Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akik most fiatalabb tanárok,...

Akik most fiatalabb tanárok, nekik azért nehezebb, mert az elődeik bűneit nyögik?

Figyelt kérdés

Az elődeik alatt a régi rendszer tanáraira gondolok.Akkoriban simán belefért a testi fenyítés, szexuális zaklatás.Utóbbi esetében, kb senki sem hitt volna egy diáklánynak, a tanár szava ütötte a diákét, minden esetben.Kvázi kiskirályok voltak a pedagógusok akkoriban.


Én már a 90-es években voltam iskolás, anyám mindig azt mondta legyek kimért a tanárokkal, ne vitatkozzak velük.

Egyszer nem így tettem, kiálltam az igazamért, amit a tanító néni egy pofonnal jutalmazott.

Meg persze, később is voltak ilyen-olyan problémák velük.



Most szülőként azt veszem észre, illetve a szülők ezen generációja, igen kritikus a pedagógusokkal.

Ez pedig az előző pedagógus generáció hibája.


márc. 29. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A szexuális zaklatás sose fért bele, és akkor nem is nagyon volt ilyen. Több tartás volt a tanárokban, mint ma. A rendszerváltás óta nagyon csökkent az erkölcsi megbecsültségük, és felhígult ez a pálya is.

Kérdező, nem vagy te szülő, csak egy tüskés kamasz, aki szidni akarja a tanárokat.

Én ehhez nem leszek partner!

márc. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Régi sztorikból, statisztikákból lejön, hogy a régi tanárok, a maguknak megkövetelt alaptalan tiszteleten kívül alapvetően kevésbé voltak edukáltak és nagyon sok esetben követtek el visszaéléseket, amiket sokszor államilag (tanácsok) sikáltak el.
ápr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!