Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lehúz az angol tanár ?

Lehúz az angol tanár ?

Figyelt kérdés
Kb. B1-B2 szinten vagyok angolból, és jelentkeztem egy kanadai sráchoz, aki 5 ezer forintért tart egy órát. Igazából a kommunikációt fejleszteném vele ezt leszögeztem az első órán, már túl vagyok a második órán. Az a bajom, hogy csak ilyen hétköznapi témákról beszélgetünk, meg szövegeket, párbeszédet olvasok fel neki, hogy hallja hogy ejtem a szavakat, mik az új szavak stb. Ezzel meg lehet tanulni angolul vagy keressek mást?

jan. 30. 19:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Első körben vele is közölhetnéd, hogy mit szeretnél pontosan, ahelyett, hogy egyből új tanáron gondolkozol. Ha nem lesz jobb ezt követően az óra, akkor keress mást.
jan. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"De én mindig megszívom az angoltanárokkal amúgy, középsuliba is amikor tanultam, nem fejlődtem velük semmit. Ha már kifizetek x ezer forintot elvárná az ember, hogy jól tanítson."


Nem benned van a hiba. Most felnőtt fejjel készülök felsőfokú nyelvvizsgára, és a mostani tanárom az első, akinél tényleg fejlődök, a többi mind hulladék volt. Rengeteg semmirekellő angoltanár van, aki max. segít megszerezni a középfokút, de sosem fog megtanítani a rendesen, a kiejtésükről meg ne is beszéljünk. (most a magyar angoltanárokról beszélek). Még megtanárok többsége is ilyen "oldjuk meg közösen a MF feladatait" típusú.


Angol anyanyelvű tanárnál meg nagyon kell figyelni, hogy ne vmi lehúzós kajafutár/árufeltöltő legyen, akinek az össze skillje kimerül abban, hogy angol anyanyelvűnek született.

Egyébként először én is angol anyanyelvű tanárt akartam, érdeklődtem is egy nyelviskolánál, de 12000 ft volt egy óra :DD Kicsit sem lehúzás. Azért akartam én is külföldit, mert nem akartam úgy beszélni, mint az átlag angoltanár Magyarországon.

Nekem az kissé fura, hogy felolvastad veled szövegeket. Beszéd közben nem hallja, ha rosszul ejtesz vmit?

Egyébként sosem hittem volna, hogy ezt fogom írni, de lehet h hasznos tud lenni egy magyar tanár is, még ha a kiejtése nem is tökéletes, főleg ha nyelvvizsgát akarsz tenni.

Már úgy mentem a mostani tanáromhoz, hogy inkább csak beszédet akarok fejleszteni, mert az akadozik, de rájöttem, hogy vannak témák, amikről egyáltalán nem tudnék beszélni.

jan. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#12

Kihez jársz most ? Egy kontaktot privátba tudnál dobni kérlek?

Igen, én is jártam már egy párhoz, de tipikusan olyan volt egy óra, hogy oldjunk meg feladatokat együtt azt ennyi. A másik nagy kedvencem, amikor óra közben elkezdte egy másik tanár az életèt mesélni magyarul, úgy hogy közbe ketyeget az óra.

jan. 31. 09:20
 14/19 anonim ***** válasza:

13:


Nem tudom, segítségedre lenne e, ha leírnám, mert Kom-Esztergom megyében élek, és itt járok egy kis nyelviskolába.


Amúgy úgy értettem, hogy egy amerikai tanárnő adott online órákat egy nyelviskolán keresztül, az lett volna 12000 ft/óra.

jan. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Még megtanárok többsége is ilyen "oldjuk meg közösen a MF feladatait" típusú."

Mik azok a megtanárok?

És a munkafüzettel mi a baj? Mit kéne csinálnia inkább a tanárnak szerinted? A munkafüzetet pont arra találták ki, hogy oldd meg a feladatait, ha meg akarod tanulni a nyelvet. Nyilván nem csak azt kell csinálni, de az is része a tanulásnak, nem?

jan. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15:


sztem elég nyilvánvaló, h elgépeltem. munkahelyről írogatok.


Az a probléma, hogy a mf feladatain kívül pl. nem árt beszélgetni is, ami a legtöbb tanárnál eléggé háttérbe szorul.

Mondjuk a kérdezőnek válaszoltam, nem tudom, van e értelme ilyenekről értekezni, főleg ha te is angoltanár vagy.

jan. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"főleg ha te is angoltanár vagy"

???

jan. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Figyu, egyik oldalról te vagy itt a főnök. Ha ilyen probléma van, jelezd a tanárnak, hogy milyen órákat szeretnél innentől, ezt szeretnéd tanulni, fejleszteni.


Ha nem látod utána sem, hogy neked segítene annyira, amennyit te szeretnél, válts. Nem fogadtál örök együttműködést vele..

febr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"egyik oldalról te vagy itt a főnök"

Hát ige, de másfelől viszont tényleg lehet, hogy a tanár jobban tudja, hogy mit hogyan kéne... már ha tanár ugye...

febr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!