Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek a piszkálás ellen?

Mit tegyek a piszkálás ellen?

Figyelt kérdés
A osztálytársaim piszkálnak a diszkalkuliám miatt. Egy csomó dolgot nehezen fogok fel matekból. Nehezen számolok fejben. 2 nyelven beszélek folyékonyan a magyaron kívül, azért érdekes nem dicsérnek meg. Nagyon ideges vagyok emiatt. Mindig kérdezik, hogy mennyi 156+94 stb. Kiszámolom, de csak nagyon lassan. Otthon nagyon sokat tanulok. Ők semmit sem. Csak isznak, cigiznek, dugnak, stb. Az egyik nem tud helyesen írni, diszlexiás. Érdekes én nem piszkálom őt. Szeretnék érettségit is, ők nem.
jan. 18. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen fajta piszkálódásnak egyetlen célja van: a piszkáló fölényben szeretné magát érezni. Hogy a piszkálás abból áll-e, hogy bever egyet a válladba, megcsavarja az orrod, megjegyzést tesz a magasságodra vagy olyasmi amit említettél, az mindegy is.

Addig tudják ezt veled csinálni, amíg megkapják az érzést amit keresnek. Vagyis ne add meg nekik az örömöt azzal, hogy belemégy a kis játékukba. Ha kérdezik, hogy mennyi 156+94, válaszold azt, hogy csütörtök. Vagy barnakőszén. A lényeg, hogy valami oda nem illőt. Először majd meglepődnek, aztán jön a "mi van, nem tudod kiszámolni" duma, esetleg fenyegetőzés mert elrontottad a szórakozásukat. De néhány ilyen alkalom után esélyes, hogy inkább keresnek maguknak egy másik áldozatot, mert ők nem csatározgatni akarnak, hanem könnyű győzelmet keresnek.

jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Irány box edzésre.
jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Verekedés volt nálunk sok.

Többnyire szünetekben és iskola után.

jan. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolhatod azt is egy ilyen próbálkozásra, hogy "Számold ki magadnak! Nem vagyok a személyi kalkulátorod!"


De megteheted azt is, hogy válaszolsz:

"156+94=?"

"Dvésztyi-polszta!" (250 - oroszul)

Lehetőleg olyan nyelv legyen, amit nem, vagy csak korlátozott mértékben értenek, - hogy vegyék a lapot!

Uff! :DDD

jan. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ezek angolul tanulnak, de egy szót sem értenek belőle. Hát még ha németül mondanám.
jan. 18. 15:46
 6/15 anonim ***** válasza:
Na ugye, hogy ugye! :DDD
jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Rúgd jól sípcsonton azt, aki ilyet kérdez. Majd lehervad a vigyor az arcáról.
jan. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tessék kérdező.



[link]

jan. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bármit ami a másik felet ilyenkor sírásra készteti.
jan. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is gyanakodtam már rá, hogy nekem is diszkalkuliám van, mert én is lassan fogok fel dolgokat matekból, fejben számolni se nagyon tudok. Még az osztályomban vannak páran, akik így vannak, de egyikünknek sem jut eszébe emiatt csesztetni vagy piszkálni valakit. Azt hittem, hogy az ilyesféle sértegetőzések már elmaradnak 6.-7. osztályban, de ezekszerint tévedtem. Ennél már csak az van lejjebb, amikor valakit az öltözködése miatt piszkálnak. Csak azt tudom írni, amit az 1-es válaszoló is írt, ne add meg nekik azt, amiért csinálják ezt az egészet veled. Szóval a lényeg az, amit már páran leírtak előttem, hogy ne olyan reakciót adj, amilyent ki akarnak hozni belőled
jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!