Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Baj lehet, ha CHAT Gpt-vel...

Baj lehet, ha CHAT Gpt-vel iratom a beadandót?

Figyelt kérdés
Egyetemen kell írni egy 12-15 oldalas beadandót egy cégről, vállakozásról stb. Írtam egy csomó mindent, de így is csak 10 mondat jött ki. Ha a Chat gpt-vel átfogalmaztatom néhány részt, meg egy kicsit bővebben fejti ki, lehet belőle baj? Átfogják vizsgálni?

máj. 13. 20:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
56%
Hasznàld a chatGPT-t, de jól, vagyis ne azt várd,hogy megírja helyetted,mert bullshit lesz, hanem kérj egy vázlatot arról hogyan oszd fel a témát, miről írj benne, szóval a brainstorming részében kérd a segítségét, és a többit simán meg fogod ugrani, ha látod, hogyan kéne kinézzen! Össze lehet egy akármilyen cégről hozni 10-15 oldalnyi szöveget, nyilván konkrétan mi nem látjuk a feladatodat, de nem tűnik kivitelezhetetlennek, ráadásul viszonylag gyorsan. :)
máj. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%
Minek jár egyetemre aki 12 oldalt nem tud írni magától? Mit fogsz csinálni, amikor szakdolgozatot tekk írnod?
máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
*kell
máj. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%

#12: Majd ugyanígy fog cselekedni azzal is.


Szégyen, aztán majd verik magukat, hogy mekkora diplomások és mennyit tanultak érte.

máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%
A ChatGPT arra jó, hogy ötletelj, ÁLTALÁNOS tudással segítsen (tehát, amit rengeteg helyen leírtak már sokan) esetleg 1-2 mondatot átfogalmazz vele. Ennél többre határozottan nem alkalmas és ugye plágium is.
máj. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nyilván lehet próbálkozni, csak nem tudod, hogy milyen tanárral futsz össze, hogy mennyire olvassa el.


Jó pár évvel ezelőtt én oktattam egyetemen, és megkértek rá, hogy segítsek szakdolgozatok bírálatában.

Volt egy olyan hallgató, aki (állítólag tesztként) beleírta a Walesi Bárdokat a szakdoli közepére, mert állítólag voltak olyanok, akik csak a szakdoli bevezetését és a végén az összefoglalót és a következtetéseket olvasták el.

Hát, én felhívtam telefonon ezt a hallgatót, és mondtam neki, hogyha nem hoz nekem egy olyan verziót holnapra a dolgozatból, amiben nem szerepel a töltelék, akkor nem fogok túl jó jegyet javasolni neki.

Egyben mondtam neki pár tippet arra is, hogy mit írjon át még a versen kívül.

A srác elnézést kért, és másnapra hozott egy másik verziót. Végül is jelest ajánlottam neki, mert megcsinálta, amit mondtam neki, és nem volt rossz a dolgozat...

máj. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
15%

#16 Mekkora forma! Walesi bárdok, beszarás... xD


Amúgy tekintve hogy ezeknek a beadandóknak meg szakdolgozatoknak semmi értelme nincs azon kívül hogy szivassák a diákokat vele, így nyugodtan lehet "alternatív" megoldásokat alkalmazni.

máj. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
57%

Az én csoportomban nyílt titok, hogy néhányan használják az AI-t, aztán jól meg is szivattak minket a beadandós órán, mert hiába szántam rá az időt egy igényes 15-20 oldalas dolgozat megírására, kellett menni vizsgára és beugrót is kellett írni hozzá.


Innen is köszönöm a drágáknak. 🙃

máj. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom, nem bíznám rá az életemet, sokszor ír baromságokat, és azt mondja, amit hallani akarok.
máj. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
36%

Az egyetemi oktatók döntő többsége örül, hogy él, és ChatGPT urunk második évének derekára már feladta ezt a küzdelmet. Cserébe a diplomák egyre kevesebbet érnek, mert a piac ennek tudatában árazza be őket -- és ez azokat is érinti, akik a becsületesség mintapéldányaként egy betűt sem íratnak ChatGPT-vel.

Hülyeségnek tartom, ha valaki egyáltalán nem használja az AI-t, hiszen hasznos eszköz. De aki rácsúszik, túlhasználja, az meg fontos skillek megszerzését mulasztja el.

máj. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!