Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért azt szokták általában...

Miért azt szokták általában elővenni aki megvédi magát és nem az agresszort?

Figyelt kérdés
Nekem volt egy osztályfőnököm aki engem pártolt abban hogy fizikálisan megvédtem magam, de az ellenkezőjét is tapasztaltam. Mégis miért azt veszik elő aki nem bűnös csak megvédi magát?
2023. aug. 9. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️
2023. aug. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy általában?
2023. aug. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mert általában ezt hallottam, láttam és tapasztaltam.
2023. aug. 9. 19:37
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért gondolj bele. Adott

1. egy magatartási gondolkkal küzdő agresszív gyere, aki másoknak is árt, akivel órán sem mindig lehet bírni

2. egy jó magatartású gyerek akit nyugodt, segítőkész, órán is megcsinálja, amit kér a tanár, de egyszer tele lett a bucija és verekedett.

Ha ez a kettő sszekap, te melyiket vennéd elő, hogy többet ilyet ne tegyen?

Azt, akiől tudod, hogy úgysem fogsz vele elérni semmit, sőt majd úgyis olyat reagál rá, amitől te is felhúzod magad - vagy azt aki amúgy tud viselkedni és normális?

2023. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A kérdésedből nem ez jön le.
2023. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Azért, mert zavarja a rendet azzal, hogy nem az "okos enged, szamár szenved" típusú áldozatmentalitást követi, hanem kiáll magáért. Ha csak csendben, lehajtott fejjel tűri, hogy beszólogatnak neki, elveszik a kajáját, összetörik a holmiját vagy legrosszabb esetben megverik, akkor a tanárnak dolgoznia kell, - tisztelet a kivételnek, a rendes tanároknak. De az agresszort pártoló tanárokban kialakul egy általános gyerekgyűlölet vagy lesz@rom mentalitás ekkora a munkakörülmények hatására - meg kell oldania egy konfliktust, és ez kényelmetlen. Főleg, hogyha nincs kompetenciája hozzá, hogy helyén kezelje az agresszort. A kisebb ellenállás felé mozdul. Könnyebb az áldozatot csesztetni, mint beismerni, hogy nem tudja vagy nem akarja megvédeni, hiába ez a dolga.
2023. aug. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

* Ha nem csak csendben, lehajtott fejjek tűri, hogy beszólogatnak neki, elveszik a kajáját, összetörik a holmiját vagy legrosszabb esetben megverik, akkor a tanárnak dolgoznia kell


Kihagytam egy nemet.

2023. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az elsős tanítónénim mindig azt mondta, tudom, úgy kezdődött, hogy visszaütött.

Nem nyomozott, a nincs verekedés és kész , elvét vallotta.

2023. aug. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a való világban is így van, nemcsak az iskolában. Ha megtámadnak, és megvéded magad, legjobb, ha nincsenek szemtanúk, és nem hívod ki a rendőröket sem, mert aki védekezik, azt úgyis meg fogják hurcolni.

Ez egy ilyen világ, bűnözőkből álló "elit" nyilván a bűnözők mellé fog állni.

2023. aug. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha megtámadnak és te győztél miért is kellene kihívni a rendőrséget? Sőt azt sem tudom, hogy van-e még ilyen, hogy arányosság elve? Vagy ha hirtelen felindulásból megölöd a támadót, akkor is leültetnek?
2023. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!