Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért vannak eltelve maguktól...

Miért vannak eltelve maguktól azok, akik orvosi egyetemre járnak és orvosnak, fogorvosnak vagy gyógyszerésznek tanulnak?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, akik ezen a két szakon tanulnak lenézik az összes többi egészségügyi szakokon tanulókat, a közgazdász képzésekre járókat és a bölcsészeket. Én elismerem, hogy kemény az 5-6 év amit tanulni kell, meg ők a gyógyszerészet és orvostudomány doktorai lesznek meg majd jól is keresnek, de attól nem kellene lenézni például a mentőtiszteket, szülésznőket stb.
2013. máj. 18. 00:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%
Hát, na!
2013. máj. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%
A mérnökök és a jogászok is lenézik egymást, illetve a bölcsészeket, akik ugyancsak lenéznek sokakat.
2013. máj. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
54%

Mert a köztudatban az él, hogy "a főorvos úr" az Isten. És ők azt hiszik, mind azok lesznek.

Majd az élet megtanítja őket, hogy az orvos társszemélyzet, partner nélkül béna kacsa.



Egy gyakorló, volt medikus

2013. máj. 18. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mert az emberi természet ilyen, hajlamosak vagyunk lenézni azokat akiknél többre tartjuk magunkat. Van aki nem mutatja ki és vigyáz, hogy ne bántson meg másokat és akad aki látványosan lenézi a többieket. Ahol csoportosan vannak azonos szinten lévő emberek ott magát a csoportot tartják kiemelkedő szinten lévőnek. Nem lenne teljes a mondandóm, hogy ha nem írnám a végére, hogy tisztelet a kivételeknek.:D
2013. máj. 18. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Salx Narval ***** válasza:
100%
Még csak annyit, hogy az orvosok között is van hierarchia, nem is kicsi. A saját sérelmét mindenki látja, csak azt nem veszi észre, hogy ő is ezt teszi másokkal.:D
2013. máj. 18. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
35%

ajajj, az orvosok a mai napig is egy feudális társadalom, olyan hierarchia van, hogy a "főorvos úr" előtt majdnem tisztelegnek a "sima" orvosok is, aztán sok esetben a majom nem veszi észre, mennyire nevetséges.

igazából én azon szoktak gondolkodni h a jogászok vagy az orvosok a nevetségesebbek a maguk "elit-érzésével", egyik se piskóta ...

2013. máj. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%
Irigy vagy? Mit foglalkozol ezzel?
2013. máj. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
60%

Mert sajnos azt képzelik hogy egyetemen ilyen nehéz szakon ők lesznek az istenek és hogy az alattuk dolgozók a közelükben sem lesznek a dolgokban. Én betegszállító vagyok, nagyon jól tudom hogyan megy ez.

A kórházba ahol dolgozom nagyon kevés olyan orvos van aki nem néz le minket, és azok is az 50 es korosztályba tartoznak. A fiatalabb most nem rég végzett orvosok kb velem egy idősek és ők sorra lenéznek hogy alattuk vagyok, köztük is csak egy olyan van aki normális, és nem néz le azért hogy én csak egy rohadt sofőr vagyok aki hozza vagy viszi a beteget.

2013. máj. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
66%
Azért mert az egyetem érzelmi intelligenciát nem nagyon ad....
2013. máj. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mert itt Magyarországon valahogy az a kép rögzült, hogy az az isten, aki orvosnak meg aki mérnöknek tanul. A többi mind büfészak és sose tudják meg azok, akik büfészakon tanulnak, hogy mi a magyarok Istene!!


Szánalmas. Minek kell egymás szakát fikázni? Ő abban jó, én meg ebben. Kész. Undorító az egész. Persze azért a médiában is megy ez az ellenségeskedés (tücsök meg hangyaszak, ugye)...

2013. máj. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!