Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ha tanárok kicsit...

Szerintetek ha tanárok kicsit liberálisaban vennék a dolgokat akkor jobban tudnának a gyerekek tanulni, boldogabbak lennének?

Figyelt kérdés
Mondjuk hanics házi feladata véletlenül egyszer a gyerekenek akkor nem leharapni a csemete fejét és be írni neki egyest. Vagy késik egy kicsit az óráról és eztkérdezni töle: Mitkébzelszmagadról?.
2015. júl. 18. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2015. júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a diákok kicsit több komolysággal vennék a dolgot, akkor lehetne könnyebben tanulni.


Én kifejezetten utáltam, amikor csöngetés után kétpercenként érkezett meg egy-egy delikvens. És ezek még fel is voltak háborodva, hogy a késés miért zavarja a tanárt. Akármilyen hihetetlen az osztályt is zavarja, legalábbis a normálisabb részét, azokat, akik tovább akarnak tanulni, és nem szeretnék, ha minden órán 15 percet a kedves későkre kellene elbazsni...

2015. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Jelenleg az oktatásügyben sem a liberalizmus a vezérelv, hanem a büntetés (ami nagy vezérünk gyermekkorát is bearanyozta).
2015. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy munkahelyen sem ennyire liberálisak, ha nincs kész az adott munka, lehet keresni más állást. Jobb, ha ezt korán megtanulja az ember, nem majd csak éles helyzetben éri a felismerés, mikor már nem fogja tolerálni semennyire senki.
2015. júl. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális iskolában szerintem nem harapják le a gyerek fejét azét, mert véletlenül nincs egyszer házifeladata. Egy alkalomra még lehet indokot találni, hogy miért nincs kész. De ahogy nő a gyerek, felfogja majd, hogy nem azért kapja a házifeladatot, hogy a tanár kiszúrjon vele, hanem azért, hogy gyakorolhasson otthon is. Én, a gimibán már kifejezetten örülök a házifeladatnak, mert azzal nyugtázom a tanulást, hogy el tudom önállóan készíteni. Aki nem csinál rendszeresen, azzal meg már azért nem foglalkozik a pedagógus, mert tudja, hogy magával tol ki a gyerek.

A késés is egy alkalommal még szerintem nem bűn, és nem is szokták emiatt lekapni a gyerek fejét, nálunk legalábbis. Viszont, az sokkal inkább már a diákok hibája, hogy ha egyszer elnézi a tanár, akkor úgy gondolják, máskor is el fogja. És igen, engem kifejezetten zavar, mikor az óra fele azzal telik,hogy szállingóznak be a diákok.

2015. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Belőled kiindulva nem.
2015. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A válaszom igen, én ilyen tanár vagyok. A szülők nem tolerálják, mert poroszos rendszerben nevelkedtek. A diákok 14 évesen még azt hiszik, hogy komolytalanul vehetnek, de mire 11.-12.-re benő a fejük lágya, elismernek, értékelnek, mert az emberi oldalukat nézem, és nem veszek fel egy tipikus tanárarcot. Engem a diszkrét késés nem zavar; ha hangosan nekiáll köszöngetni meg elnézést kérni, na az igen. Persze ha minden órán késik, akkor én is megjegyzést teszek, ha pedig óra vége előtt 5 perccel jön be, akkor kizavarom. A meg nem írt házit a következő órára pótolni kell, de bárkivel előfordul, hogy valamiért nem tudta megírni vagy elfelejtette. Egyébként is kevés leckét adok, mert így is többet dolgozik egy középiskolás a felnőttek 40 órás munkaheténél. És enni is lehet nálam, "észre se veszem", ha közben a tananyagra figyel. Sokkal jobb egy evő gyerek, mint egy éhes, akinek azon jár az agya, hogy mikor ehet már. A szünet meg, mint tudjuk, erre úgyse elég.
2015. júl. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Le se írom. Előző baromi jól összefoglalta, hogy milyen egy jó liberális tanár, aki ezzel nem esik át a ló túl oldalára. Nekem szinte csak ilyen tanáraim voltak (mondjuk gimiben) és tényleg imádtuk mindegyiket. Arról nem is beszélve, hogy nem külső, hanem belső kényszerré vált a teljesítmény és az, hogy időben ott legyünk. A tanár nem az büntető őrmester volt, hanem a jóarc főnök, akit tiszteltünk is.


Nehéz ezt az egynesúlyt elmagyarázni, de valahogy kialakul.


"Jelenleg az oktatásügyben sem a liberalizmus a vezérelv, hanem a büntetés (ami nagy vezérünk gyermekkorát is bearanyozta)."


Nem bírom megállni, hogy ezt le ne írjam: ne csináljunk mindenből aktuálpolitikát. Nagyon régóta van ilyen rendszer és nem csak nálunk. Ez nem nagy vezérünk hibája. Az más kérdés, hogy ő sem tudott / akart rajta változtatni. Ám ez sem aktuálpolitikai kérdés. A többit, ami az, meg hagyjuk. Nem ide tartozik.

2015. júl. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!