hogy tudnánk segíteni egy tanárunknak úgy, hogy ne legyen ciki neki? 17/L

Figyelt kérdés
11-es vagyok gimiben, idén szeptemberben jött hozzánk egy új irodalomtanárnő. Nagyon szeretni mindenki, most végzett az egyetemen szóval majdnem a mi korosztályunk, fiatal, lelkes, tök jó órái vannak és órán kívül is meg lehet keresni bármivel és segít. Viszont az osztályfőnökünk megsúgta az osztálynak, hogy ne számítsunk arra, hogy ő érettségiztet majd minket, mert el akarja hagyni a pályát (tett rá utalást, hogy anyagi okokból). De mi tudjuk, hogy szeret tanítani és mi is szeretjük őt, mit lehetne tenni, hogy maradásra bírjuk? Bármi ötlet??? Nagyon szeretnénk, ha nála érettségizhetnénk, az előző magyartanárunk egy öreg besavanyodott banya volt, akivel egész órán csak verslábakat rajzoltunk, most meg végre van értelme az irodalomóráinknak.

2022. jan. 21. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem rajtatok múlik.

Az osztályfőnökötöket viszont helyre tehetné valaki, hogy ne pletykáljon.

2022. jan. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem pletykál, hanem akkor került ez szóba, mikor mi kérdeztünk rá direkt, hogy igaz-e ez, vagy csak pletyka? Mert az egyik osztálytársunk anyukája is a suliban dolgozik matektanárnőként és ez az osztálytársunk mondta, hogy az anyukájától hallotta.
2022. jan. 21. 09:27
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem tehettek ti semmit sem. Érthető, hogy tanári fizetés mellett anyagi gondjai vannak, amin ti nem tudtok segíteni.
2022. jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ez a pletyka definíciója.
2022. jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudsz mit tenni, a tanárok bére arra se elég, hogy egyedül ellegyenek. Az én feleségem is tanár, én programozó vagyok, így jól megvagyunk, mert az ő szemérmetlenül alacsony fizetését kiegészíti az én rendkívül magas fizetésem. És mivel nagyon szeretjük egymást, nem lesz válás, így ez neki jó és nekem is. De nem mindenki van ilyen élethelyzetben, nagyon ritka az ilyen jó kapcsolat mint a miénk, neki valószínűleg a saját lábára kell állnia, amit ebből nem fog tudni megtenni. Sajnálom, nem tudsz mit tenni. Esetleg legyetek jók, ne bosszantsátok soha semmivel, kedveskedjetek neki (ez a többi osztályra is vonatkozik), így hátha megszereti a tanítást és marad. Sok tanárt a bosszantó gyerekek is kikészítik, az alacsony fizetés már csak hal a tortán.
2022. jan. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
5.! meg a még bosszantóbb kiállhatatlan mindenbe belepofázó sülők
2022. jan. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Kiálltok a tanárok mellett amikor szrájkolnak. Ennél többet nem tudtok tenni.
2022. jan. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11%
Ha nem tudott róla hogy szenvedni fog a tanári karral akkor valójában nem okos a lány☝️
2022. jan. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Semmit nem tudtok csinálni.
2022. jan. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

"legyetek jók, ne bosszantsátok soha semmivel, kedveskedjetek neki (ez a többi osztályra is vonatkozik), így hátha megszereti a tanítást és marad. Sok tanárt a bosszantó gyerekek is kikészítik, az alacsony fizetés már csak hal a tortán."

Igen, ezeket tehetitek. Ezek nagyon fontos dolgok ám.


A hal a tortán... :) Meg a "meg a még bosszantóbb kiállhatatlan mindenbe belepofázó" sül(l)ők... :)

2022. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!