Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Még mindig űzik ezt a sok...

Még mindig űzik ezt a sok baromságot iskolamenzán "egészség" néven?

Figyelt kérdés
Az hogy nem sóznak mert hogy úgy "egészségesebb", holott a nátrium fontos az izomösszehúzódás szempontjából és nyugodtan lehet sózni bármit. Teszem hozzá sűrűn volt olyan nálunk hogy leves, amiben ugye sem tészta, sem zöldség, húsról ne is álmondjuk csak valami fűszeres lé. Mellé meg valami száraz sütemény amit személy szerint gyűlöltem ezért éhen maradtam. A rízses "hús" sem látott sosem rízst, valami zsíros mócsingot vágtak a tányérra, néha meg sem lehetett állapítani mit tesznek az ember elé, de a lényeg hogy nincsen só.. Ami külön röhejes volt hogy a büfére ki volt írva hogy egészségtudatos de tele volt mindenféle cukros üdítővel és hasonlóval. Bár egy olyan országban ahol még él az a száz éves hülyeség hogy hideg izmot nem nyújtunk és ezt tesitanárok előadják... Beraknak két tesiórát és nyerj hozzá energiát fűszeres vízből meg túrós batyuból.
2023. júl. 30. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem mindegy az neked? Nem jársz már iskolába.
2023. júl. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Az, hogy nem raknak ki sót, nem azt jelenti, hogy ne lenne alapból só az ételben.
2023. júl. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A barátom is retteg a sótól, amit néha neki főzök, én meg nem enném. A volt felesége egyáltalán nem tesz sót az ételbe, ritka pocsékul főz. Az iskolai menzáról nekem sincsenek jobb emlékeim, pedig az nem mostanában volt. A munkahelyi sem volt jobb...
2023. júl. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A sóval semmi baj, az is ostobaság hogy a tojásnak a sárgája rossz mert "Koleszterin".
2023. júl. 30. 08:42
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
Mi ostobaság még, mesélj.
2023. júl. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

A menza sosem volt és sosem lesz kimondottan egészséges, de még az egészségeshez közelítő sem, mert ahhoz hogy egészséges ételeket lehessen készíteni sokkal több pénzt kellene szánni fő/étkezés címén.

Ez az idő előre haladtával úgy tűnik egyre rosszabb lesz ez minőség, mert arányaiban és az árakhoz képest egyre kevesebb jut étkezésre.

Regebben sem nevezném jónak az tény hogy volt egy-két étel, ami finom volt, de a többi hanyagolható volt.

Persze az étkezési igények az is változnak az idő haladtával.

2023. júl. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát egy olyan országban ahol egy háziorvos azt hiszi hogy a testépítő étrendkiegészítőkben anabolikus szteroid van, a kardiológus meg azt mondja a kreatinra hogy "ne szedjen ilyen szereket" nem lehet sokat várni.
2023. júl. 30. 09:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt különösebb bajom a menzával. Mindig normális kajákat adtak, de mondjuk egy idő után megkértem anyámat, hogy inkább főzzön nekem. Nem szerettem azt, hogy még tanítás után bent kell maradni kajálni vagy a nagyszünetben a kilóméteres sorban várni.
2023. júl. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!