Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A született budapestieknél...

A született budapestieknél miért fordul elő gyakran teljes tudatlanság a többi várossal kapcsolatban, arroganciával karöltve?

Figyelt kérdés

3 éve költöztem fel Budapestre Szegedről. Akkor eladtam minden ingatlanomat, egy garázsom maradt összesen, az ki van adva.

Az árából vettem 55 millió forintért a 13. kerületben egy 60 nm-es lakást, azóta nyilván többet érhet. Sok pénzem nem maradt, szóval a vagyonom többsége a lakásban van, viszont ennek az alapját mindet Szegeden raktam össze. Viszont sose szoktam lenéző lenni se azokkal, akik kisebb lakásban vagy albérletben laknak.


Több született budapesti kollégám is van, a nők azt vettem egyébként, hogy lenézőbbek azokkal akik nem a nagyvárosban születtek.


Viszont van konkrétan 1 férfi kollégám, aki Csepelen lakik a szüleivel. De állandóan ezeket hallgatom (ő hozza fel folyamat egyébként, ebédidőben általában). Hogy na mizu Szegeden? - "Ááhhh.. én nem tudnék ott élni. Budapest az Budapest... Van egyáltalán Szegeden valami? 1 hétre elmenni nyaralni oké, de amúgy meghalnék az unalomtól"


Általában ilyen szövegeket szokott nyomni, holott én sosem álltam bele ezekbe a dolgokba.


De ha személyeskedő akarnék lenni Csepelen az egyik legolcsóbb az ingatlanár, ott konkrétan a szegedi ingatlanom árából idézőjelesen egy palotát tudtam volna venni anno, mégsem dörgölöm ezeket az orra alá.

Aztán ott van ez a szöveg, hogy mi van Szegeden? - Hát miért, Csepelen amúgy mi van?


Na mindegy, tegnap is ezt hallgattam aztán ki kellett adnom magamból, mert már unom.


Szokott más is ilyen lekezelő emberekkel találkozni a fővárosban? Én nem szoktam magamra venni, inkább az ostobaság ami belőle árad az idegesít fel.


2023. okt. 19. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Tele van a kérdésed irreleváns marhasággal. Kit érdekel, mikor költoztél, mit és mennyiért adtál el?


És Zalaegerszegen élek, és igen, szerintem ezerszer több lehetőség van fent, nézz akármit. Szórakozás? Itt van egy színház, évi 6-7 előadással. Bp-n akár naponta mást nézhetnék meg.

Mi a baj azzal, hogy ő szívesen él ott, ahol, és ezt el is mondja?


Ennyi erővel ő is kiírhatna egy kérdést, hogy a vidéki miért tartja ostobának a fővárosit.

2023. okt. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

"mi van Szegeden?"


Ebben mi a lekezelő? nem értem a kérdést. Ja és nem vagyok budapesti.

2023. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző ez. Nyilván idióták mindenhol vannak, így Budapesten is. Egyébként én is Csepelen születtem, és állítom neked, hogy klassz hely :-) Ott a Ráckevei Duna partja, ahol tök hosszan lehet sétálni közvetlenül a víz mellett, vagy a Tamariska-domb, ami egy természetvédelmi terület. Műszaki érdeklődésűeknek ajánlom a kompot, nem egy hajóhoz van kötve, hanem sodronykötélen húzzák át, sehol nem láttam ilyet másutt. Én sokat kerékpároztam, míg ott laktam (sportként), tök jó köröket lehet csinálni a szigeten dél felé elhagyva Budapestet.
2023. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

A kérdésedhez szerintem teljesen irreleváns a lakásod ára és a csepeli ingatlanpiac.


Egyébként valós dolgot írsz, én is sok emberrel találkoztam, aki szerint a nagyvároson kívül nem lehet élni. Én Debrecentől 20km-re lakom egy 25ezres városban. Párom eredetileg debreceni, úgy költözött ide. Ő is sokszor mondta régebben, hogy itt nem sok lehetőség van akár a szórakozásra. Tehát a nagyvárosiak sokszor lenézik (bár szerintem a lenézik nem jó szó) a kisebb városokat, de szerintem ez inkább a fiatalokra és a gyökerebbik rétegére jellemző.

2023. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

Pestről költöztem el egy kisvárosba.

Szerintem mindenképp kérdezz vissza legközelebb, hogy mert Csepelen amúgy mi van? Mert te angyalföldiként biztos nem tudnál ott élni, meghalnál az unalomtól. Hát még ha a szüleiddel élnél... hidd el kuss lesz utána.

2023. okt. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#3 A komp megközelíthető tömegközlekedéssel? Ha igen, a Boráros tértől menyi idő alatt érhető el hétköznap?
2023. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Én fiatalon eléggé ilyen pesti suttyó voltam, és lenéztem a vidékieket. Meg is bántottam ezzel másokat. :-/ Semmi okom nem volt erre. Egyszerűen legtöbb ember próbál valamiből építeni magának egy elképzelést, ami alapján többnek, különlegesnek érezheti magát. Ennek a legegyszerűbb módja, hogy a saját csoportját a többi fölé emeli képzeletben, és ennek megfelelően nyilvánul meg. Szevasztok!
2023. okt. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én budapesten csak azokat tapasztaltam lekezelőnek, akik feljöttek a kis falujukból a nagy városba.
2023. okt. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
1-2 kivétellel én a "vidékieket" sokkal normálisabbnak ismertem meg. Igaz nemrégóta élek még Budapesten. De szerintem már az ittlétem alatt egy 100 emberrel biztos megismerkedtem - ennek java része munkahelyi.
2023. okt. 19. 14:55
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, hogy kisbetűvel írtam Budapestet, sajnos nem lehet elküldés után javítani.
2023. okt. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!