Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 4 éves kanca lovam nem mindig...

4 éves kanca lovam nem mindig hajlandó egyformán dolgozni. Semerre nem megy csak áll lecövekelve. Igazából semmi nem váltja ki a problémát, nem akadtunk el a kocsival soha, ami miatt megijedne. Mit tegyek? Köszönöm

Figyelt kérdés
Mi csak kocsiban, mezőgazdasági munkára használjuk. Egyik nap csodálatosan lehet vele dolgozni, másnap viszont minden trükköt bemutat, a legdurvább, hogy egyszerűen nem indul el. Sehova nem mozdul, a párja viszont nem tudja egyedül a terhet megmozdítani. Már mindent megpróbáltunk.
2009. júl. 15. 14:15
 1/5 anonim válasza:
Mióta van ez ? Állatorvos esetleg, az ingadozó kedve miatt ? Mennyit mozog? nem lehet, hogy egyik nap sokat megy és másnap elfárad. Én is láttam ilyen lovat, hogy amikor megállt akkor nem lehetett elindítani és ha valaki elindította elszaladt vele és nem lehetett megállítani. Szerintem lelki dolgok miatt van vagy egyik nap túl sok terhelés. Próbáld jutalmazni.
2009. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elösször beszélj az állatorvossal aztán ha megállapítja hogy semmi testi,lelki baja nincsen akkor meg legyél vele határozott és ne engedd hogy ő írányítson és azt csinálja amit csak akar.De azért ne bántsd...
2009. júl. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mióta van nálatok illetve mióta kocsizik? Azért a 4 éves ló még elég fiatal. Lehet korábban érte olyan rossz élmény, ami miatt ezt csinálja. Egy biztos, ilyen helyzetben ne bántsátok, mert így csak elveszitek a kedvét az egésztől. Sok idő és türelem kell a probléma orvoslásához. Ajánlom nézz be a paci.hu fogatos topicjába ott biztos kapsz szakmai segítséget.
2009. júl. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

ez tipikus "csikó dili" bár a fogathoz nem igazán értek 11 éve lovagolok és az utóbbi időben néhány csikót belovagoltam,és ezt szinte mindegyiknél megtapasztaltam. Pálca segítségre nem reagálnak ilyenkor teljesen felesleges agyonverned,ha esetleg megtetted volna...remélem nem!

Lehet,hogy nehéz neki a súly amit húzatni akartok vele?!


Nem tudom mennyire van erre lehetőség,de jobb lenne felfüggeszteni vele a fogatmunkát és futószáron foglalkozni vele. Megtanítani neki a jármód átmeneteket,hallgatni a szavakra,mozdulatokra,és megtanulni azt,hogy futószáron sem fordulhat vissza ha úgy dönt (ez is fiatalkori szokás).


Ha van az ismerettségedben valaki aki esetleg jobban ért a lovakhoz,v régebb óta foglakozik velük kérj segítséget.

Egy jó lóhoz 3 dolog kell PÉNZ IDŐ SZAKÉRTELEM

2010. márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
munkaután lábait lehűteni4 tdom hogy régen írtad ki, de ha kimelegszik az inai gyengék lesznek. a kérdést pont nyáron írtad ki szóval. meló után kicsit a slaggal az inait le kell hűteni mert ha nem teszed izomláza lesz sérül és fájni fog neki. lehet ez nem tetszik neki.
2011. márc. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!