Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lehúz az angol tanár ?

Lehúz az angol tanár ?

Figyelt kérdés
Kb. B1-B2 szinten vagyok angolból, és jelentkeztem egy kanadai sráchoz, aki 5 ezer forintért tart egy órát. Igazából a kommunikációt fejleszteném vele ezt leszögeztem az első órán, már túl vagyok a második órán. Az a bajom, hogy csak ilyen hétköznapi témákról beszélgetünk, meg szövegeket, párbeszédet olvasok fel neki, hogy hallja hogy ejtem a szavakat, mik az új szavak stb. Ezzel meg lehet tanulni angolul vagy keressek mást?

jan. 30. 19:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem bízol benne, keress mást.

Az én legnagyobb link tanárom egy angol anyanyelvű volt. Nem attól függ.

Tanár ő egyáltalán? (Egyébként az angoltanár egy szó.) Vagy csak egy srác, aki most találja ki, menet közben, hogy hogyan is kéne nekilátni a tanításnak?

jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát nem mondta, hogy tanár szóval nem tudom…
jan. 30. 19:46
 3/19 A kérdező kommentje:
De én mindig megszívom az angoltanárokkal amúgy, középsuliba is amikor tanultam, nem fejlődtem velük semmit. Ha már kifizetek x ezer forintot elvárná az ember, hogy jól tanítson.
jan. 30. 19:49
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy nem mondta? Hogy találtad meg őt akkor? Se nem tanárként hirdette magát, se nem a te tanárkeresésedre jelentkezett? Akkor?

Lehet, hogy úgy tudja, csak lehetőséget keresel a beszéd gyakorlására valakivel. Hát ő valaki. És az anyanyelve. Úgyhogy ha csak ennyi az elvárás, akkor megkaptad, amit akartál: gyakorolhatod vele a nyelvet...

Ha viszont konkrétan azt is elvárod tőle, hogy tanítson, hogy ő irányítsa a folyamatot, ne rád bízza, hogy "fejlesszed a kommunikációt" (ahogy írtad), akkor konkrétan tanárt keress.

jan. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Facebook csopiba néztem hirdetéseket, ott hirdette magát. Direkt külföldit akartam, hogy szokjam az akcentust illetve ki is javítson, ha “magyarosan” beszélek.
jan. 30. 20:00
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
De mit írt magáról? Mit ígért?
jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hogy kommunikációba segít fejleszteni
jan. 30. 20:06
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

Ha semmi beszélgetési gyakorlatod nincs, akkor jó az "ilyen hétköznapi" témákról beszélgetni. Egy ideig. Aztán át kéne térni a komolyabb témákra. Itt az kérdés merül fel, ő mennyire intelligens, olvasott "srác". De ezt mi nem tudjuk. Ebben az országban sok nyelvtanítási cikkcakk volt már. Szólt egy történet egy pesti gimiről, ahová a módszerváltás utáni években felvettek egy srácot nyelvtanárnak, aki gyönyörűen beszélt franciául, csak éppen semmiről nem tudott beszélni, mert azelőtt fűtő volt egy teherhajón.

De az egy jellegzetesen magyaros viselkedés, hogy magadban pufogsz, és nem teszel kísérletet a helyzet rendezésére. Néma gyereknek, ugye...

Próbáld meg megbeszélni vele, hogy minden x-edik alkalommal váltva a (régi) B2 szintű nyelvvizsga egy-egy témájáról beszélgessen veled. Ha neki ez fájdalmat okoz, mert egy-egy címszó 30 órányi felkészülést igényelne nála, hát, akkor...

Témák például az egyik ilyen könyvből:

Family

Daily Routine

Housing

Hobbies

...

(ebben a könyvben 12 csoport)

Ha ezeken túl vagy, akkor a B2-n is túl vagy, a C1-re felkészülős könyvek meg általában egy olvasmány köré épülnek fel, melyek valami komolyabb témát dolgoznak fel, mint például az egyik Headway Advanced első olvasmánya a Tales from Ellis Island címet viseli.

jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

"Hogy kommunikációba segít fejleszteni"

Hát, végülis segít, mert rád szánja az idejét...

Ha nem elég ennyi, keress igazi tanárt!

jan. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%

Az általános témák sem mindegy mik. Nyelvizsgaközponttól is függ, de minél magasabb egy szint, annál jobban szeretik, ha képben vagy a helyi kultúrával, hírekkel, stb. Nyilván nem abból kérdeznek ki, de jó, ha magadtól tudsz ilyeneket mondani. Ha ezekről beszél, az hasznos.


Beszéltek a fő témákról is, amit írtak is előttem? Ha igen, te tanulsz új szavakat? Pl tüszős mandulagyulladás, fülorrgégész, stb?


Van struktúrája a beszélgetéseknek? Szoktatok párbeszédet, önállóbeszédet, stb csinálni?


A nyelvtant és a szókincset is javítja? Vagy csak a kiejtésre figyel oda? Mert önmagában a kiejtés nudli, alapból rengeteg különféle angol kiejtés van az angolban, nézd meg, egy amerikai, egy egyesült királyságbeli meg egy ausztrál másképp ejt ki, másrészt fújhatod, ha te ki tudod ejteni, hogy jewellery, de azt hiszed azt jelenti, hogy krumpli.

jan. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!