Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rocker/metalos vagyok egy...

Rocker/metalos vagyok egy egyházi iskolaban, mit szólnak ehhez?

Figyelt kérdés

Úgy öltözködök, mint amilyen a zenei ízlésem, rocker/metalos vagyok, ezt nem szégyellem, ezért így is öltözködök, ez a stílusom, ha nem öltözködnék így nem én lennék, vagyis nem önmagam.

Zenekaros pólókat, 8 soros steel bakancsot, oldallancot, felvarrt farmerkabatot hordok, bele van nyírva a szemöldökömbe egy csík, és a hajam alul a fulem közepéig kb fel van nyírva, de ezt a hajam eltakarja, nem viselek sminket, csak feketét hordok.

A pólóim többsége halálfejes, mivel metal.

És ez egy egyházi iskola, ide vettek fel, keresztény családból származik, ezért én is az vagyok, hiszek Istenben, de akkor is ez az én stílusom, a “noiesebb” ruhákban nem érzem jól magam, az nem én vagyok.

Ha pl felveszem egy pokolgépes pólót, mit fognak hozza szolni? Meg úgy halálfejeset, ha felveszek be fognak szolni a tanárok, a diákok? Eddig nem szóltak be az osztalytarsaim. Nem szégyellem, hogy rocker vagyok és mindig is kimutattam, az általános iskolaban nem szóltak ezért, de ez már egyházi iskola, kiváncsi vagyok, hogy nektek rockereknek milyen tapasztalataitok, tippjeitek vannak.

Köszönöm, hogy végig olvastad! Legyen szép napod!

L



2023. szept. 4. 19:20
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Vannak keresztény rock bandák is egyik leghíresebb a skillet. Nincs semmi baj ha lányként/fiatal hölgyként szereted a metált/rockot. Max próbálj egy kicsit jobban bele olvadni a környezetbe, nehogy szekálás áldozata legyél akár diáktársaid által, akár kipécézen egy tanár.
2023. szept. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Irdatlan Infláció ***** válasza:
72%
Abszolút iskolája válogatja. Én is keresztény középsuliba jártam, sok volt a rocker, mégtöbb a nem hetero ember, senkinek semmi baja nem volt ezzel :)
2023. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Iskolafüggő.

Jellemzően egyébként ha általános iskolában ez belefért, akkor középiskolákban egy fokkal nagyobb teret engednek az efféle "önkifejezésnek".


A tanárok legfeljebb egy-egy konkrét dologba, például ruhadarabba kötnek bele, a házirendre hivatkozva, nem az egész stílusba. Középiskolából most eszembe jutott egy volt osztálytársam, akin többször láttam hasonló felsőt. Ezt egy egyházi iskolában azért hanyagolnám :)

[link]

(Nem is tudom már, hogy szemet szúrt-e valamelyik tanárnak, de sokat hordta. Egy másik srácra viszont a festett körmök miatt rászóltak, meg a szemet kitakaró "emós" haj miatt is.)


A diáktársak más tészta, azok bármibe bele tudnak kötni. NE FOGLALKOZZ a köteledőkkel! Ha mégis úgy érzed, hogy nagyon kilógsz, akkor még mindig lehet kicsit "visszább venni": a lánc lecsatolható, a bakancs teljesen oké, nadrág alatt még kevésbé feltűnő. A fekete szín kb divat manapság, az együttesen ruháknál meg zenekarfüggő, hogy mennyire kirívó vagy polgárpukkasztó. A smink nélküli megjelenés meg talán plusz pont is egy egyházi intézményben - legalábbis a tanárok körében. :)

2023. szept. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segitsegeket.

Igazabol ez a 2 polom van ami kicsit “durvább”, mint a többi, nagyon szeretem őket, mondhatni kedvencem ez a metallicas, a többin nincs ennyire részletezve minden, persze azok is koponyásak, de nem ennyire “extrém”.


[link]


[link]

2023. szept. 4. 20:41
 5/39 anonim ***** válasza:
44%
Tiéd a vaskereszt!
2023. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
5%
Hm. Pár éve a Rockmaratonon valamelyik énekes a farkát Bibliával dörgölte vagy valami hasonló. Ha annak a zenekarnak a pólójában mennél a suliba, az durva lenne.
2023. szept. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Keresztény gimibe jártam, de járt oda sok rocker és metalhead.

Amire haraptak a tanárok, az a látható tetoválás és a testékszer volt, egyébként nem érdekelte őket, hogy milyen banda logója van a pólódon, mert a kevésbé ismertektől azt sem tudták, hogy létezik. 😂 Lehetett volna pillangó vagy valami random felirat is rajta.

A lényeg, hogy add önmagadat, ha pedig csak emiatt vegzálnak vagy diszkriminálnak, még mindig lehet váltani egy jobb légkörű helyre.

Attól, hogy rocker vagyok és extrém, nem leszek kevésbé keresztény.

Ugyanis nem hallgatok olyan zenét, ami összeegyeztethetetlen a hitemmel.

2023. szept. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

#4 Esetleg azt tudod csinálni, hogy először a kicsit szolidabbakat veszed fel, amíg kitapasztalod, kik a szigorú ultra konzervatív tanárok és kik a lazábbak. Az írásod alapján értelmesnek tűnsz. Hagyd, hogy megismerjenek.


A Metallica egyébként nagyon népszerű zenekar, nem kizárt, hogy a tanári karból is kedvelik páran.


A Cannibal Corpse meg az egész imázsát a túltolt brutalitás köré építette, de ők is csak emberek. A frontemberük például nagyon szereti a plüss játékokat horgászni, úgy tudom fel is szokta ajánlani rászorulóknak.

[link]


[link]


Persze ettől még nem nyújtanak kellemesebb látványt a felakasztott gyerek testrészek, de a hasonló bandák pont a sokkolásra és megbontránkoztatásra mentek rá - a vallás ellenes, "sátánista" zenekarok nagy része is kevésbé "gonosz", mint ahogy előadják magukat.

2023. szept. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Igen, az elejen kicsit “gyengebb” pólókat veszek, ma egy Depressziós póló volt rajtam, tesi tanár nezte, mondom ez egy rock banda, erre válaszolja “azthittem iskola kezdes miatt vettel fel depresszios pólót.”

Az ofo is észrevette, hogy van egy rocker az osztalyban, o is mondta, hogy a rockerekkel nincs gond, de en a papoktól felek ez miatt.

2023. szept. 4. 23:42
 10/39 A kérdező kommentje:

#8

Cannibal Corpse pólóból ez volt a legszolidabb, próbáltam meg anno olyan pólókat venni/kérni, amik azért nem olyan “durvák”, mert már nézték ram a faluban az öregek érdekesen egy póló miatt, aztán szétpletykálták a faluban, hogy sátánista vagyok…

2023. szept. 4. 23:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!