Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi lehet a következménye ha...

Mi lehet a következménye ha nem megyek ma be az iskolába?

Figyelt kérdés
Kiskunfélegyházi vagyok és atmegyek Kecskemétre, nagyon csúnyán össze vesztem a szüleimmel a tanulás miatt. 16L
2023. okt. 3. 07:20
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Semmi. nem kell mindenkinek végzettség, kellenek az utcaseprők és közmunkások is.
2023. okt. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

Kapsz valahány igazolatlan órát, anyádék a rendőrökkel hozhatnak haza, te meg idővel a munkanélküliek/közmunkások számát növeled majd.

Hagyd abba a tinihisztit és tanulj rendesen!

2023. okt. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
És azért mert össze vesztél a tanulás miatt nem mész be? Ezzel még jobban rontasz a helyzeten...Bár már reggeltől valószínű nem aktuális amit írtam...
2023. okt. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Ha egyébként nem lógsz, akkor semmi, lesz hét-nyolc igazolatlanod, meg kettes magatartásod. Viszont ezzel óvatosan, mert bizonyos számúigazolatlan óra felett ugrik a családi pótlék, amit ne legyenek illúzióid, hogy kinek a zsebpénzén/extráin fogják behozni a szüleid, akikkel eleve csak még jobban elmérgesedhet a viszony, ha eleve már a tanuláson vesztetek össze.

Inkább menj el háziorvoshoz, mondd azt, hogy fosol, akkor lesz 1-2 napod összeszedni magad, mielőtt visszamész az iskolába, ha kell egy kis szünet. Ha csak a szüleidet akarod felcseszni, igazán lehetnél kreatívabb, valami olyat kellene csinálni, amivel nem ártasz magadnak.


Mondjuk a kukás/utcaseprű/közmunkás leszel kommentek is szórakoztatóak... Ennél nagyobb boomerséget le se lehetne írni. Egyrészt, mindannyian tudjuk, hogy az összes sikeres ember miiiind kitűnő tanuló volt. Ebben az országban meg aztán hatványozottan igaz, hogy egyetlen módon lehet előrébb jutni, és ez az, hogy színötösöket szerzel gimiben, summa cum laude diplomázol, aztán szorgalmasan és keményen dolgozol.

Anekdotikus érvként felhoznám, hogy egy A4-es lap nem lenne elég, hogy csak kulcsszavakkal felsoroljam, mi mindent műveltem le középiskolában, aztán pár év kihagyás és külföldi kulimunka után, mikor már tiszta volt, hogy mit akarok kezdeni az életemmel, önként és dalolva mentem egyetemre. Nem mindenkinek nő be a feje lágya 18 éves korára, hát még előttére...

2023. okt. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!