Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok miért árasztják el...

A tanárok miért árasztják el szünetek előtt rengeteg leckével az iskolásokat?

Figyelt kérdés

Én emlékszem, amikor iskolás voltam, nagyon haragudtunk érte.

Sajnos, ez a mai oktatásban sincs másként.

Főleg a hosszabb szünetek előtt szokták ezt csinálni a pedagógusok.

"Akkor feladom a 33-as, 34-es, 35-ös, meg a 39-es oldalról a 10,12,13 feladatot". Persze, a legtöbb tantárgyból.


Ezt, most felnőtt fejjel is rosszindulatúnak tartom.Illetve, az empátia teljes hiánya érződik.



Most, felnőtt dolgozó emberként sem kapcsolom be a vállalati gépet otthon és kezdek el dolgozni, hogyha szabadságon vagyok, hétvége van vagy munkaszüneti nap.

Vannak olyan országon, Nyugat-Európában, ahol szigorúan tilos házi feladatot adni hosszabb szünetre.Nem véletlenül.Ugyanis, a szünet a pihenésre, kikapcsolódásra való.A pedagógusok sem munkával foglalkoznak.



Ez valami szocializmusból visszamaradt szokás lehet.Úgy, mint a kötelező nyári olvasmányok.

Én azokat elblicceltem.Anyám mondta, a nyár nem erre való, majd beszerezte a filmes változatot, meg egy rövidítettet, ami összefoglalta a fontos cselekményeket.Muszáj volt, mert az egyik pedagógus egyeseket osztogatott, ha kiderült, nem olvastad el az általa feladott "csodálatos" műveket.


jan. 30. 20:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

Hogy ne ess ki a gyakorlásból. Jaj, kapsz 10 feladatot?!

Húha?!

Meg hogy olvasd el a kötelezőt? Azannya!

jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1#


Ha ez így lenne, nem engednék el 2 hét szabira az embereket munkahelyen, mert húú kiesik a gyakorlatból.

Pont ez a lényeg,hogy ne a munkára gondoljon, hanem pihenjen.Frissüljön fel szellemileg.


Tessék végre kidobni a vörös csillagos zubbonyt és elfelejteni,hogy az iskola egy munkatárbor.

jan. 30. 20:50
 3/16 anonim ***** válasza:
18%

“Vannak olyan országon, Nyugat-Európában, ahol szigorúan tilos házi feladatot adni hosszabb szünetre.”


Persze. Némely afrikai törzsekben meg olvasni sem tudnak.


Be kéne már fejezni a nyugatra hivatkozást!


Nem együtt kell nyavalyogni a lusta gyerekkel, hanem elparancsolni a tévétől, telefontól, számítógéptől, és megoldatni vele a napi egy feladatot. Lehet, akkor fogja megérteni azt, ami addig döcögött.

jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Drága első válaszoló!

Minden tantárgyból egyenként 10 feladat "gyakorolni" már nem 10. És minden tantárgyra tanulni sem 1 óra. Ha mindent meg akarsz csinálni, és az összes "Szünetben lesz időd tanulni úgyhogy utána írjunk dolgozatot" számonkérésekre felkészülni, elmegy az egész szüneted, pedig pont az lenne a lenyeg, hogy pihenj...

jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%

A munkahelyen képzett felnőttek végzik a munkájukat.


Az iskolában a fejlődésben lévő gyerek tanul, fejlesztik a készségeit, növelik a tudását, stb.


Nem hasonlítható össze ilyen formán az iskolai szünet a munkahelyi szabadsággal.


Szűzanyám!🫣

jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Nem együtt kell nyavalyogni a lusta gyerekkel, hanem elparancsolni a tévétől, telefontól, számítógéptől, és megoldatni vele a napi egy feladatot. Lehet, akkor fogja megérteni azt, ami addig döcögött."


Ahogy mondtam, én is elblicceltem a kötelező olvasmányokat, sőt anyám nem,hogy ellenezte, még segített is, mert az ő idejében is volt és ő is utálta, tudta milyen.

Mégis, diplomám van és átlag felett keresek.


Nem ettől függ, hogy mi lesz a gyerekből.


Nekik is kijár a szórakozás.

jan. 30. 20:55
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

Igen, nekem is elment annakidején az egész szünetem. Sőt, minden hétvégém.

A nyári szünetet napra pontosan beosztottam és tartottam.

Éjszakákon át tanultam, már felsőben is, gimnáziumban is.


Csak most van ez a fene nagy szabadság, hogy a tanuló beleszól már ebbe is.

Én mibe szóltam bele? Csináltam a dolgom, egyetlen hang nélkül. Csináljátok ti is.


Nem troll vagyok, hanem egy 38 éves nő. És bármilyen hihetetlen, ilyen is van.

jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
szeretetből
jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
70%

#7


"Éjszakákon át tanultam, már felsőben is, gimnáziumban is."


Jó egészségtelen életmód!


"Csak most van ez a fene nagy szabadság, hogy a tanuló beleszól már ebbe is."



Milyen szabadság?



"Én mibe szóltam bele? Csináltam a dolgom, egyetlen hang nélkül. Csináljátok ti is."



Nem fogok éjszaka tanulni. Éjszaka aludni kell.

jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A feladatok minősége lenne a fontos.

Általános alsóban emlékszem, az volt a házi minden nyárra, hogy fejezzük be a tankönyveket meg a munkafüzeteket, amiket a tanév alatt nem sikerült. Szerintem ez így ökörség.

Felsőben pl matekból kaptunk egy külön füzetet, amiben az egész tanévből voltak összeválogatva feladatok és, ha mindig foglalkoztál vele egy kicsit, akkor tudtál is vele végezni és átvetted újra az egész tanévet. Na ez így hasznos.


A mennyiség megint más tészta. Őszinte leszek, felnőttként a szabadságom alatt élvezem a szabadságomat és nem dolgozom. Tehát nem értem, hogy egy tanulótól miért elvárás, hogy "dolgozzon". Viszont a szint fenntartása is fontos valahogy, amire a hosszabb szünetek ideálisak. Így szerintem az a mennyiség kéne, amivel egy tanuló egy nyár alag elég ha pl heti 3 alkalommal foglalkozik. De az, hogy egy tavaszi szünet abból álljon, hogy a tanuló magoljon, leckét írjon, az ökörség és még csak mem is hasznos. Minél több feladatot oldasz meg rövidebb időn belül, annál kevesebb marad meg benned, mert nem arra figyelsz, hogy mit csinálsz, hanem, hogy legyen vége.

Ezt onnan tudom, hogy az egyetemen volt tanárom, aki olyan mennyíségű leckéket adott fel egyik óráról a másikra, hogy emlékszem, este hét körül nekiültem, hajnali kettőkor végeztem és utána nem tzdtam volna összefoglalni, hogy mi újat tanultam, mert nem a tartalomra figyeltem.

jan. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!