Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez lehet szociális szorongás?...

Ez lehet szociális szorongás? (többi lent)

Figyelt kérdés

Már egy pár éve tart ez az egész de amióta 9. osztályos lettem (ugye új környezet, új osztálytársak akikkel nem igazán szimpatizálok, csak 2 barátom van az egész osztályból) úgy veszem észre hogy erősödött ez az egész amit én szociális szorongásnak gondolok. Általános suliban sokkal jobb volt a helyzet ennél mert ott szinte az egész osztállyal jóba voltam, sok volt a barátom, itt meg elszigetelődünk a többiektől így hárman és az osztálytársainknak sincs igazán jó véleményük rólunk (amit amúgy nem értünk miért van de mindegy). Azóta már 10.es vagyok de ez se javított a helyzeten.


Amikor órán a tanár kihív felelni az egész osztály elé akkor elkezdenek a lábaim és a kezeim remegni (ezek nem tudom hogy külső szemmel látszódnak-e vagy csak én érzem) elönti egyfajta melegség az arcom, aztán az egész testem és ez külsőleg is látható mert az orcáim, felkarom egy része és a nyakam kipirosodik (barátaim megjegyezték hogy úristen milyen piros a nyakad, karod) illetve a szívem is sokkal gyorsabban és erősebben ver. Ezek viszont csak akkor jelentkeznek amikor ki kell mennem felelni, alapjáraton nem. És azt veszem észre hogy amikor a barátaimmal kell az egész osztály elé kiállni (pl: projektfeladat előadása) akkor gyengébben jelentkeznek ezek a tünetek.

Sokat utánaolvastam ennek hogy ez mi lehet és én igazából arra jutottam hogy szerintem szociális szorongásom van.

Akinek esetleg hasonló gondja van vagy diagnosztizált szociális szorongásos "beteg" annak nagyon szívesen várom a válaszait :)

16/L



febr. 5. 21:52
 1/2 anonim válasza:

Nálam is ez a helyzet volt, anno középsuliban, szinte utáltak a régiek, mivel ők előkészítő osztályba is jártak 0.-ba. Bár általánosban sem volt sok barátom, és akkor is zárkózott voltam. Aztán még előadást is kellett tartanom 9-ben az osztály előtt, a hangom, kezem megremegett. Lehet azóta szorongok jobban társáságaban.

Valószínű, hogy szociálisan szorongsz.

febr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen ez az.
febr. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!