Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet annak, ha nem jelentkezek be online az órára, ha amúgy igazoltan nem vagyok iskolában?

Figyelt kérdés

Az van, hogy a tavalyi digitális oktatás megihlette az egyik tanárukat, és ha valaki jelenléti oktatásban nincs órán, mert mondjuk orvosi igazolással otthon van, akkor ő meeten közvetíti az órát az otthonlévőknek. És aki be van lépve, azt nem írja be hiányzónak.

Ez amúgy tök hasznosnak tűnik, azoknak, akik nem betegen vannak itthon, csak instant kiírta őket az orvos két hétre a vírus miatt, vagy azoknak, akik kontakszemélyként vannak karanténban full tünetmentesen. Csak a a baj, hogy a tanár ezt nagyon kötelezőnek veszi, nem pedig egy segítségnek, amivel vagy él a diák, vagy nem. Például ősszel egy osztálytársam tényleg beteg lett, hazament, írt a tanárnak, hogy nem tud belépni órára, mert rosszul van. Erre lecseszte a tanár, hogy miért olyan nehéz belépni órára,nem igaz, hogy erre se képes. Az osztálytársam aznap reggel full lázas volt, hányt, úgy küldték haza a koliból, tuti nem kamuzta egyébként, hogy nem tudna belépni. De ha kamuzna mert nem akar belépni, abba sem lenne semmi, otthon van igazoltan, igazolással, nem köteles meeten bejelentkezni órára, max lesz egy igazolt hiányzása.

És most én kerültem abba a helyzetbe, hogy itthon vagyok, mivel kontakt személyként házi karanténban vagyok. Én eddig azt hittem egész használható lesz ez a Meeten közvetített óra, ezért tökre beléptem, hogy ne maradjak le. Hát semmire nem mentem vele. A táblát nem igazán látni a képen, a tanár össze-vissza járkál, nem is értem, hogy mit mond a feladathoz kiegészítésként. Mert csak addig áll közel a közvetítő telefonhoz, amíg a lényeget mondja. És értem, hogy mászkál, meg segít a jelenlévőkön, mert nyilván az az elsődleges. Csak ez számomra(meg szerintem másnak is) teljesen időpocséklás. Ülök ott 45 percet a kép előtt, de tökre hiányos lesz az órai munkám, és egészíthetem ki, írhatom újra, mert rossz a hang. Visszakérdezni még nem tudom a tanárt ott rögtön, mint rendes online oktatásban, hogy ugyan mondja már el mégegyszer, mert csak azokra figyel, akik jelen vannak az órán és azokra rá se néz, akik online vannak csak ott.

Arra gondoltam, hogy nem lépek be, mert ennek semmi értelme. A hiányzasom úgyis orvosi igazolással le van igazolva, igazolatlan úgyse lesz belőle.


Lehet valami következménye, ha nem lépek be Meetre az óra idejében?


2021. máj. 20. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Ha igazoltan, akkor semmi. Egyel több igazolatlan óra kerül a naplóba, majd pedig a bizonyítványodba - illetve be kell pótolnod az azokon az órákon ismertetett tananyagot és a hozzá tartozó (házi) feladatokat.
2021. máj. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

1: Ha igazoltan van távol, hogy kerülne be igazolatlan óra a naplóba? Épp ez az igazolás lényege :)


Szóval nem jogos az ilyen eljárás!

2021. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszem, hogy bármi következménye lenne. A tanár beír igazolatlannak, de te odaadod az igazolást az osztályfőnöködnek, aki majd leigazolja a beírt igazolatlanokat a naplóban.
2021. máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
* Igazoltan mulasztott óra, elnézést kérek... Igazolt hiányzás. Erre gondoltam.
2021. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Mekkora gyökér :/


Ha még sulis lennék, én fognám a laptopomat, és kamerával-mikrofonnal együtt vinném magammal a mosdóba, és venném magam ahogy a vécé fölé görnyedek.


Csak hogy lássa, hogy sokan tényleg nem poénból nem tudnak részt venni.

2021. máj. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, van igazolásod.

Amúgy, ha a gyerekemet ilyen esetben lecseszné a tanár, én szülőként eligazítanám, hogy ha a gyerek betegállományban van, akkor ilyet nem követelhet meg és kész.

2021. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most látom ezt a kérdést, 1 évvel később. :D.

Kérdező, csak, hogy tudd, nem jogos egyáltalán, hogy elvárja/elvárta tőletek azt, hogy otthon, betegen is bejelentkezzetek Meet-en az órájara.

Következménye nem lehet, ha nem vagy ott. Hiányzás be van írva, ígyis-úgyis, hiszen nem vwgy ott élőben suliban.

Igazolás van. Akkor mi a probléma?

2022. júl. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha valaki online van, nem írta hiányzónak. Tehát naplóba mondjuk úgy nézett ki, hogy pl harmadik órán jelen volt (online) az otthon lévő illető, a többi meg igazolt hiányzás.
2022. júl. 16. 20:36
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Hát akkor írja be nyugodtan hiányzónak. Akinek van igazolása, és messze jár a 250 óra hiányzástól, annak a legkevésbé sem probléma ez.
2022. júl. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!