Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megbosszultam az osztálytársam...

Megbosszultam az osztálytársammal szembeni gúnyolódást, hazaküldtek, milyen retorzióra számíthatok? (Hosszú sztori)

Figyelt kérdés

11. osztályosok vagyunk, az egyik legjobb barátom az osztálytársam gúnyolódás áldozata lett azért mert az egyik osztálytársunk azt mondta az egyik alattunk lévő osztályba járó gyereknek, hogy Őt örökbefogadták, meghogy a barátnője nem is létezik, hanem csak kamu.


Az a 10.-es patkány pedig elterjesztette, és az egész iskola elkezdte gúnyolni a barátunkat ezért kitaláltam, hogy bosszút fogok állni, a többiek ebbe nem mentek bele de nekem tetszett az ötlet és ma véghez is vittem.


Ismertem a portást, tudtam, hogyha azt mondom neki, hogy az egyik tanár megkért, hogy valamit mondjak be a rádióba, akkor odafogja adni a kulcsot, a rádió meg gondoltam pofon egyszerűen használható.


A nap közepén kikéretőztem óráról, elkértem a kulcsot, megkaptam, és felolvastam a rádióban az alábbi előre megírt szöveget:


“Tisztelt diákok, figyelem figyelem, szolgálati közlemény következik, a xy nevű diákunk meleg, nagyon sok fiú tetszik neki az iskolából, mindenkit megkérünk, hogy legyen résen, és takarják el magukat előle tesin, úgy tudjuk az egyik nagy szerelme yx (a másik gyerek neve aki elkezdte a gúnyolódást) ha látják őket csókolózni a padon, ne zavarják őket, és legyen ez egy jó lecke, hogy ne basz*gassátok az osztálytársam, közlemény vége”.


Mire kimentem a rádiós teremből már úton voltak a tanárok, illetve az egész iskola nevetése kihallatszott a termekből, mentem az igazgatóiba, jó sokat ordítozott velem, rendőrrel fenyegetett, kérdezte miért csináltam, elmondtam, nem is bántam meg, mondta, hogy pakoljak össze és húzzak haza, később döntenek a sorsomról, holnap reggel pedig kezdjek az igazgatóiban.


Szóval visszamentem a cuccaimért és hazamentem.


Mire számíthatok? Az osztályból beszéltem néhány emberrel, elvileg ez után rohadt nagy balhé volt, minden osztálytársamat megkérték, hogy írjon rólam jellemzést, egyesével mindenki ment be az igazgatóhoz, hogy kérdezgessék rólam őket bent, elvileg az egyik gyerek anyja bement a suliba, hogy számon kérje a tanárokat, hogy ez mégis hogyan fordult elő, még most is tart a tanítás, de folyamatosan mennek az osztálytársaim az igazgatóiba.


nov. 29. 13:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Te nem 11. osztályos, hanem 11 éves vagy....
nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ha lenne zsepim most sírnék!
nov. 29. 13:38
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem történt meg amit leírtál, ez egy fantázia.

Ha egy kamu szöveg végén bemondod, hogy ez egy megleckéztető hazugság volt, akkor kioltottad vele az egészet ami előtte elhangzott.

nov. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Nagy nyilvánosság előtt, rágalmazást követtél el, ami a bűncselekmény. (Btk 226. §)

Ha szerencséd van, sem az iskola, sem a két srác nem fog rendőri eljárást kezdeményezni és megúszod igazgatói szankcióval. Rosszabb esetben jövő évben járkálhatsz a rendőrségre.


Egyébként ha nem kamu a sztori, teljesen megértelek. 30-40 évvel ezelőtt még "oké" is lett volna így visszavágni, vagy a bullykat iskola után megverni, de ma már nem ilyen világot élünk. Viselni fogod a tetted következményét, ami attól függ, mit lép az iskola\diáktársaid.

nov. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Pierre. Megall az ido. ;-) Meg lehetsz iro.
nov. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem kamu, ha kamuznék, akkor inkább azt kamuztam volna, hogy megvertem őket, vagyhogy elloptam a csajuk
nov. 29. 13:40
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez melyik filmben volt? Nyilván ez így nem történt meg.


Mi a gond erkölcsi oldalról?

- a homszexualitással gúnyolódsz. Azért a 21. században már nem kellene: baromi kellemetlen lehet a valóban meleg iskolatársaidnak az ilyen

- egy valaki terjesztette ezt, de a többiek, akik gúnyolódtak, szintén bűnrészesek. Őket eddig az egyik suttyó szórakoztatta, most egy másik (Te)

- a portás állásába kerül valószínűleg a sztori

- igazából Te semmivel sem vagy jobb, mint a másik

Persze az egész nem történt meg, az egészet arra írom, hogy "mi lett volna, ha..."


Egyébként a sztorit ott cseszted el, hogy még csak fél 2 van, szóval ennyi minden, amit leírtál, aligha történhetett volna meg mostanáig egy nap alatt.

nov. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
#4 Szerintem a provokatorokat is felelossegre kell vonni. ;-)
nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
#8 igen, lehetne. De az iskolai pletykákkal aligha foglakozik bárki. + Nehezebben bizonyítható, mintha valaki 500 diák füle hallatára beszólna valamit a hangosba.
nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
53%
#9 igen. Viszont, amikor elkezdik firtatni, miert csinalta, elo fog kerulni az ok, ami kivaltotta az egesz cirkuszt. ;-)
nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!