Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Más is érzett így?

Valaki : kérdése:

Más is érzett így?

Figyelt kérdés

Tanárokhoz szól a kérdésem, amit soha nem mernék névvel kitenni.

Szóval, 3 éve végeztem és dolgozom ugyanazon a helyen. Probléma több is van. Egyrészt sokszor még mindig nem vagyok biztos magamban. Ezt persze nem mutatom, de sokszor délután gondolkodom rajta, hogy pl. be kellett volna írni/ nem kellett volna beírni. Ehhez hasonlók. Néha szükségem van segítségre, de az idősebb kollégák csak lehúznak egy ideje. Az elején aranyosak voltak, már nagyon nem. Rámtolnak feladatokat, ami nem is az én dolgom. Kérdezek valamit, végig se hallgatják. Ezt annyira utálom. Mondok egy példát. Beadott papír,mutatom a kollégámnak, hogy szerintem ez a papír önmagában nem elég. Megszólítom: Xy, figyelj ez így elég le...? Ő: ezt tedd el, ez a tiéd!!! Én: tudom, de szerintem kéne még... Ő: ez a tiéd!!! Ezt el kell tenni. Én: igen, csak egy kérdés...

És kezd mással beszélni. Ez egy sztori, de ez konkrétan rendszeres.

Aztán arról még nem is beszéltem, hogy rendszeresen beszólogatnak. Az egyik azzal nem hagy élni, hogy nem vagyok olyan profi mint ő (42 éve tanít, nyugdíjból jött vissza). A másik azért szól be, mert kaptam egy pénzzel járó lehetőséget vele együtt/engem is jelentkeztettek a továbbképzésre vele együtt...

Rendszeres beszólást kapok, hogy "a diákoknak nem vagyok az anyja". Nem is szeretnék az lenni, csak ha beteg, szomorú akkor azért mégis csak kicsit istápolom, ameddig a valóságos anyja meg nem érkezik érte.

Egyik ismerősöm azt mondta hogy ez minden iskolában ilyen

Remélem hogy nem...



2023. szept. 24. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

De így megy. A túlnyomó többség nő, ahol sok nő van, ott sok az intrika. Tisztelem, becsülöm a tanárokat, de ez a része sajnos ilyen.

Képzd át magad, és keress valamit amiből meg is tudsz élni

2023. szept. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De, ez ilyen sajnos. Mindenki leterhelt, frusztrált.
2023. szept. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Zöldfülű vagy hozzájuk képest, aztán így, hogy alig van más fiatal, sajnos nagyon nagy a kontraszt. Segíteni nem akarnak. Én tavaly végeztem, de annyira nyomasztó volt az egész, a közeg, a fizetés, a közoktatás helyzete. Én ott hagytam:/

De utólag nem bánom. Nyelvszakosként elhelyezkedtem simán, de ha nem nyelvszakos vagy, viszont kompetens, akinek nem büdös a munka, akkor te is el tudsz, simán...

2023. szept. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Próbálj más intézményben elhelyezkedni...esetleg egyházi fenntartású?


Ott azért erre oda kell figyelnie még a pedagógusoknak is, hogy hogyan bánnak egymással.


Sok sikert, az együttérzés erény, nem szégyen :)

2023. szept. 26. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Az egyházival úgy dobálóztok itt sokan, mintha ott kolbászból lenne a kerítés 😀 elárulom, nincs feltétlenül így...
2023. szept. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Váltani akarok de még egy évet le kell húznom itt taktikai okokból

Egy évig várok, hogy merre tovább, ez sok mindentől függ. De tuti hogy nem innen megyek nyugdíjba

2023. szept. 27. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!