Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Valóban hülye lettem volna/vag...

Valóban hülye lettem volna/vagyok vagy más miatt voltam rossz tanuló?

Figyelt kérdés
Első osztályosként kb osztályelső voltam, aztán második osztályban és harmadikban bukdácsolni kezdtem stb, majd iskolát váltottam és négyes tanuló voltam kb. Aztán ötödik osztályban megint beüthetett valami és pótvizsgáznom is kellett, azt mondták a tanárok hogy ha év közben úgy teljesítettem volna mint pótvizsgán nem lett volna szükségem rá. 6-7 osztály már nem dereng de nyolcadikban szín 2-es voltam. Speciális iskolába kellett mennem szervi, enyhébb idegi és részképességi zavarok végett. Szakmás évek alatt nem voltam túl jó, 2-3. Érettségi utolsó évében (2 éves) Néhány tantárból 4-5 voltam és ami nem érdekelt megoldottam hármasra, igazából azért sem nagyon lelkesedtem amiből jó voltam. Az egyik osztályfőnököm azt mondta akkoriban hogy egyetemre is mehetnék ha törődnék a tananyaggal, de kétlem, szerintem csak motiválni akart. Nem tartom magam hú de pengének agyilag. 23f
márc. 3. 12:35
 1/3 A kérdező kommentje:
tantárgyból'
márc. 3. 12:36
 2/3 anonim ***** válasza:
19%

Nem ilyen egyszerű a dolog. Vannak olyanok, akik tényleg gyengék agyilag, de a gyerekek NAGY része szimplán eltérő és megszenvedik a merev magyar oktatási rendszert. Valami olyasmi kellene inkább, hogy első 4 osztályban megtanulni az alapokat, nyilván olvasni, írni, számolni meg egyebek, utána pedig mindenki választhat, mi az ami érdekli és a maradékból lenne heti 1-2 óra maximum.

Mert jelenleg ott tartunk, hogy mire eljut az ember 18-ig, mikor ugye már választhatna egyetemet, addigra tele van csupa szar jeggyel, vért izzad, hogy meglegyenek azok a tárgyak is, amikre semmi szüksége nem lesz és egy életre megutálta a tanulást úgy általában.

márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Semmi motivációm nincs felsőoktatásba menni, beiratkoztam még tavasszal egy gyógymasszőr képzésre de ott hagytam. Akit ott megismertem azt mondta decemberben irattak egy szerződést és aki kilép fizetnie kell, de semmi masszírozást nem tanulnak hanem az ápolók dolgait stb. Jelenleg szimpla portás vagyok.
márc. 3. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!