Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy közeledhetek a másod-unok...

Hogy közeledhetek a másod-unokatestvérem felé?

Figyelt kérdés
Osztálytársak vagyunk 3.éve, még van 2 évünk, de nem is mindig köszönünk egymásnak. Másik nemhez tartozik, szóval kicsit nehezebb barátkozni. Sose beszélgettünk, max egy-két szót, ami engem elszomorít, szerintem őt is de nem tudom kideríteni. Pl. volt amikor egy csoportba osztottak minket órán, annak örült, de mostanában kicsit mintha zárkózottabb lenne. Lehet, azt várja, én nyissak felé, de én elég félénk vagyok. Olyan rossz látni, hogy még a fiúkkal is sokakkal nagyon jóba van, hozzám meg nem igazán szól. Mit tehetnék? Hogy beszélgessek vele, és miről, ha nem merek hozzá odamenni se? A többi osztálytársam közül nem tudom, kik tudják, hogy rokonok vagyunk, de talán félreértenék, ha kettesben beszélgetnénk. Amúgy általánosban is ismertük egymást. A szüleink jóban voltak, de ma már nem találkozik a 2 család.

2023. aug. 22. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Mondd meg neki egyenesen, hogy szeretnéd, ha közelebbi és jó viszonyban lennétek, és kérdezd meg, nyitott-e erre.
2023. aug. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És utána?
2023. aug. 22. 16:20
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem, akkor nem. Szerintem nem kötelező barátoknak lennetek azért, mert rokonok vagytok.
2023. aug. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jó, de nem azt kérdeztem, mi van, ha nem, hanem hogy utána mit csináljak pontosan?
2023. aug. 23. 14:14
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha igen? Hát akkor barátkozzatok...
2023. aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De hogy?
2023. aug. 24. 15:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején én is egy rokonnal együtt kezdtem a gimit, ugyanaz az évfolyam, csak más osztály. A kezdetekben jó volt neki is, nekem is, hogy együtt lógunk a szünetekben, de pár hét után a rokon elkezdett arra célozgatni, hogy nyissunk mások felé is. Nyilván jól elvoltunk, de ő szeretett volna megismerkedni másokkal, nem elzárkózni előlük egy új helyen. Utána ő neki lett ott baráti köre és nem is beszélgettünk. Ez a normális.


Hogy mit tegyél?

Egy barátság úgy alakul ki, ha mindkét fél jól érzi magát a másik közelében.

Ha arról van szó, hogy a rokon jól érzi magát egyedül vagy megvan a barát köre és te is csak cikinek érzed, hogy rokonok vagytok, mégsem beszéltek, akkor feleslges ebben bármit is tenni. Attól, hogy rokonok vagytok, nem kötelességetek a szüneteket együtt tölteni, csevegni, etc.


De, ha ennek ellenére is barátkoznál vele.akkor csak nézd meg, hogy ki tudsz-e ilyen viszonyt alakítani.


Próbáld ki, hogy odamész, valami humorosat vagy érdekeset elújságolsz neki.

Vagy olvas? Akkor meséld el, hogy te most milyen könyvet olvasol.

Szereti a zenét? Mond el, milyen jó zenét találtál és mutasd meg.

Szereti a Youtube-ot? Mesélj akedvenc Youtuberedről.


Próbáld ki, hogy felhozol ilyen témákat és ebből születik-e egyáltalán beszégetés vagy csak tőszavakban reagál. Ha születik, akkor olyan, hogy utána automatikusan haladtok egyik témából a másikba, nem akad el a csevegés.

Ezek után megpróbálhatod, hogy elmente együtt valamerre a folyosón vagy hazafele együtt mentek.


De ha úgy érzed, hogy nagyon döcögnek a beszélgetések, akkor engedd el őt már az elején, mert máskülönben érezheti ezt ráakaszkodásnak.

2023. aug. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsot 7es 😄
2023. aug. 28. 14:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Szívesen, 8, szeretem az almát!
2023. aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Almát? Ez a neved?
2023. aug. 29. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!