Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A témazáró dolgozatra akkor...

A témazáró dolgozatra akkor is kell adni 45 percet, ha csak egyszeresen számító?

Figyelt kérdés
Elvileg ez benne van a házirendekben és a tanárunk meg általában 20 percet ad csak rá és nem egyszerű feladatokat ad, hanem ad olyat is amit nem vettünk. Mi az igazság?

2023. okt. 26. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szólj az igazgatónak
2023. okt. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Ha tényleg témazáró dolgozatról van szó, és a házirendben ez van, akkor igen. Ilyen esetben az iskola vezetőségét kell értesíteni az incidensről.

Bár a tapasztalatom az, hogy az ilyen "olyan feladatokat ad, amiket nem is vettünk" állítások 90%-a mögött egy lusta diák áll, aki még azt sem tudná visszaidézni, hogy mikről volt szó órán, és "természetesen" a füzetében sincs semmi leírva, mert lusta jegyzetelni.

2023. okt. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nos kedves #2-es. A tanár le se diktálja normálisan a vázlatokat és összevissza diktál. Majd olyat kérdez, ami a tankönyvbe sincs leírva. Ezt, hogy lusta a diák, ez csak egy féligazság, mivel én úgy írtam egy 4-es alát hogy mindent elolvastam. 5-ös dolgozat nem lett. Az én dolgozatom lett a 2. legjobb az osztályba. Tehát ezt kicsit óvatosabban mondanám ezt.

A házirendbe pedig külön az volt beírva, hogy a nagydolgozatra 40-45 percet kell adni és a nagydolgozat alatt a TZ értendő. (vagy nem?)

Pár hónapja ugyan átfogalmazták ezt a házirendben (bár nem tudom hogy a diákönkormányzat miért nem szólalt fel ez ellen). A diákönkormányzat meg egy lósz@r szervezet, ami mindenről szól, csak a diákok képviseletéről nem, bár nem is csoda, mivel az igazgatóhelyettes egyik beszédében mondta, hogy a diákönkorm. a programok szervezésére van, a problémákkal mindenki keresse fel az osztályfőnökeit. Egy nagy 0 az egész. A diákigazgatók évek óta csak magukat fényezgetik, ahelyett, hogy tennének valamit a programok "szervezésén" kívül. Mindig az igazgató támogatásával válasszák meg. Sokaknak elege van már ebből, de senki se mer szólni. Bár nem is csodálom, mert én egyszer felszólaltam osztályfőnöki órán ebben az ügyben is. Másnap meg kaptam az ívet, hogy foglalkozzak a magam dolgával és ne üssem bele az orrom ilyenekbe, mert amit kapok az fájni fog. Megmondtam, hogy "majd pont tőlük fogok félni, élősködő mocskok". Bár kirúgni nem tudnának mert 4,8-4,9 az átlagom és soha nem követtem el semmilyen fegyelmi vétséget, sőt még versenyt is nyertem az iskolának. Egy "bűnöm" van: túlságosan szeretem az igazságot.

2023. okt. 29. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!