Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Felnőttek vagy tinédzser...

Felnőttek vagy tinédzser iskolások titeket nem fog el attól az undor, amikor láttok iskolásokat teleaggatva ékszerekkel, kopaszra nyírva mindenki hódolva a mai divatnak?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért kell egymáshoz hasonlítanunk. Én mindig azt tartottam, hogy merj más lenni, kiválni. Bár tudom a valahová való tartozás fontos, de miért úgy, hogy mások viselkedési normáit másolom vagy öltözködését?
2014. márc. 16. 01:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem, nem szokott elfogni az undor attól, hogy mások hogyan öltöznek. Most ha az zavar, hogy hasonlóan öltöznek sokan, akkor attól nem fog el az undor, hogy sokan mondjuk farmert és pólót hordanak? Nem értem, miért kell egymáshoz hasonlítaniuk...


Komolyra fordítva a szót: mit számít, hogy ki milyen külső megjelenéssel érzi jól magát?

2014. márc. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Minden korban van a "lázadó" fiataloknak egyendivatja, ami mainstream társaságnak nem tetszik. Ilyen volt a hatvanas években a gombafej, hosszú haj, csőnadrág stb. De már jóval korábban is igaz volt ez.
2014. márc. 16. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"de miért úgy, hogy mások viselkedési normáit másolom vagy öltözködését?"


Az emberek nagy része -meg merem kockáztatni mindenki- hord időnként/sokszor farmert, sportcipőt, kardigánt, télen meleg hosszú szárú csizmát...soroljam még? Akkor mindenki hülye mégpedig azért mert manapság normális -a te szavaiddal tömeg ruhadarabokat- ölt magára?? Szerintem meg az a szánalmas hogy van egy két ilyen "megmondóember vagyok" típusú ember aki azt hiszi attól lesz menő hogy leszól mindent meg mindenkit. Ha téged ez annyira zavar hogy az emberek egyformák vegyél fel űrhajósruhát és menj ki gy az utcára mert az tök egyedi, na attól majd biztos te leszel a király....Istenem

2014. márc. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

És ha én nem a külsőmmel szeretnék lázadni? Attól még, hogy szeretem a divatot, nem leszek tucat ember. Mert az értékek bizony BELÜL vannak. Én meg azoktól kapok hányingert akik az "egyedi"(az esetek 99%-ban értsd:szar) öltözködésükkel akarnak kitűnni, és mindenkit leszólnak akinek nincs feltűnési viszketegsége és nem akar rögtön mindenhol feltűnősködni. Nekem nem kell, hogy minden szembejövő lássa rajtam, hogy mekkora egyéniség vagyok. Aki veszi a fáradtságot, hogy megismerjen, beszélgessen velem, az úgyis rájön. Az ilyen hiper egyedien öltözködő emberek sok esetben azt akarják kompenzálni, hogy belül nincs semmi.

Az meg a másik, hogy ma már mindenki ki akar tűnni a külsejével. Mindenkin látszik, hogy mennyire izzadnak azon, hogy "különlegesen", "egyedien" nézzenek ki. Pont ettől lesz mindenki átlagos. 2014ben már nem lehet különlegesen kinézni, lehet lila hajad, piercinged, seggig letolt gatyád, vagy bármid. Az embereknek olyan magas az ingerküszöbe, hogy nincs amire felkapnák a fejüket. Előállt a tipikus helyzet: Itt mindenki egyéniség. Csak közben meg senki sem az. Én gyakran farmerban-pólóban érzem magam baromi nagy lázadónak, hogy mi az hogy nincs rajtam semmi feltűnő. 18l

2014. márc. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, minden kornak megvolt a maga öltözködési szokása, amivel kommunikált valamit a társadalom felé. Ezzel persze nem azt akarom kijelenteni, hogy aki tetoválást hord az valahová tartozik feltétlenül. Ám sajnos ténynek tekinthetjük, hogy ma sokan attól érzik nagymenőnek magukat, hogy kopaszra nyíratják a hajukat, testékszereket aggatnak magukra mondván a modern kor ezt diktálja. Miért azért hordjak én ilyen dolgokat, hogy megfeleljek a kor elvárásainak? De ugyanide kapcsolhatnám a dohányzást, alkohol és drogfogyasztást. A csoport normáinak való megfelelésért természetesen képesek idiótát csinálni magukból. Ez az, ami zavar leginkább, de megértem, ha másként gondolkodtok.
2014. márc. 16. 12:14
 6/15 anonim ***** válasza:

"A csoport normáinak való megfelelésért természetesen képesek idiótát csinálni magukból."

Ilyen az emberi természet. A csoporthoz/közösséghez tartozás érzésének kedvéért elég meglepő dolgokra képesek az emberek. De ez nem rossz vagy jó, ez egyszerűen így volt, így van, és előreláthatóan így is lesz. :)

Megértem, ha neked nem tetszik, de azért undorodni talán túlzás.

2014. márc. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Lehet fiatalon túl konzervatív vagyok. Én egész másként működtem. Soha nem akartam megfelelni ezeknek a fajta elvárásoknak. Természetesen ma sem. Egyáltalán nem gondolnám, továbbá azt sem, hogy én kitűnnék az öltözködésemmel. Én is elvegyülős vagyok. Az viszont biztos, hogy más szeretetéért én nem változtattam semmit sem a magatartásomon, sem a külsőmön. A legfontosabb szerintem az, hogy a magad elvárásainak megfelelj és építs ki egy stabil személyiséget. Szerintem. De megint mások másként látják.
2014. márc. 16. 13:09
 8/15 anonim ***** válasza:

"Az viszont biztos, hogy más szeretetéért én nem változtattam semmit sem a magatartásomon, sem a külsőmön."

Ez szinte senkinél sem tudatos, de valamilyen szinten mindenki csinálja. :)


"A legfontosabb szerintem az, hogy a magad elvárásainak megfelelj és építs ki egy stabil személyiséget. "

Ebben teljesen egyetértek veled. :)

2014. márc. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Na jó kivétel a családom, a szüleim. Tehát lehet valamilyen szinten igazad van. Tudatosan valóban nem csináljuk.
2014. márc. 16. 14:42
 10/15 anonim ***** válasza:

"Na jó kivétel a családom, a szüleim."

Látod? :) Most a példa kedvéért képzeld valakinek a helyébe magad, aki mondjuk nem egy szerető családban nő fel...tehát hozzájuk automatikusan nem akar alkalmazkodni...mit fog tenni tehát? :)

(persze olyanok is öltöznek extrémen, akik teljesen normális családban nőnek fel, a fenti csupán egy - elég tipikus - példa.)

2014. márc. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!