Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyik osztálytársam(fiú)...

Az egyik osztálytársam(fiú) vagdossa a karját. Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

ez a srác év elején jött az osztályunkba. nem vagyunk kifejezetten jóban de aggódok érte. Egy pár osztálytársam már észrevette de nem igazán foglalkoznak vele. Nem igazán tudom mi állhat a dolog hátterébe mert nem sokat tudok a srácról. Bár van amikor elég feltűnő hangulatingadozása van. Meg elég sokszor tűnik szomorúnak. Van ötletetek hogy hogyan tudnék neki segíteni vagy egyáltalán foglalkozzak e a dologgal? amúgy azért aggódom érte mert kb másfél hónapja előjött neki valami gyerekkori traumája és elkezdett püfölni egy fát(eltört a keze) és az osztálytársaimnak kellet lefogni hogy ne tegyen komolyabb kárt magában.

Köszi ha elolvastad ezt a regényt :)



dec. 1. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Bizalmasan beszélsz erről az osztályfőnökkel. Neki tudnia kell, hogy mi a teendő.
dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
ha boldoggá teszed felhagy a vagdosással
dec. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 nem igazán értem mire célzol
dec. 1. 20:00
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát sztem egyenlőre ne a mélyebb témákat erőltesd. Egyrészt nem biztos hogy arról akar beszélni, másrészt téged is beszippant/behúzhat (hiába nem akar, sajnos akkor is).


Ezért én valami olyasmivel próbálkoznék, hogy odamennék, és barátkoznék. Nem úgy, hogy előszedem a legsérülékenyebb pontját, tehát NEM azzal kezdeném, hogy "Szia! Láttam hogy sz@rul vagy, mi van?", mert ez így ajtóval rontás a házba.

Hanem adj neki lehetőséget, hogy kicsit átzökkenhessen egy másik világba.

Pl csak leülsz mellé es beszélgettek, ismerkedtek. Akármiről, lényeg hogy ne arról, hogy sz@rul van, meg hogy mi történt. Arról nem valószínű, hogy megnyílna. Nem tudom mi a menő a mai fiataloknál, előhozhatsz olyan témákat. Kérdezheted miket szeret, van-e hobbija, ilyenek. Barátkozás. Ezzel adsz neki egy lehetőséget, hogy akármi is van vele, egy kicsit kizökkenhessen, mással foglalkozhasson. Ha nagyon sz@rul van, akkor lehet nem fogja érdekelni, meg nem mindenkinek ez esik jól. Van aki nem akarja hogy foglalkozzanak vele, csak hagyják békén. Nem baj, akkor ilyenkor hagyod. Persze kedvesen. Ha nem akar beszélni, vagy nagyon húzódozik, úgyis látni fogod. Lehet, hogy mondja is. De a lehetőséget megadod neki. És nagyon fontos, hogy mindenképpen úgy közelítsd meg, hogy elfogadó vagy barmilyen kimenetellel kapcsolatban, azzal is teljesen elfogadó vagy hogy esetleg elutasító lesz (Tehát ne az legyen hogy besértődsz, mert te itt rááldozod az idődet meg töröd magad ő meg nem is becsüli meg stb. Ez sajnos nem így működik)


A "szakmai" részét meg hagyd meg felnőttnek, meg szakembernek. Arról tényleg tanárt/felnőttet kell értesíteni. Szerintem te ne nagyon nyúlj bele.

dec. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el közeledni felé, baratkozz vele össze. Aztán ha már jobban kezd bízni benned akkor megkerheted hogy elmondja miért. Így is nehéz neki minden, ráadásul mostmar új osztalytarsai is vannak, gondolom a beilleszkedés is nehéz lehet neki, meg biztos kibeszelik, kinézik őt a "szokatlan" dolgai miatt. Ha viszont mellé áll valaki, mint barát az hatalmas támogató erővel bír.
dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 A beillexzkedés gyorsabban ment neki mont vártam. Jobban elfogadják az osztálytársaim mint engem
dec. 2. 14:30
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 az lehet ideiglenes, mert nemrég került oda. Az #5 jól összeszedte mi az amit tehetsz.
dec. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
*#4, #5
dec. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
16%
Inkabb hagyd beken, ilyenekbol lesznek a tomeggyilkosok
dec. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nem tudod felülírni az ő gondolatait, hogy ő ne csinálja.
dec. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!