Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Felvételire készülnek a...

Felvételire készülnek a gyerekeink, ilyenkor ez korrekt? (lasd reszletek)

Figyelt kérdés

Felvételire készül a fiam és a kis barátja. Szoktak együtt tanulni, megoldani korábbi évek feladatait.

A fiam ugyanoda akar továbbmenni, ahova a barátja, igaz én nem látom sok esélyét, és másik sulit javasoltam neki, hogy inkább arra hajtson. Ettől függetlenül, kérdeztem a szüleit, hogy ők biztos oda jelentkeznek-e és mennyi esélyt látnak, hogy áll a fiuk a felkészüléssel. Mondták, hogy hát csak megpróbálják, ha nem megy nem gond, nem igazán hiszik, hogy sikerül, csak otthon gyakorol a gyerek.


Erre tegnap egy másik apukától hallottam, hogy az ő feleségéhez, aki magyar tanár, jár szeptember óta felkészítőre a fiam barátja. Kicsit meglepődtem, mert többször beszélgettünk a szüleivel és egyszer se említettek semmiféle felkészítőt. De ez most amolyan sunnyogás, hogy nehogy mi is tanárral kezdjünk készülni vagy miért nem lehetett ezt mondani? Vagy félnek, hogy a fiam is konkurencia és hogy jobban sikerüljön a felvételije?

Én örülnék, ha a gyerekem nem egyedül kezdene egy új helyen, és nem is titkolnám, ha beiratom felkészítőre.



dec. 9. 17:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Okok:

Nem gondolják, hogy a gyereked jó hatással van/lesz rá hosszú távon

Nem akarnak konkurenciát

Nem akarják, hogy még nagyobb legyen az égés, ha nem veszik fel

Nem akarják az ő tanárukat másoknak "adni"

dec. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Újabb ok: Nem kedvelnek valamiért...
dec. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
70%
Én tudom azt is, hogy miért:)
dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"a gyerekem a barátjához ragaszkodik jobban, nem az iskolához"


Egyrészt, ha nem ugyanoda veszik fel őket, de ez egy komoly barátság, megmarad. Ismerek olyanokat, akik együtt nőttek fel kiskorukban, más-más gimibe jártak, most 30 fekettiek és még mindig a legjobb barátok.


Másrészt, ha ugyanoda veszik fel őket, az meg nem garancia arra, hogy ők ott lesznek egymásnak. Lehet, hogy tovább tart a barátság, de lehet nem.

Pl gimi legelején általában azok vannak jóban, akik már ismerik egymást régebbről vagy akivel az első napon beszéltek. Aztán beindul a tanév és mindenki nyit a másik felé. Aztán ezek a barátságok is formálódnak.

Nálunk amíg gimis voltam, 9. és 12. között óriási különbségek voltak a baráti párosok között.


Szóval lehet ez frusztráció is lenne a gyerekednek, ha esetleg ő bele akarna kapaszkodni a barátjába, de ő mások felé nyitna.

dec. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Korrektnek tartom. Nem kötelező megosztani információkat a gyerekek továbbtanulásáról. Egy hatévfolyamos gimibe (gondolom ELTE gyakorló) bekerülni nem lehetlen különtanár és felkészítő nélkül, de ehhez nagyon oda kell tennie magát a gyerekednek.

A gyerekek könnyen alkalmazkodnak az új környezethez. Lesz majd másik barátja ha úgy hozza az élet.


Ne legyél már "bezzeganyu"!

dec. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

11 köszi


15 írtam én nem szeretném, ha oda menne, ahova a barátja, "másik sulit javasoltam neki". Nem tudom, ha engem megkérdezel az utcán akár, hogy hogyan készül a gyerekem a felvételire, akkor nem fogok neked valótlant mondani. Szívesen elmondom hogyan készül (pl. tanárral, tanár nélkül, felvételi feladatsorral, könyvből, online, felkészítőre beirattam vagy sem stb.). Ha megkérdezed mennyibe kerül a felkészítő tanár, azt is szívesen elmondom.

Egyszerűen nem gondolom én sem, hogy kötelező megosztani, de leírtam mi volt a helyzet és azért elgondolkodtam. :-)

dec. 9. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!