Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolában milyen kamu/mondvacs...

Iskolában milyen kamu/mondvacsinált dolgokra szoktak a diákok a betegséget kitalálni, hogy ne kelljen menniük?

Figyelt kérdés

Én az alábbi eseteket ismerem:

- Témazáró dolgozatra nem sikerült felkészülni, ezért rosszullétre hivatkozva aznap nem megy valaki iskolába, hogy utólag megírva megismerhesse a kérdéseket/feladatokat a többiektől, ezáltal könnyebb dolga legyen...

- Témazáró, vagy komolyabb dolgozat előtti napon nem megyünk, hogy egész nap a dolgozatra lehessen tanulni, az aznapi órákról lemaradás árán is

- Valamilyen házirendsértés, vagy komolyabb szabályszegés, kihágás történt, ami aznap kerülne tisztázásra, plusz következményeinek megismerésére, ezt pedig rosszullétre hivatkozva elodázza az érintett diák

- Középiskolás lányoknál sokszor a menstruáció is betegségnek számít, ami miatt nem jönnek, de valójában semmi komolyabb gond nincs.


A kérdés: Ti milyen mondvacsinált háttérokokat ismertek még, ami miatt betegségre vagy rosszullétre hivatkozva hiányoztatok/hiányzott valaki az iskolából, de valójában az adott probléma ellenére még nyugodtan mehetett volna?



jan. 9. 17:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Napköziben az akkori legjobb barátnőmmel állandóan próbáltuk ellógni az énekkart. Kötelező jelleggel lettünk "beválogatva", szüleim is beszéltek a tanárral, hogy most teljesen őszintén olyan a hangom mint a repedt fazék és még utálok is énekelni,engedje már el ezt az egészet, de csak azért sem tette. Barátnőmnek legalább tényleg szép hangja volt. Ettől még a próbák gyászosak voltak, mindig valami népdalt tanultunk, aztán az előadásokon jól beégtünk mert hamis volt az egész kórus, csak éppen a tanárnő nem hallotta. Régi, szép, egyszerű idők...
jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Hasmenés, láz.
jan. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A mi sulinkban az volt divat, hogy elmennem vásárolni családilag, és másnap ha jöttek, mondták, hogy ment a hasuk. Cigányok főleg.
jan. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer lógtam csak így gimnázium alatt. Az Amnesty International jött volna be még a 2015-ös migráns válság alatt, én meg nem voltam rájuk kíváncsi. Hülyén vette volna ki magát ha azt mondom az osztályfőnökömnek hogy nem érdekel hogy mit akarnak nekünk mondani, úgyhogy nagybátyámmal írattam magamnak egy igazolást aznapra. De ez az egy alkalom fordult elő az egész általános iskolás és gimnazista pályafutásom alatt
jan. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
Általánosban kétszer lógtam el tesiórát ugyanúgy, de nem mertem többet. Egyszer nem volt kedvem tesizni, egyszer meg észrevettem, hogy nincs benne a zsákban a pólóm. Mindkétszer azt mondtam, hogy pont most kibicsaklott a bokám, ahogy jöttem le a lépcsőn. Tettek rá jeget, óra végén megnézték, hogy dagad-e, meg rá tudok-e állni, és mivel igen, mehettem dolgomra.
jan. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Én általában csak azért lógtam, mert nem volt kedvem menni... Jó tanuló voltam, a kihágásaim következményeitől meg nem féltem annyira, hogy amiatt ne menjek be.

Egyszer volt értelmes lógásom, aki idősebb, még emlékezhet arra az omniózus 2013-as SMS-re, hogy az autópályán ragadt emberek üljenek át egy másik autóba :D Na, nekem aznap kellett volna visszamennem a koliba távolsági busszal az M3-as autópályán, láttam, milyen idő van, mondtam faternak, hogy talán ezt most kihagynám. Osztályfőnök jó fej volt, leigazolta, hogy ne a három szülői igazolásom fogyjon azért, mert fos idő volt.

jan. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Én mindig azt kamuztam, hogy hánytam és gondolkodás nélkül haza engedtek utána. Sőt sokszor mikor bementem a suliba mentem a tanáriba rögtön, hogy reggel hánytam, éjjel ment a hasam úgy megijedtek erre a tancsik, hogy rögtön haza küldtek!
jan. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Hát èn elèg sok minden miatt...

Pèldák:

Első szakmunkás iskolámba vasárnap este berúgtam.

2.szakmunkás iskolámba este dolgoztam, nèha aludni is kell.

3:nem volt kedvem

4:doga megúszás

5:elmenni valahova szórakozni


Nekem jó dokim volt, megmondtam neki, xy miatt nem mennèk, 1 napra írjon ki. Ki is írt. DE ha elmentem hozzâ, hogx lázas vagyok, akkor tudta, hogy tènyleg beteg vagyok, ès komolyan vett, nem pedig az volt, hogy jaj megint nem akar menni...

jan. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Huhh én nagyon hipohonder voltam. Ritka volt az, hogy én valami komolyabb dologgal maradtam otthon. Általában, ha kicsit fájt a fejem és 37,3 volt a testhőm, rohantam is a dokihoz, hogy hú, itt a világvége. Oka nem volt, tehát nem az volt, hogy el akartam lógni egy dogát, csak simán, ha kicsit rosszul voltam, már mentem az orvoshoz.

Sőt, a suliból is vitettem magam így haza.

Nem rájátszottam, tényleg elhittem, hogy beteg vagyok. Egyszer az orvos felhívta a figyelmemet, hogy nagyon sokszor megyek hozzá és semmi komolyabbat nem talál.

Akkor álltam le, azóta tényleg akkor megyek le, ha nagyon rosszul vagyok, lázam is van. Ha csak rosszul vagyok, akkor tudatosítom magamban, hogy ez lehet front vagy fáradtság, de ez nem betegség.

jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ja meg most eszembe jutott egy alkalom, amikor rosszullétet szimuláltam, de nem lógás céljából.

Nagyon-nagyon-nagyon kellett pisilnem, de a tanár nem csak nem engedett ki minket, de tartott egy kiselőadást is amiben kifejtette a véleményét erről. Szóval úgy mentem oda hozzá, hogy azt hazudtam, nem érzem magam jól és szeretnék kicsit kimenni és így kiengedett én meg elszaladtam a wc-re. Az volt csak a gond, hogy 2 perc alatt varázsütésre meggyógyultam, mert úgy kéredzkedtem ki, mint aki épp meg akar halni és 2 perc után meg vidáman, vigyorogva mentem vissza, valahogy nem tudtam, hogy a terembe visszaérve is illett volna szimulálnom. :D

jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!