Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megbosszultam az osztálytársam...

Megbosszultam az osztálytársammal szembeni gúnyolódást, hazaküldtek, milyen retorzióra számíthatok? (Hosszú sztori)

Figyelt kérdés

11. osztályosok vagyunk, az egyik legjobb barátom az osztálytársam gúnyolódás áldozata lett azért mert az egyik osztálytársunk azt mondta az egyik alattunk lévő osztályba járó gyereknek, hogy Őt örökbefogadták, meghogy a barátnője nem is létezik, hanem csak kamu.


Az a 10.-es patkány pedig elterjesztette, és az egész iskola elkezdte gúnyolni a barátunkat ezért kitaláltam, hogy bosszút fogok állni, a többiek ebbe nem mentek bele de nekem tetszett az ötlet és ma véghez is vittem.


Ismertem a portást, tudtam, hogyha azt mondom neki, hogy az egyik tanár megkért, hogy valamit mondjak be a rádióba, akkor odafogja adni a kulcsot, a rádió meg gondoltam pofon egyszerűen használható.


A nap közepén kikéretőztem óráról, elkértem a kulcsot, megkaptam, és felolvastam a rádióban az alábbi előre megírt szöveget:


“Tisztelt diákok, figyelem figyelem, szolgálati közlemény következik, a xy nevű diákunk meleg, nagyon sok fiú tetszik neki az iskolából, mindenkit megkérünk, hogy legyen résen, és takarják el magukat előle tesin, úgy tudjuk az egyik nagy szerelme yx (a másik gyerek neve aki elkezdte a gúnyolódást) ha látják őket csókolózni a padon, ne zavarják őket, és legyen ez egy jó lecke, hogy ne basz*gassátok az osztálytársam, közlemény vége”.


Mire kimentem a rádiós teremből már úton voltak a tanárok, illetve az egész iskola nevetése kihallatszott a termekből, mentem az igazgatóiba, jó sokat ordítozott velem, rendőrrel fenyegetett, kérdezte miért csináltam, elmondtam, nem is bántam meg, mondta, hogy pakoljak össze és húzzak haza, később döntenek a sorsomról, holnap reggel pedig kezdjek az igazgatóiban.


Szóval visszamentem a cuccaimért és hazamentem.


Mire számíthatok? Az osztályból beszéltem néhány emberrel, elvileg ez után rohadt nagy balhé volt, minden osztálytársamat megkérték, hogy írjon rólam jellemzést, egyesével mindenki ment be az igazgatóhoz, hogy kérdezgessék rólam őket bent, elvileg az egyik gyerek anyja bement a suliba, hogy számon kérje a tanárokat, hogy ez mégis hogyan fordult elő, még most is tart a tanítás, de folyamatosan mennek az osztálytársaim az igazgatóiba.


2023. nov. 29. 13:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
16%

Egy ilyen hogy lenne már rágalmazás? Tán bűncselekmény b*zinak lenni, vagy hogyan?

Persze morálisan nem szép, úgy se, hogy ismerjük az előzményeket, meg hát ezzel gúnyolódni is gáz... de rágalmazás?

2023. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Mert tuti nem 17. Inkább 7.
2023. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
#11 olvasd el a tényállást.
2023. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
35%

Elolvastam. "Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Tehát ha valaki b*zi, akkor a becsülete már alapból csorbább, mint egy heteronak?

2023. nov. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez hasonlót filmen láttam.
2023. nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
29%
A történetben nincsenek buẓik, csak egy állítás róluk. A kérdést is olvasd el, mert nem az az alaphelyzet, hogy valakit coming outoltak az akarata ellenére, mégis ezt az állást véded. Hetero embereket mocskolnak be azzal, hogy homoszexuális kapcsolatban vannak.
2023. nov. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
34%
#13 Amelyik sorozatosan provokalt, egyben ragalmazott is. Ez is ki fog derulni, ha vizsgalat lesz. Ennyi erovel. De miert ragalom az, ha valaki meleg? ;-)
2023. nov. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

A b\|zizás a történetben negatív, szereplőke nem igaz jelzőként szerepelt.


Ha két egyébként is nyíltan meleg gyerekek lennének a sértettek, akkor a tényállás nem valósult volna meg.

2023. nov. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
81%

Persze, mert az ügyeletes menőgyerekeket csak úgy be tudja sározni egy sulirádiós-tanár-portás kis kedvence lúzer. Ja nem. Ő ellenben szét lesz szivatva a fél iskola által a továbbiakban.

Most szigorúan kamaszfejjel gondolkodtam.

Felnőtt fejjel meg egyetértek a korábbi kommentelőkkel.

2023. nov. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha szerencséd van, kib*sznak a suliból.
2023. nov. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!