Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok miért nem magázzák...

A tanárok miért nem magázzák a diákokat?

Figyelt kérdés
Régen a diákok magázták a tanárt és a tanár a diákokat. Most a diákok továbgbra is magázzák a tanárt, de a tanár tegezi a diákokat. Miért nem maradt meg a magázódás vagy miért nem alakult át egységesen, hogy a diákok is tegezzék a tanárt?
jan. 4. 18:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%

Ugyanazért, amiért bármelyik random öregasszony a buszon letegez egy tizenévest.

Azt sem kéne.

Az etikettben nincs olyan kommunikációs forma hogy az egiyk fél tegeződik a másik magázódik. Ez az utóbbi fél évszázaban alakult ki.


Egyébként ha egy idősebb idegen letegez, nyugodtan tegezd vissza. Az idősebb dolga felajánlani a tegeződést és azzal, hogy megtette, jogosult vagy visszategezni.

De tanárokkal azért ne játszd el:D

Amúgy nekem volt olyan tanárom aki magázott. Kicsit fura is volt, de amúgy nekem tetszett.

jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
18%
mert felsőbbrendűnek gondolják magukat
jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik magázza.
jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%

Azért, amiért régen még visszapofázni sem mert senki a tanárnak, nem hogy megverni, kigúnyolni, meghazudtolni a tanárt, meg otthon panaszkodni róluk a szülőlnek, amiért leszidott vagy rossz jegyet adott.

Régen széjjel verték a kölykök fejét, ha nem tudtak viselkedni, aztán otthon is jól elverték őket emiatt a szülők.Érdekes, ezt nem sírod vissza?

Nem mondom, hogy ez volt a normális, de az is igaz, hogy manapság 0 eszköz van a tanárok kezében a fegyelmezésre, nevelésre.

Ha még ez a csendőrpertu sem lenne, tényleg elszabadulna a pokol.

jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
26%

Ja, amúgy a fiatalok többsége manapság akkor sem tudna magázódni, ha kifejezetten megkérnéd rá.

A kicsi gyerekek még tegezik a tanítókat is az első pár iskolai évükben.

jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%
#4 Én meg pont ezt utálom így a húszas éveim vége felé, hogy a nálam kétszer idősebb korosztály vígan tegez, nekem meg nem áll rá a szám, hogy egy látásból ismert hatvanasnak azt mondjam, hogy szia. Ha én önözök valakit, akkor szerintem bunkóság visszategezni a lehetőség felajánlása nélkül.
jan. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
38%
#5 Juj a csúnya fiatalok, de a 40-50 éves kiégett alkeszek, akik a fiatalok szidásában élik ki magukat, míg szépen lassan megkopaszodnak, na azok szuperhősök!
jan. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
43%
#6 Akkor nőjj fel.A tegeződést mindig az idősebb és/vagy rangban feletted álló kezdeményezi.Ha elkezd tegezni, azzal megkezdtétek a tegeződést.
jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%
#7 Te gyogyós vagy?Itt az a téma, hogy a kérdező okoskodik a tanárokról és a "régi szép időket" sírja vissza.
jan. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%
#9 Nem, a kérdező valami etikai identitászavaros, aki nem tudja eldönteni, hogy "régen mindenjóbbvót?!?" Vagy most jobb minden.
jan. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!