Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Cikizik a gyerekem az egészség...

Cikizik a gyerekem az egészséges étkezés miatt, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Röviden: egészségesen, tudatosan táplálkozunk és a családban a gyerekek is. Eddig ebből nem volt gond, a gyerekek is nagyon szeretik, szerintem többet tudnak 11 és 14 évesen az egészségről, mint a legtöbb felnőtt.


Szóval most váltott iskolát a kisebbik fiam (11 éves) és hát meglátták az osztálytársai, hogy velük ellentétben viszi az ételt és ő nem:


tízóraira pékárut, kólát, kakaót, csipszet stb, hanem főtt tojást, zöldséget és minőségi szénhidrátot (rizs, bulgur, köles, stb) visz magával ételhordóban.


Uzsi hasonló, ebédre pedig szintén zöldségek, jó szénhidrát, hal, tojás, sovány húsok, stb.


Mindezt persze változatosan, figyelve a mikro, makro tápanyagokra, vitaminokra, stb. hiszen az iskolai ételekben lényegében alig van normális minőségű és mennyiségű tápanyag, fejlődő szervezet, tehát kell neki az igazi élelmiszer.


Nyilván van néha desszert is, de az én elkészítem vagy olyat veszek, ami normális alapanyagokból van.


Szóval a fiam nem a büféből reggelizik, mint az osztálytársak többsége, nem csipsz, kóla, üres szendvics a menü. A gondom, hogy kipécézték emiatt, "vegaboy-nak, bioboynak nevezik (ezt monda eddig el). Érdekes a tesónál nincs ilyen gond.


Holott mi étkezünk egészségesen, nem a péksütivel és csokival, energiaitallal indító gyerekek, ez teljesen egyértelemű annak, akinek minimális tudása is van az egészségről.


Ennek ellenére mégis célpont, mert viszi magával a rendes ételt és nem szemetet eszik.


Igazából ketten-hárman vannak rászállva nagyon. Az ő szüleikkel beszéljek vagy az osztályfőnökkel? MOndjuk nem várok sokat a dologtól, mert a piszkálódó gyerekek szülei se hiszem, hogy olyan nagyon egészségtudatosak lennének és nyilván ezt a mintát adják át.


2023. ápr. 23. 16:35
1 2 3 4 5
 1/49 anonim válasza:
77%
A tanáral beszélj de lehet a szülövel is beszélni kell
2023. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
80%
Én arról az oldalról próbálkoznék, hogy sütnék pár egészséges nasit, abból csomagolnék bőségesebben, s biztatnám a fiamat, hogy kínálja meg belőle az osztálytársait.
2023. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
77%

A gyerekek így is, úgy is találnak fogást egymáson, ha valamelyikük kicsit is eltér az aktuális "normától". Most azon lovagolni, hogy épp azért, mert szerintetek egészséges ételeket visz, felesleges. Csesztethetnék azért is, mert barnahajú, vagy mert mekkora lába van már, vagy mert jó tanuló (ami egyébként mindenkinek ismerős lehet, hogy hány gyereket hívtak csak azért strébernek, mert jó tanuló volt).

Ha csak annyit csinálnak, hogy vegaboynak meg bioboynak hívják,az miért akkora probléma? Nyilván hülyeség vegának hívni, mert nem az :) de ettől még ez abszolút nem sértő, nem úgy, mint a "szefós" a "dagadt" meg a hasonlók.

Szóval szerintem csak el kéne engedni, tudod, mint ahogy a szellemileg érett emberek szokták.

Ha csak annyi, hogy ezen a néven nevezik, én nem beszélnék se az osztályfőnökkel, se a szülőkkel, mert

1. ez nagyon kevés indok és iszonyúan mikromenedzselésnek tűnik, amit csinálsz

2. "MOndjuk nem várok sokat a dologtól, mert a piszkálódó gyerekek szülei se hiszem, hogy olyan nagyon egészségtudatosak lennének és nyilván ezt a mintát adják át."

Ilyen arrogáns hozzáállással inkább ne próbálj meg másokkal kommunikálni, mert ki fogod vívni a népharagot. Ez offenzív. Nekik elsütsz egy ilyet, onnantól elkönyvelik, hogy biztos a gyereked is ilyen nagy arccal van mások felé, és talán még joggal is támadják.

Szóval egyrészt tanulj meg normálisan kommunikálni, másrészt ne hidd, hogy neked van igazad és mindenki más hülye, csak mert nem kölest esznek.

2023. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:
Természetesen nem kommunikálnék olyat feléjük, hogy ők egészségtelenül étkeznek, ahogy nem mondom ezt minden második magyarnak, aki el van hízva vagy túlsúlyos. De akkor a tanárnak érdemes, köszi
2023. ápr. 23. 16:46
 5/49 anonim ***** válasza:
72%

3, hát ja. A szülő - bármennyire is jót akar -, valamelyest céltáblává tette a gyereket.

Olyan ez, mint amikor nem engedik a gyereket tévézni - amúgy szerintem sem kéne -, de részbe emiatt nem tud kapcsolódni a többiekhez, mert ez a közös szál kimarad.

És bizony eljön az a korszak egy gyerek életében, ahol a kortárscsoporthoz való tartozás fontosabb, mint az egészséges táplálkozás. A büfében - közösen - megvett kakaós csiga értékesebb, mint anya szendvicse.

2023. ápr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
80%

Elöször is, érzésem szerint kicsit át vagytok esve a ló túloldalára, ez a másik véglet, amit ti csináltok.

Másodszor ha kicsit másként organizálnál, akkor vihetne olyasmiket, amik nem ennyire feltünöek - nekem iskolába a bulgur, köles nem az, amit feltünés nélkül lehet enni (minimum evöeszköz kell hozzá) -, biztos meg lehetne oldani valami szendvics-szerü módon is. A gyerekeket az nem igazán érdekli, mi van egy szendvicsben, de ha valaki minden szünetben megterít magának, az eléggé kilóg a sorból.

Az iskolában - legalább is, amiket én ismerek - elég sok gyerek nem kóla-csipszet fogyaszt, az üdítöt ki lehet kerülni, ha teát visz.

Az ebéd nem lenne annyira gond, de tízórai-uzsonna nem föétkezés, ahol alaposan neki kell készülni, hanem félig-meddig "mellékesen" eszik meg.

Beszélni nem sok értelme van bárkivel is, mert a többség azt szokta meg, és aki nagyon másként viselkedik, az mindig feltünik másoknak.

2023. ápr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
35%
Utolsóval értek teljesen egyet, én is voltam ilyenbe írtó gáz volt amikor minden szempár engem figyelt mert kattant az ételes doboz és az illatok száguldottak. Másrészt tojás és ilyesmiket nem szívesen vinnék iskolába legyen az bármennyire egészséges mert erős "illatuk" van ami szintén befolyásolható lehet ilyen esetekben. Azt a tojást este is vagy suli után is meglehet enni. Átlagosan kellene ennie legalább a látszatot feltüntetni mert csak bszogatni fogják, egy sajtos croissant nem a világ nem attól fog egészségtelen lenni.
2023. ápr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyiban kimerül a csúfolódás, hogy vegaboynak meg bioboynak hívják, akkor én nem csinálnék belőle nagy ügyet. Gyerekeddel beszélj, hogy őt ez hogy érinti és ha nem bántják, közösítik ki, csak kapott egy gúnynevet, akkor azt ne vegye magára, az nem sértés, ha valakire azt mondják, hogy egészségesen eszik. Ha ő nem veszi fel, akár tudja viccesen kezelni, akkor nem lesz érdekes piszkálni és leszállnak róla.

6-ossal amúgy egyetértek, megkönnyíthetnéd kicsit a dolgát azzal, hogy ne legyen ilyen feltűnő célpont és vihetne olyan ételeket, ami ugyanúgy egészséges, de a normáltól kevésbé üt el. Pl. teljes kiőrlésű kenyérből szendvics, amibe tudsz tenni jobb minőségű felvágottat, szeletelt főtt tojást, salátát, mellé pár koktélparadicsomot és semmivel se rosszabb, mint a mostani, de nem olyan feltűnően más a többiek kajájához képest, mint az, hogy bulgurt eszik tízóraira.

2023. ápr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
Abszolut nem vagyunk szélsőségesek, teljesen alap módon étkezünk. Sajnos az emberek többsége étkezik egészségtelenül, aminek meg is látszik az eredménye. Egy kis villa elfér az ételhordóban, nem kell hozzá megteríteni, semmivel nem bonyolultabb, mint egy szendvicset megenni. Nyilván 2-3 osztálytárs miatt nem fogunk éegészségtelenül kajálni, ez abszurd :) A többiekkel nincs gond.
2023. ápr. 23. 17:01
 10/49 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de egy sajtos croissantban nincs semmi, csak transz zsírsavak és gyorsan felszívódó szénhidrát, amitől 1 óra mulva éhes leszel. Az égvilágon semmi értelme uzsira vagy tizoraira azt enni, kivéve ha hízni akarsz és beteg lenni hosszu távon.
2023. ápr. 23. 17:02
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!