Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok! Tudnának segíteni?

Tanárok! Tudnának segíteni?

Figyelt kérdés

Jónapot!


Jelenleg egy drámán dolgozom, azzal a célzattal, hogy bemutassam a jelenlegi oktatási rendszert illetve annak problémáit, mind diáki mind tanári szemszögből. Viszont nekem, mint középiskolai tanulónak, leginkább csak a diák problémákra van rálátásom. Ezért szeretnék segítséget kérni a gyik-es tanároktól. Ha bárki tudna részletesebben írni saját tapasztalatairól akár névvel vagy névtelenül, azzal nagyon sokat segítene, hogy mindkét oldalt valóságosan tudjam reprezentálni. Persze vannak elképzeléseim, hogy mik lehetnek a problémák, viszont nem szeretném hogy a dráma mélysége/igazsága, az én tudatlanságom miatt rombolódjon. Szóval ha valaki úgy érzi őszintén tudna írni az oktatási rendszerben megélt élményeiről, kérem keressen meg. Természetesen senkinek se írnám bele a nevét, vagy személyes emlékeit, inkább a saját rálátásomat szeretném formálni. Köszönöm előre is!


Illetve ha valaki tud egyéb platformokat, ami segíteni tudna nekem ebben, kérem írja le. Eddig a facebook csoportokat próbáltam de nem jártam nagy sikerrel.



ápr. 12. 22:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

#5: konkrét eset nálam, hogy egy időben a krétát is magam hoztam. És rendszeresen kellett olyan teremben tanítanom, ahol a tábla már elkopott, így alig fogott már a kréta is. Ezek után ironikus volt, amikor az egyik diák megkérdezte, miért nem csinálok olyan prezentációkat, mint a biológia tanár, és ekkor rámutattam a táblára, hogy még arra sem tudok írni. (A probléma forrása, hogy míg az egyik teremben interaktív táblát helyeznek el, a másiknál éveket kell várni, hogy felújítsák).


Egyébként alapvető komikum, hogy kevés a tanár, valahogy megoldják a helyettesítést, mert az iskolának meg KELL oldania, hogy aztán a végén megállapíthassa a tankerület, hogy ha megoldottuk, akkor ezek szerint nincs tanárhiány.

ápr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
10-es! Nem is kell annyi terem, amikor az udvaron ott a sportpályák a labdajátékoknak, futókör, erősítő/ nyújtó szerek, az úszás, az óraszámba véve a néptánc, stb.
ápr. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12-es kiegészítés: az udvaron a távolugrás, magasugrás kijelölt helye; télen korcsolyázás stb.
ápr. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#12: amikor.

De sok esetben ez nem adott.


Illetve télen nem lehet az udvaron, omladozó tűzfal mellett tornázni, a néptáncot akkor tarthatja délelőtt az oktató, ha van pedagógusi végzettsége, az úszás költséges, és utazni kell hozzá.

ápr. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!