Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen emberi oka lehet...

Milyen emberi oka lehet annak, hogy a tanári arrogancia és hatalmi dráma idővel "megszépül"?

Figyelt kérdés
Amióta van social media, azóta a többtíz évvel ezelőtti osztálytársakkal a kapcsolattartás leegyszerűsödött, Facebook csoportok vannak, osztálytársi zárt messenges stb. És a lényeg, hogy felnőtt fejjel, ha visszagondolok egy-két mérgező személyiségű tanárra, teljesen nyilvánvaló volt az egóból fakadó hatalmi dráma, a hatalmi helyzettel való kárörvendőn és cinikusan visszaélő attitűd, mégis sokan úgy beszélnek ezekről, mintha "milyen jópofa" lett volna. Pedig nem. A megalázás nem jópofa, az hatalmi túldrámázás nem jópofa, a megfélemlítés és a verbális bántalmazás sem jópofa. És nem arról van szó, hogy mondjuk én vagy a másik túlérzékeny és és ölelgeti a régi sérelmeket, hanem az, hogy amikor egy talin részletesebben kielemezzük, mindenki rájön, hogy mennyire scheggfej volt az X.Y. És szó nincs semmiféle túltolt "píszi liberalizmusról" pusztán emberi és emberséghez fűződő jogokról, etikáról stb.
jan. 13. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Hát... talán Te látod rosszul?
jan. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem aztán nem szépült meg.

Újabban az egyik volt középiskolai tanárommal kell együtt dolgoznom, szerencsére nem gyakran. De ha ő kér valamit tőlem, a kéréseit mindig a sor végére rakom...

jan. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen látom én rosszul, vagy ha igen, akkor a volt osztály fele látja rosszul. Az első válasz azért inkább tűnik "beszólásnak" mint építő észrevételnek, mert direkt kifejtettem, hogy nem túltolr píszíségről van szó, hanem alapvető emberi dolgokról.
jan. 13. 10:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok mai csirke, 80-as évek első felében voltam szakközépiskolás. Nekem nem szépült meg semmi. Általánosból is, középiskolából is nagyon élénken él bennem, amikor a tanár visszaélt a hatalmával, szemétül beszélt, esetleg pofont adott (általánosban még volt ilyen nálunk, mármint pofon). Középsuliban pedig a verbális bántalmazás, önbizalom eltaposása. (Főiskolán már nem volt semmi bajom, leszámítva pár nagyképű hülye majom tanárt, de az már más kategória).

Szóval nem, nem szépül meg.

jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Jaj, jaj, beszóltam...


Magyarázd, mi az "túltolr píszíség"? Elsőre sem értettem, de másodszorra sem értem, hogy illik egyáltalán a szövegkörnyezetbe.


Leírod, hogy mások is belátják... mit? Hogy a sérelmed alapjait jelentő esetek valóban megtörténtek? Ez még nem jelenti azt, hogy számukra az ilyen esetek a hangsúlyosak szemben mással. Lehet, hogy számukra más emlékek aktívabbak.


Az ilyen dolgokra gondoltam, amit Te most beszólásnak elkönyvelve elbagatellizálsz.

jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Van aki, ha beszólnak neki csak továbblép, s nem hordozza felesleges teherként,

vki megváltozik tőle,

vki 100év után is emlegeti,

vki megtorolja a maga módján,

vki pszichológushoz jár...

jó sok outputja lehet.

jan. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

2-es! 4-es!

Akkor értitek, miről van szó. Az, amikor egóból bántalmazóan viselkedik valaki, csak azért, mert a másik nincs abban a helyzetben, hogy megvédje magát. (Itt a tanár-diák viszony, de amúgy a főnök-beosztott, de akár egy rendőr és az általa intézkedés alá vont személy között is lehet ilyen.)

Nekem sok "AHAélményem" volt, amikor felnőtt fejjel pszichológiai és emberi dolgokról tanultam, olvastam, hogy "bakker" anno ez is meg az is mennyire nem volt rendben mentálisan és mennyire visszélt.

jan. 13. 11:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor, amikor az ember egy ilyen közegben van, az íjesztő, félelemkeltő. Aztán idővel okosodik, megkeményedik az ember, és az addigit, ami rossz volt, azt hasznosítja a saját életében pozitív értelemben.
jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ismerek két ilyen tanárt. Köszönésre sem méltatom őket, ha elmegyünk egymás mellett az utcán.
jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!