Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok! Tudnának segíteni?

Tanárok! Tudnának segíteni?

Figyelt kérdés

Jónapot!


Jelenleg egy drámán dolgozom, azzal a célzattal, hogy bemutassam a jelenlegi oktatási rendszert illetve annak problémáit, mind diáki mind tanári szemszögből. Viszont nekem, mint középiskolai tanulónak, leginkább csak a diák problémákra van rálátásom. Ezért szeretnék segítséget kérni a gyik-es tanároktól. Ha bárki tudna részletesebben írni saját tapasztalatairól akár névvel vagy névtelenül, azzal nagyon sokat segítene, hogy mindkét oldalt valóságosan tudjam reprezentálni. Persze vannak elképzeléseim, hogy mik lehetnek a problémák, viszont nem szeretném hogy a dráma mélysége/igazsága, az én tudatlanságom miatt rombolódjon. Szóval ha valaki úgy érzi őszintén tudna írni az oktatási rendszerben megélt élményeiről, kérem keressen meg. Természetesen senkinek se írnám bele a nevét, vagy személyes emlékeit, inkább a saját rálátásomat szeretném formálni. Köszönöm előre is!


Illetve ha valaki tud egyéb platformokat, ami segíteni tudna nekem ebben, kérem írja le. Eddig a facebook csoportokat próbáltam de nem jártam nagy sikerrel.



ápr. 12. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Ez tök jó ötlet. Hajrá! Majd szólj ha elkészült.
ápr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Pamkutya nem tudja senki paródiát nézd meg Youtuben. Az elég jól leszedi mindkét részről.


Egyrészről a diákokról hogy túl vannak terhelve. És a tananyag zöme értelmetlen es a életben soha nem használt. Tanár részről meg hogy lényegében semmit se tud kezdeni a problémás diákokkal.

ápr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2


Persze ezt megértem, itt inkább elsősorban tanítók őszinte véleményét keresem nagyobb terjedelemben (illetve akár privátban), hogy ők hogyan élik meg, de köszi a választ :))


Meg persze diákok is írhatnak, ugyan én is az vagyok. De minél több látásmódot megismerek, annál értelmesebben tudom megírni.

ápr. 12. 23:17
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Ez így eléggé tág kérdés, ha leszűkíted, egyszerűbb segíteni.
ápr. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Persze, nem szerettem volna az eredeti kérdést túl hosszúra írni, de leszűkítve: Mik azok a leghatalmasabb problémák amikbe a tanárok az oktatási rendszerben beleütköznek? Miben jelenik ez meg? Hogyan hat ki rájuk?

Ezért is kértem lehetőleg saját élményeket, hiszen tudom nagyon szubjektív. Egyszerűen csak jobban meg szeretném érteni, azt hogy mit él meg egy tanár a jelenlegi rendszerben. Gondolva itt a tanterv limitáltságára/elavultságára, a tanórák számára és a leadhatatlanul sok tananyagra, a kollégák/intézmények hozzáállására, az iskolák nem megfelelő felszereltségére, a sokszor kizsákmányoló munkakör hatásaira…. Sokáig sorolhatnám. Hol, milyen problémák vannak, hogyan érinti a benne dolgozókat, stb.

ápr. 13. 00:05
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mint írónak, adnék neked egy tanácsot: olyan dolgokról írj, amit ismersz. Ha mégis olyanról szeretnél írni, amit nem ismersz, akkor kutass a témában nagyon komolyan. Egy gyk kérdés nem segít rajtad. (Természetesen ha van más forrásod és a gyk-t csak kiegészítésnek szánod, akkor nem szóltam.)

Diák vagy még, szóval elég fiatal, sok hibát elnéznek még neked, és ez így is van rendjén. De gondolom, hogy fejlődni akarsz, azért írtam ezt most ide.

ápr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Darius- ***** válasza:
0%

Torna- több óra kellene legyen heti háromnál. Magyarországon kettő van, az még rosszabb. Külön foglalkoztatom a gyerekeket nemek szerint. A fiúk nem szeretik a monoton gyakorlatokat, ezért abból kevesebbet kell csináljanak. Meg a küzdősportokat is csak velük csinálom, van külön opcionális óra azoknak, akik igénylik. A lányokkal több a probléma, mert úgy érzem kevésbé szeretik a tornát. Nem adok rossz értékelést, de a legjobbat is ritkán, hogy motiváljam őket. Az nem érdekel más tantárgyakból milyenek a jegyeik.


Külföld amúgy, ne gondold magyarországi szintén, itt más a tanterv és az elvárások is. Egy kis faluban tanítok. Megkaptam az angolt is, de nem örültem neki. Azért kaptam meg, mert én ismerem egyedül a latin betűket a tanárok közül. Nem mintha lenne nekem abból végzettségem. Első év pl. a latin betűk tanulasaval megy el. Heti egy óra van belőle, de néha nulla, mert tornát tartok helyette . Szóval nekem ezt nehéz tanítani, az angolt, mivel én sem tudom. Mondjuk akik tudták törökül azokkal könnyebb.

ápr. 13. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Darius- ***** válasza:
0%
Amúgy akadt olyan, aki nem tudott írni oroszul . De nálam megtanult írni a latin betűkkel. Szóval én nem sajnálom az időt. Addig csináljuk, amíg menni fog. Ha kell fogjam a kezét, akkor is, vagy átjön hozzám délután. Azt nem lehet engedni, hogy ne tudjon írni. Akkor sem, ha fogyatékos. Mert rossz jegy az nincs, ezért addig csináljuk, amíg megértik. A tantervben itt is brutál sok az anyag, annyit sajnos nem lehet megtanítani. Inkább kevesebb, de az menjen simán.
ápr. 13. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a témában a Palóc Videotéka Legyél tanár! - Őszinte reklám című videóját
ápr. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anettbp ***** válasza:
74%
#7 Nem tudom hol élsz, és hogy honnan szerzed Magyarországról az információidat, de 2010-ben a második Orbán-kormánynak az volt az első intézkedése az oktatásban, hogy bevezette a mindennapos testnevelést, vagyis heti 5 tesi óra van a sulikban. Csak megfelelő számú tornaterem nincs hozzá.
ápr. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!