Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szociális szorongásom van?

Szociális szorongásom van?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés szociális életet élek,egyszerűen már nem tudok új emberekkel beszélgetni,félek tőlük ,ha hozzámszól bárki is (főleg ellenkező nemnél) nem tudok értelmes mondatokat elmondani,nem tudok beszélgetni ,szinte remegek közben,szédülök és hányingerem van . Bárhol vagyok és hallom hogy nevetnek rögtön azt hiszem rajtam, nem merek mások szemébe nézni mert félek hogy elitélnek,megaláznak .Nem tudom hogyan kell beszélgetni ,pedig nagyon nagyon szeretnék új emberi kapcsolatokat létrehozni ,de borzasztó kényelmetlen számomra,úgy érzem a sírás keringet ilyenkor . Aki küzdött már ezzel tudna nekem tanácsokat adni ? Csak pszichológus segit nekem vagy itthon tudok ezen javitani? 20/L

jan. 3. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem durván önbizalomhiányos lehetsz, és mivel ezáltal elkerülted az embereket, a szociális skilljeid is egyre inkább leépültek, ami tovább rontja az önbizalmadat. Szóval első körben az önbizalmadat kellene erősítened leginkább.

Társaságra én az online-t tudom egyfajta pótlékként javasolni, itt is gyakorolhatsz, és részben kiélheted a szociális igényedet is, még ha korlátozottabb formában is, de a semminél jobb.

Ha szeretnél írj rám privátban nyugodtan. Beszélgethetünk, és talán sikerül is további jó tanácsokat adnom, személyre szabottan.

jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak pszichológus, még nem késő, vágj bele minél előbb. Illetve nem szabad elzárkózni az emberektől, szándékosan keresni kell a kényelmetlen szituációkat amikben szorongsz, ez nagyon nehéz de idővel javulni fog a helyzet.
jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Mennyi idős vagy?

Csak azert kerdem mert 14 eves korom előtt enis ugyanebben a cipoben jartam..aztan ahogy erettebb lettem, kinottem ezeket a dolgokat

jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pár évvel vagyok idősebb nálad, és én is ugyanilyen vagyok. Egy rohadt telefonálás, vagy boltba menés is stresszes nekem.

Ha nem mész emberek közé, akkor még rosszabb lesz a helyzet.


Nagy nehezen rávettem magam, hogy eljárjak haverral kocsmázni/bulizni (kis város, itt nagyon nincs más). Elején csak bealapozva volt bátorságom hozzá, de aztán ment józanul is a dolog. Megismertem pár embert, meg jókat mulattunk.

Ugyan a pénztárcám és az egészségem nem díjazta a sok elfogyasztott alkoholt, viszont több lett a bátorságom, jót tett ez az egész. Aztán meguntuk a kocsmázást, és elég volt pár hónap hogy visszaessek.

Folyamatosan edzeni kell magad, emberek közé kell merészkedni.

Nem mondom, hogy te is legyél alkesz pár hónap erejéig (leálltam már a piával), de valahova menj el kikapcsolódni. Találj ki valami állandó programot, ahol rá vagy kényszerítve, hogy emberekkel találkozz.

jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

20 éves, ott van a végén.


Egyébként én is ezen mentem át még középsuli, egyetem alatt és a mai napig érzem ennek a hatásait, bár már enyhébben de most az ünneppek alatt elég erősen kijött. Lett volna esélyem egy lánnyal megismerkedni de egyszerűen leblokkolt a szituáció.


Szóval én a helyedben szakemberhez fordulnék, mert magadtól nem hiszem, hogy tudnál javítani ezen. Nekem sem ment.

jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Az ember lelke olyan, mint egy edény. Vagy jóval, vagy rosszal, vagy vegyesen van megtöltve. És ami bent van, az motivál hozzáállásra, cselekedetre. Ha nem tetszik ahogy viselkedek, cselekszem, ki a lelkemből a rosszat, és megtölteni jóval. De hogyan? Ember nem fér hozzá, azt sem tudja, hol a lélek. És AKI teremtette? Ő hozzáfér. Sőt! Ő az örök Igazság, Jóság, Szeretet, Irgalmasság. Akkor miért nem segít rajtam? Időben segít. Most van itt az idő. Neked aki olvasod, amit írtam. A nagy kérdés nem az hogy van-e segítség, hanem az, hogy kell-e. Kell neked? Ha igen, Írd ide alám. Válaszolok.
jan. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!