Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megbuktam es szuleim nem...

Megbuktam es szuleim nem tudjak mit tegyek ?

Figyelt kérdés
a potviszga egy hajszalon mult eltudtam titkolni az egeszet ők azt hiszik 4 es lettem
2023. aug. 23. 23:55
1 2 3
 1/21 Darius- ***** válasza:
89%
Most akkor hol buktál meg, a pótvizsgán vagy év végén ? Szülőértekezletre nem mennek ?
2023. aug. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Hogy hihetik azt, hogy négyes lettél? Te mondtad?

Nyilvánvalóan meg kell mondani, lehetetlen, hogy nem. Nem fognak kidobni otthonról, csak nagyon dühösek lesznek. De minden düh csak ideig-óráig tart.

2023. aug. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

A pótvizsga egy hajszálon múlt, hogy sikerüljön? Vagy sikerült, csak épphogy?

Nem értem, év végén nem kérdezték, hogy mégis hol a bizonyítványod? Ha eddig el tudtad titkolni, hogy megbuktál, de most sikerült a pótvizsga, akkor most hirtelen miért akarod elmondani? Biztosan kiakadnának, de ha a lelkiismereted ettől jobb, akkor mondd el. Lehet haragudnak majd, amiért nem mondtál igazat, de legalább végül bevallottad és nem kell évet ismételned. Viszont ha megbuktál a pótvizsgán, azt előbb utóbb úgyis megtudják. De elég fura, hogy ezt ilyen könnyen eltitkoltad és nem beszéltek a tanároddal vagy nem érdeklődtek a bizonyítványod felől.

2023. aug. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megbukott a pótvizsgán. Arra értette, hogy egy hajszálon múlt a pótvizsgálja, hogy megkapja a kegyelem kettest.


Előbb utóbb úgyis kiderül majd, másnem abból, hogy 1 évvel később kapsz érettségit.

2023. aug. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát, talán el kellene mondani, főleg ha a pótvizsga sem sikerült. Ha meg sikerült épphogy, akkor tökmindegy utólag.
2023. aug. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem érthető, hogy akkor sikerült-e a pótvizsga, vagy sem... Ha megbuktál, akkor mondd el, mert ez nem az a téma, amit el kéne titkolni. Segíthetnének is.

De elképzelni nem tudom erről hogy nem tudnak a szüleid? Hanyadikos vagy? Szülői? Úgy tudom online meg lehet nézni a jegyeket. Soha nem nézték? Már nem kell sehogy jelezni nekik, hogy megnézték? - nem tudom mi a mostani rendszer. Bizonyítvány? Nem érdekelt senkit? Bukásnál a tanárok nem értesítik a szülőt? Nálunk a bukásra állóknak is behívták a szüleit, nem vártak meg a bajt.

2023. aug. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
Most saját magad kellemetlen állapotán rontottál tovább a hazudozással. Felesleges - és főleg itt az, - hogy kioktassanak ezzel összefüggésben, de ebből most kell, hogy tanulj! Az egyetlen dolog, ami melletted szól, hogy ezúttal nem tét nélkül hazudtál, de akkor is mérlegelni kell egy hazugság előtt, hogy milyen kifejletei lehetnek. Szerintem vállald a felelősséget, állj od a szüleid elé és mond meg nekik, hogy hazudtál. Javíthatsz valamennyit a helyzeten azzal, ha ugyanezzel a levegővel előállsz azzal az ötlettel is, hogy miként akarod visszaállítani a bizalmat részükről az irányodba. A hazudozással az a baj, hogy amikor megbukik vele az ember, akkor három perc alatt képes lerombolni vele akár egy életen át tartó bizalmat is és amit három perc alatt lerombolt az ember, azt nagyon hosszú idő, - gyakran évek távlatú idő - visszaépíteni, de sok esetben lehetetlen is. Ha levonod a szükséges tapasztalatot az esetből, akkor még nem késő!
2023. aug. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
köszönöm 7-es nehez lesz eléjuk allni de megoldom muszaj lesz teljes mertekben igazad van, mivel angolbol jól vagyok ezert egy nyelvvizsgaval akarom kompenzálni hatha ha ment valamwnnyit
2023. aug. 24. 23:58
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
De áruld már el, mi történt, mert nem írtad le normálisan. Még az se derül ki, hogy a pótvizsgán vagy évvégén buktál-e meg, és hogy hogy jön ide a négyes.
2023. aug. 25. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát... nyelsz egy nagyot, felkészülsz rá, hogy alaposan le leszel szidva, majd eléjük állsz, és megmondod: "apa, anya, hazudtam nektek. Nem négyes lettem, hanem megbuktam, és a pótvizsga sem sikerült." Kellemetlen lesz, de nincs más mágoldás.


Viszont ez amellett, hogy gáz, nagyon szomorú is. Nem maga a bukás miatt, most egy év ide vagy oda felnőttként semmit nem fog majd számítani. A szomorú az, hogy ennyire pocsék a kapcsolatod a szülőkkel. Normális körülmények között egy családban a családtagok segítik, és emberszámba veszik egymást. Nálatok ez valószínűleg teljesen máshogy van. Máskülönben nem hazudtál volna...

2023. aug. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!