Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan akadtunk ki?

Jogosan akadtunk ki?

Figyelt kérdés

Végzősök vagyunk, és nemsokára le kell adni a tablódizájn ötleteket.

Az ofi mondta pár hete, hogy küldjünk neki javaslatokat, ő pedig majd összegyűjti, és majd az osztály közösen választ.

Én beküldtem javaslatnak a windows xp hátteret (zöld mező és kék ég), mivel ez volt az a kép, ami az osztályunkat legjobban reprezentálja. Pont ugyanolyan egyszerű és nyugodt, mint a mi közösségünk, (Eléggé pacifista az osztályközösség) illetve a mi osztályunk biosz-kémia illetve matek-infó tagozatos, ez a kép pedig szintén bemutatja a két csoportot. A zöld mező a természetet, míg a kép eredete, a windows háttér az informatikát.

Érkezett be még 4 másik javaslat, amik közül mindenki választott, de a windows háttér lett megszavazva. Először a ofi azt hitte, hogy szórakozunk, ezért újra szavaztunk, é ismét a windows háttér jött ki elsőként.

Az egyik osztálytársam megkérdezte az ofi véleményét is, aki azt mondta, hogy nem akarja befolyásolni a szavazás, de neki nagyon nem tetszik az ötlet, mivel ez egy windows háttér.

Próbáltuk neki elmagyarázni, hogy miért arra esett a választásunk, de nem jártunk vele sikerrel, másik két képet kellett választanunk.

Itt látta, hogy nem örülünk neki, így téli szünet után megint szavazunk.


Később, délután írtam az ofinak, hogy esetleg kisebb változtatásokkal lehetne-e azt a képet, amire az volt a válasza, hogy inkább keressünk másik tájképet, van rengeteg - csak ezzel az a probléma, hogy mi szándékosan windows hátteret akartunk választani, nem pedig egy szimpla tájképet. :(



dec. 20. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Hát, ez nem valami eredeti ötlet... Szerintem találjatok ki valami kreatívabbat! Én 2009-ben végeztem, de a windows háttér tablóra már akkor nagyon elcsépelt volt.
dec. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyik osztálytársam megkérdezte az ofi véleményét is, aki azt mondta, hogy nem akarja befolyásolni a szavazás"


", másik két képet kellett választanunk."


De akkor miért?Mé' kellett változtatni? [Olvastam ezt is,ne aghódj " hogy inkább keressünk másik tájképet"

dec. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

amúgy ez is jó

[link]

de ezt is imádom,valszeg erre gondoltatok

[link]

dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem elcsépeltebb, mint amit minden évben láthatsz, tömegével csinálják az aktuális trendekre hajazó tablókat (közösségi oldalak, streaming platformok, számítógépes játékok felületét utánzó, vagy a DiCaprio-s mém ahogy az osztályfőnök emeli a pezsgőspoharat).

Ajánlom a következő oldalt, csak Netflix és Spotify témából legalább 10-10 van. Van még Instagram, Bereal, több San Andreas és még CS:GO ládanyitási képernyő is.

Nem fog kilógni az XP háttérkép sem, ez a divat. Ha az osztályfőnöknek nem tetszik, akkor csináljátok meg magatoknak a segítsége nélkül. Ha már egyszer megvan mit akar a többség, akkor vagy legyen az, vagy akkor ne legyen tabló. Úgyse fogja senki látni az életben többet.

dec. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsika, lemaradt a link, ez egy gyűjtőoldal:

[link]

dec. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy értem én,hogy az osztályfőnök is fontos része az osztálynak


viszont a szavazás az olyan,-ezt meg kéne értenie,- hogy valakinek picit a véleménye picit a háttérbe szorul,mert a többség dönt.


Ha amúgy mindenkinek elfogadható ez a kép rajta kívül,akkor szerintem okés a kép. meg ő amúgyis ezt mondta "nem akarja befolyásolni a szavazás" .meg az "inkább" azis cdak egy javaslat. h 'inkább válasszatok másikat'.


Bocsi,h nem egybe írtam.

dec. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
[2.,3.,6. vagyok,hozzám ezek a kommentek tartoznak.]
dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok tanár, de bőven felnőtt, középkorú. És jelen esetnél alapelvem lenne, hogyha az osztály többségi szavazással eldöntött valamit, azt csak akkor vétóznám meg, ha valami obszcén, gyűlöletkeltő vagy rasszista kép lenne.

Szóval én azt gondolom, nagyon inkorrekt eljátszani a "ti döntitek el" c. bohóckodást, ha a végén úgyis azt kell megszavazni, amit a tanár akar. Szülőként is szemétség, hogy a gyerekem válasszon (mondjuk valami játékot magának a boltban), aztán utána, ha nem azt választotta, amit én helyesnek tartok, akkor megmondom neki, hogy inkább mást válasszon. Nyilván lehet érvelni a magam véleménye mellett ill. elmondani, miért nem tartom jónak a másik ötletet, de ezt a szavazás/választás előtt kell. Aztán utána megszavaztatni a kérdést és tudomásul venni a végeredményt, akkor is, ha nem tetszik nekem.

dec. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagy bunkóság az ofőtök részéről ez. Először azt mondja szavazzátok meg majd ő benyögi, hogy ez neki nem tetszik így nem az lesz.

Hol van itt a demokrácia? Akkor mondja ki nyíltan, hogy ő dönt és akkor válassza ki maga, de ne játszassa már ezt, hogy szavazzatok de aztán meg úgy gondolja, hogy az ő szavazata többet ér mint a tietek.


Amúgyis ez szerintem úgy lenne fair ha az osztályfőnököknek ebbe nem lenne beleszólása.

dec. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
az osztályfőnöknek ehhez mi köze? ő fizeti? az van, amit az osztály akar, felnőtt emberek vagytok, tudtok dönteni.
dec. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!