Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen is szokás elsőévesek...

Egyetemen is szokás elsőéveseknél, első (kisebb létszámú) órán ez a "bemutatkozósdi"?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom ótá úgy rá tudok stresszelni az ilyenekre. Nem tudok sose mondani hirtelen semmit.
2023. szept. 10. 16:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem is kell. Bemutatkozol: neved. Ennyi.
2023. szept. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismeretlen a tanár, akkor még második és harmadik évben is eljátsszátok ezt. 🙃
2023. szept. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt ilyen sajnos, mivel alapból kevesen voltunk (kb. 40-50 ember). Minden újabb tanár eljátszatta ezt velünk. Én is utálom. Nemtudom, egyetemen még mi a fenének kell ilyesmivel bohóckodni.

#1 Miről beszélsz? A nevet a tanár mondja. Neked pedig mesélned kell magadról.

2023. szept. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ilyen órára emlékszem, a többi tanárt nem érdekelte, kik vagyunk 😂


Ezen az órán meg a nagyon idős professzorasszony az első bemutatkozóvan beszélt másfél órát, senki másra nem jutott idő. Kiderült, hogy a férje abból a városból származik, ahonnan a lány, és konkrétan minden rokonon végigment, hogy azt ismeri-e, meg tudja-e, hogy ez vagy az a ház hol van...

2023. szept. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb csoportokban van ilyen, én is mindig zavarban vagyok ilyenkor. Én bemondom a nevem és hogy milyen megszólítást szeretnék, aztán osszák be, a többit elég, ha a barátaim tudják.
2023. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem értem hogy lehet erre rástresszelni. A legtöbb ember gyerekkorában megtanul beszélni. Alkalmazd a beszéd tudományát, és mesélj magadról egy-két mondatot, mint egy kommunikációképes élőlény.
2023. szept. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen soha senki nem kérte számon, hogy ki vagyok. Egyedül be iratkozáskor kellet személyi igazolványt bemutatnom, és a diploma át vételekor kérték a személyi igazolványomat az egyetemen. De szinte alig tudták, hogy név szerint ki vagyok. És én is alig ismertem név szerint az évfolyam társaimat. A tanáraim / professzoraimról meg még annyit sem tudok.
2023. szept. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mesterképzésen is volt olyan kurzus, amin bemutatkozással kezdtünk. Főleg azért, hogy a tanár felmérje, hogy ki milyen előzetes tudással, milyen motivációval és célokkal érkezett. Nem kell ezen stresszelni, hiszen ez nem ellened, hanem sokkal inkább érted van.
2023. szept. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bekellett mutatkozni, meg kellett néhány mondatot mondani magunkról.
2023. szept. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egészségtudományi Egyetemre járok és az a tapasztalatom, hogy azokon a kisebb létszámú előadásokon kellett bemutatkoznunk (név, honnan jöttél, miért ezt a szakot választottad) amelyeket inkább humánosabb, pedagógiai beállítottságú tanárok tartottak.


Idén már harmadéves vagyok és szinte minden órát szakorvosok és egyéb szakemberek tartanak, na őket nem érdekli annyira ez a része. Ők csak leadják az anyagot, elköszönnek, a vizsgán meg majd számon kérik.

2023. szept. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!