Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normális,ha ilyen gusztustalan...

Normális,ha ilyen gusztustalan/erőszakos dolgokat nézetnek velünk a tanárok?

Figyelt kérdés
Mostmár a sokadik olyan tanárunk van, aki iskolába szerintem nem való filmeket nézet velünk. Most vagyunk tizenkettedikesek, de végig ez ment, általánosban A legyek urát néztük... A kérdést az ihlette,hogy most nézzük a Suffragette c. filmet, amiben egy kislányt és egy nőt szexuálisan bántalmaznak, meg nőket etetnek erőszakkal börtönben (mikor egy csőt dugnak le az ember torkán és azon keresztül küldik le a gyomorba a pépesített ételt, gondolom), közben a tanárunk szerintem enyhén beteges lelkesedéssel és élvezettel narrálja, hogy igen, ez valóságban is megtörtént, nem csak fikció. Ha nem nézzük, meg vagyunk büntetve. Kérdem én, ez tényleg normális? Hogy kiskorúakat kényszerítünk tulajdonképpen kínzás és nemi erőszak nézésére, még ha csak filmen is? Elég röhejes, hogy egy doboz sört nem ihatok meg, de azt végignézhetem, hogy régen hogyan kínoztak embereket.

dec. 7. 12:45
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
18%

Abszolút igazad van!

Legközelebb homoszexuális, pedofil aktusokkal érzékenyítenek, vagy nemváltó műtétek vetítésével?!


Ez abuzálás.

Teljesen indokolatlan, fölösleges.

A legyek ura 16 éves kortól felfogható, integrálható az addig szerzett műveltségbe, addigra adott az érettség.


A klf kínzások bemutatása beteges!


Szüleid feladata, hogy protestáljanak.


Nekem elég volt pl Radnóti verseit olvasnom, hogy képben legyen a 2. vh szörnyűségeiről.

dec. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
19%

Az a gond, hogy ez nem a tanár hatóköre. Nem ők határozzák meg a kötelező olvasmányok listáját.

Nekünk is ovlt a legyek ura 7. osztályban. Ráadásul nem filmbne néztük, hanem olvasni kellett, ami kicccsit bőven jobban megvisel, mint egy másfél órás iflm. Mm utána leküldtük a filmet is, de az már sétagalopp volt. 12 évesen...


Nem véletlenül hangoztatják rengetegen - elsősorban a pedagógusok - hogy a mai oktatási rendszer elképesztően idejétmúlt.

ANnak idején valaki kitalálta, hogy mik legyenek a kötelező olvasmányok.

Pl megfigyelhető, hogy amiben gyerekek vannak, azt szívesen olvastatják gyerekekkel. Csakhát... az a gond, hogy pont mint a Legyek ura vagy pl a kis herceg, attól még, hogy gyerek van benne, kvára nem gyerekeknek szól:D


Dehát amíg a társadalom köp a zoktatásra, addig a kormány is köpni fog és addig nem lesz eséle sem a változásnak.


Szóval ne a tanárt utáld érte, ez a rendsze rkövetelménye.

dec. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
81%

Igazad van!


Tiltakozásul ne járj be töriórákra sem, mert ott meg van lefejezés, izzó trón, máglya, forró ólom,...

dec. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
85%

En ezeket a "nyers" dolgokat amik valoban megtortentek, masodik vilaghaboru, Mengele kiserletei, ilyenek megismertetese rettento fontos.


Az elet nem csak a kokainrol meg a telefonrol szol, mert a bulikban is megtortennek olyanok amikre nem akarnal gondolni. Csak arra nem jarsz eppen. Kicsit kinyitja a szemed, hogy mi van a valosagban. Es egyebkent tortentek rosszabb atrocitasok is kinaban, japanban, koreaban. Vladimir Tepes (Vlad III) haboru, ormeny nepirtas (System of a down reszben ezekrol is szol) amibol Hitler vette az otletet (ebben mar nem vagyok biztos).


Ugyanezt kellene csinalni a mentalis betegsegekkel is, bemutatni valodi epizodokat klinikai depressziosrol aki nem csak sir hanem leugrik es mutatjak, be lett tiltva egy ido mulva, de nem ezert, hanem mert fals indokkal kameraztak egy parkban. Sokan mar az elso ugrasnal azt mondtak nem nezik tovabb. Vegig kell nezni, mert a hozzatartozokkal is van interju. A film neve "The Bridge 2006", ketto van, az amerikai Golden Gate Bridgenel, nezz ra wikipedian.


Nem egymast ocsarolnank amikor egy nepirtas soran azt sem tudjuk hogy melyik oldal mit csinalt vagy, hogy egy mentalis beteg miert nem dolgozik es akkor lehet belegondolna az ember, hogy min mehet keresztul egy bipolaris I/II, klinikai depresszios, schizophren, borderline szemelyisegzavaros es sorolhatnam de sajnalom nekik, hogy oket ne emeltem ki de nem irhatom le az osszeset.


Aki 12-es az mar felnott, ha 18 eves. Fel kell nyitni a gyerekszemet.


Komolyabban vennenk a mentalis betegsegeket, komolyabban vennenk a haborukat, a politikat es a sulyat, magat az eletet, es az elet erteket, bolcsebbek lennenk, nem pedig eltakarnank elolunk macko pokroccal a rideg es durva vilagot. En ezt a reszet tamogatom.

dec. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
69%
Ezekről a szülőnek kellene tanítani a gyereket otthon, nem vattacukorba csomagolt burokban tartani a gyereket. És az szomorú, hogy ebből a gyerek nem tanul, hanem "fujj, undiiii", "k.cs.g tanár terrorizál"...
dec. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
80%
Nem csodálom, hogy manapság ilyenek a gyerekek. https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..
dec. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
72%
Ti nem olvastatok Móricz Novellákat?
dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem örülj, hogy nem olvasni kell.
dec. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
68%

Ez a válasz a legjobb válasz.


Javaslom,dolgozz tanulás helyett.

Hidd el, akkor meg az lesz a bajod.

dec. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem sem normális.Velünk középsuliban nézették pl.a Pokoli lecke c.filmet.nekem még mai napig trauma.több osztállyal is megnézette egy tanár.nem értem miért.borzalmas egy film.De a Legyek ura is rosszul esett nekem is.
dec. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!