Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megesett már veled, hogy...

Megesett már veled, hogy rengeteget tanultál egy adott vizsgára/felvételire/stb. és mégsem sikerült jól?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka?
2018. nov. 6. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
igen, túlzott stressz.
2018. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik a felsőoktatásban még nem vettél részt :D

200-an voltunk bent vizsgán, 45kor beszedte a tanár a dolgozatokat, 55kor már jött az iskola kapujában az email, hogy bukó :D

2018. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a gimi volt olyan, hogy hiába tanultam, güriztem rengeteget, tényleg rengeteget, este 10-éjféig, hétvégén is, néha péntek este is - gyenge 4-es tanuló voltam.

Ez egy dolog, de a reál tárgyak se mentek annyira jól, pedig azokat imádtam és nem, NEM magoltam.


Pedig mindigis elméleti ember szerettem volna lenni, vagy hogy mondjam. Egyetemre menni, kutatni, létrehozni, agyi munkát szerettem volna, az vonzott.


Majd egy pályaválasztási tanácsadáson szerteágazó teszteket végeztek, logikai készség, asszociációs készség, rövidtávú memória.

Mindenből átlag alattira, talán egy dologban átlagosra jöttem ki.



Szóval gimnáziumban átéltem folyamatosan ezt.

2018. nov. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló, mint a 73%-nak. A napi ügyekben, életben is problémát okoz.

Jártam két tantárgyból külön tanárhoz is és mégis ramaty voltam, pedig érdekelt.

Nemrég felvételiztem valahová, rengeteget tanultam, jegyzeteket csináltam, jobban utánanéztem a dolgoknak, mint a megadott tananyag és mégis elcsesztem. Pedig ott akkor nem voltam annyira stresszes, egyszerűen mintha kifolyt volna minden a fejemből.


73% És nem derült ki, mitől van ez? Valami mentális baj esetleg?

2018. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az, hogy annyira rágörcsöltem. Minden dolgot bemagoltam, tök össze-vissza, összefüggéstelenül írkáltam le mindent a papírra. Most már leszarom, csak a lényeget emelem ki, meg annak a lényegét írom le zhban vagy vizsgában.
2018. nov. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ó, hogyne, nem is egyszer. Volt, hogy a stressz miatt zavarodtam össze és blokkoltam le teljesen (szóbelin), volt, hogy annyira kialvatlanul mentem be, hogy teljesen összekevertem a dolgokat, volt, hogy nem tudtam odafigyelni magánáleti krízishelyzet miatt.. előfordul az ilyesmi, nem tragédia.
2018. nov. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

# 4


Egyrészt megfelelési kényszeres stressz.

Másrészt nem működik gimiben,hogy minden tárgyat egyszerre akarok. Mai fejjel csak a reálra készülnék, humánra alig. Nem lepődnék meg, ha jobban is menne.

Harmadrészt koncentráció. Koncentrációzavarom nem feltétlen van, de elkalandozom a magam kis világában. Amikor nem, akkor egész jó megjegyzem.

Ötödrész sok folyadék (víz, tea önmagában), zöldség-gyümölcs, sport.


Egyébként ma már színes-szagos ábrákkal, jegyzetben kiemeléssel egész jól megjegyzem, már ami nem áll tőlem túl távol.


Ettől függetlenül gyengébb vagyok, rövidtávú memóriában és logikai készségben, mint mások, de fentiek segétségével tudok élni vele.

2018. nov. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Metionin ***** válasza:
Egyetemen a legtöbb vizsgám ilyen volt. :D
2018. nov. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73% köszönöm a választ!
2018. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak a zarovizsgam lett siralmas.

Rettegtem tole pedig mindig mindenben jol teljesitettem mindig azelott. De lehet nem volt alaptalan, hiszen nagyon nagy mennyiségű anyagot kellett tudni oda-vissza és végül nem hagyták hogy azt mondjam amit megtanultam, hanem szeretett volna beszélgetni a tanár talán segíteni is de ezzel vitte be a végső csapást.

2018. nov. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!