Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Felvételire készülnek a...

Felvételire készülnek a gyerekeink, ilyenkor ez korrekt? (lasd reszletek)

Figyelt kérdés

Felvételire készül a fiam és a kis barátja. Szoktak együtt tanulni, megoldani korábbi évek feladatait.

A fiam ugyanoda akar továbbmenni, ahova a barátja, igaz én nem látom sok esélyét, és másik sulit javasoltam neki, hogy inkább arra hajtson. Ettől függetlenül, kérdeztem a szüleit, hogy ők biztos oda jelentkeznek-e és mennyi esélyt látnak, hogy áll a fiuk a felkészüléssel. Mondták, hogy hát csak megpróbálják, ha nem megy nem gond, nem igazán hiszik, hogy sikerül, csak otthon gyakorol a gyerek.


Erre tegnap egy másik apukától hallottam, hogy az ő feleségéhez, aki magyar tanár, jár szeptember óta felkészítőre a fiam barátja. Kicsit meglepődtem, mert többször beszélgettünk a szüleivel és egyszer se említettek semmiféle felkészítőt. De ez most amolyan sunnyogás, hogy nehogy mi is tanárral kezdjünk készülni vagy miért nem lehetett ezt mondani? Vagy félnek, hogy a fiam is konkurencia és hogy jobban sikerüljön a felvételije?

Én örülnék, ha a gyerekem nem egyedül kezdene egy új helyen, és nem is titkolnám, ha beiratom felkészítőre.



dec. 9. 17:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell ennyire félteni egy új közösségtől a gyereket. Feltételezem, hogy 8. osztályos gyereked van, elég érett ahhoz, hogy új barátságokat tudjon kötni és be tudjon helyezkedni egy új közösségbe.
dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Mást sunnyogással vádolás helyett neked kellett volna mindent megtenned, hogy bekerüljön oda a gyereked, ahová akar, nem a szerencsére bízni. Ha nem került szóba a magántanár, nem kell számonkérni, hogy miért nem beszéltek róla. Amúgy sem dicsekvés tárgya, hogy a gyereked alulteljesít és külön segítség kell neki.
dec. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ilyen elferdült gondolkodásod van, akkor én se mondanék semmi lényegeset. A gyerekek hadd haverkodjanak, de neked nem kell ez a család.
dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy csak egyikük juthat be?
dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Insant elönt az ideg, amikor azt olvasom bármilyen szövegkörnyezetben, hogy "kis barátja".
dec. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg az instant kavarás okoz agyvérzést. Kérdező szerintem nem fulltime dolgozó:)
dec. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Egyszerűbben kérdezek. Egy helyre szeretnének jelentkezni, de eltitkolták, hogy előkészítőre járnak magántanarhoz, sőt azt mondták ők nem komolyan készülnek. (Ami az én magyar tudásom szerint ellentétes azzal, hogy nem komolyan készül valaki.) És nem értem ez mire jó?


1. Nem 8 osztályosról van szó (tehát nem kell szétszedni, hogy egy 12 éves mennyire önálló:-)).

2. A rangsorban az első 5-ben lévők egyikéről van szó, tehát nem látom sok esélyét a kitűnő tanuló, jófejű fiam esetében a sikeres felvételinek, mert hatalmas túljelentkezés lesz stb. + ha nem veszik fel, nem jön el a világvége. :-)

3. a gyerekem a barátjához ragaszkodik jobban, nem az iskolához

4. milyen alulteljesítés?- ez miből következett?

5. többször beszélgettünk a készülésről a fiú szüleivel és ha rákérdeztem se mondtak semmit semmilyen tanárról - tehát én most így furcsállom, de ezek szerint ez a normális.

dec. 9. 18:00
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
És ha a tanárnéni férje hazudik?
dec. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
5-ös mint engem a párja szótól. mindenkinek van egy heppje
dec. 9. 18:02
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajna kedves kérdező a világban egy csomó érthetetlen dolog van. Nekem pl az, hogy ez neked miért annyira problémás. Arról beszélnek, amiről akarnak. Nem mindenki szeret arról beszélni, hogy a gyereke nem képes önállóan felkészülni egy felvételire.
dec. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!