Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kéne reagálnom?

Hogyan kéne reagálnom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Néhány osztálytársam a szünetekben egyfolytában engem basztat... Odajönnek ahol ülök, és elkezdenek a képembe énekelgetni roma dalokat, meg ölelgetnek, meg táncolgatnak előttem, azért, hogy kellemetlen helyzetbe hozzanak... Soha nem tudom őket rendesen elküldeni. Nem tudom azt sem, hogy egyáltalán ilyenkor hogyan kellene lereagálnom őket. Nekik ez csak egy mindennapos önszórakoztató dolog, de engem ez tényleg nagyon kellemetlenül érint. Így sem vagyok túl népszerű, az osztályomban sincs nagyon barátom, csak egy-kettő, de ők sem olyan igazi barátok, mert például ezeknél a "zaklatásoknál" sem állnak ki értem. Nem akarom, hogy mindenki egy csendes egérnek tartson. Én próbálok változni, már szerintem tavalyhoz képest külsőleg is sokat változtattam magamon (jó irányba), de az osztályomban továbbra is mindenki úgy kezel, ahogy eddig is tette. Pedig új környezetben mindig találok barátokat, de az osztályközösségemben nem engednek kilépni a "piszkálható lány" szerepéből. Szóval már tényleg nem tudom, hogy mit tehetnék...

2013. máj. 23. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,nem vagy egyedül.

Velem is ezt tették,és ezért sokat változtam,de ugyanúgy viselkednek még mindig,

de én nem veszem számba őket,egyszerűen nem érdekel,hogy miket mondanak,oda sem figyelek,egy idő múlva elmennek és kész.

Ha nem bírod menj ki az osztályból,az udvarra vagy ahova akarsz,ahol nincsenek ott.Habár nem jó elmenekülni előlük.

2013. máj. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok ?
2013. máj. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
"Álmomban" mindig olyan kemény akartam lenni, aki szembeszáll az ilyenekkel, és visszaszól nekik valami ütőset... De sajnos nem ilyen vagyok. :/ Az a baj, hogy nekem ez a "ne reagálj rájuk" módszer sem működik. Mert ha odanyomja valaki a seggét az arcodba mikor te épp eszel, azt nem lehet semmisnek venni. Ilyenkor általában úgy szoktam tenni mint aki pont elmegy kidobni valamit a kukába... Pedig ilyenkor legszívesebben sírva fakadnék és otthagynám ezt az egész várost.
2013. máj. 23. 18:41
 4/10 A kérdező kommentje:
16/L. És én már arra is gondoltam, hogy azért érdemeltem ki ezt a bánásmódot, mert nem vagyok az olyan "minden hétvégén buliba járós, pi*ásan öltözködő " típus. De ettől függetlenül nem tartom magam csúnyának, vagy rosszul öltözöttnek. Szóval valószínűleg nem vagyok elég "jó fej" nekik.
2013. máj. 23. 18:45
 5/10 anonim válasza:
100%
Velem is ugyanezvolt általánosba, sokszor csináltak velem is hasonlót mindig gondolkodtam azon, hogy mit kéne tenni. Viszont már középiskolába megváltozozz a helyzet ( jó irányba). Végülis meg is változtam, de legtöbbször visszamennék az időbe hogy megvédjem magam. Sztem vissza kéne szólnod, mert ahogy irtad ezek szerint sajnos nem igazán vagy a hierarchia tetején. Ha látják rajtad hogy "tökösebb" vagy leszálnak rólad, de mutass valami olyan dolgot amivel kitörsz az alsó szintről. Ha meg nem teszel semmit felgyülemlik benned a harag, az elkeseredettség, és a továbbiakban gyomni fogja a lelked az hogy akkor nem tettél semmit (hidd el ha valaki tudja milyen az én biztos). Akárhogy is sül el a dolog, a helyzeteden változtatni fog, csak rajtad áll merre. :D Ügyes legyél nekem!
2013. máj. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Kérdező,te komolyan hagyod,hogy valaki a s*ggét az arcodba nyomja mikor eszel ?:O Egyébként az meg normális amelyik ezt csinálja ? Nekem ha ezt tenné valamelyik úgy félre lökném,hogy fejre esne.Volt egyszer amikor valamelyik odajött és leakart ülni az ölembe(fiú),úgy félrelöktem,hogy nekiment fejjel egy padnak,persze jól elküldtem az anyjába,mindenki őt kacagta.Mikor mondanak valamit nem érdekel,de amikor valamelyik odajön és rám akar ülni akkor már jól megmondom a szerencséjét.

Tudom,hogy elvagy keseredve nagyon,de azért vissza kéne mondj nekik,vagy ha nem mond meg az osztályfőnöködnek,hogy viselkednek veled.

2013. máj. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tényleg tökéletesen érted a helyzetem! A hierarchia aljára raktak be, anélkül, hogy bármit is tettem volna ez ellen (lehet pont ezért raktak oda). De most elhatároztam magam, hogy komolyan visszavágok! Még nem tudom hogyan, és miképp fogom mindezt megtenni, de fogok találni valamilyen módot, és egyenként "bosszút állok" mindenkin az osztályomban! Kezdve a táncos drágaságaimmal... De már nem az a célom, hogy a hierarchia tetejére kerüljek, hanem az, hogy kitörjek onnan, és önálló legyek, aki nem függ a hierarchia többi tagjától! Köszönöm a válaszokat (és ezt a "hierarchia" szónak az eszembe juttatását is, mert ez az a szó amit kerestem az esetem leírására...), és azt is köszönöm, hogy megértettetek! Szerintem erre volt most szükségem, meg persze arra is, hogy valaki megadja a kezdő löketet.

Az osztályfőnökömhöz biztosan nem fogok fordulni, még a szüleim sem tudják, hogy én mit élek át minden nap a suliban, mert nem akarom, hogy tudják. Ők igazából nem ilyen "áldozat" típusnak ismernek, és ez jól is van így.

De holnaptól kezdve nem fogom magam hagyni!! Ha kell erőszakot alkalmazok, és ki fogok akadni előttük, és kiadok magamból minden eddig elnyomott indulatot! Lehet, hogy most ezt az egész szövegemet süket dumának tartjátok, de ilyen elszánt még életemben nem voltam. :D

2013. máj. 23. 19:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Sikerült ? ha akarsz írj egy privit.
2013. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

dezsavű

csak én tehetek arról hogy velem parasztkodnak XD

2013. máj. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
16/f létemre velem is történtek hasonló dolgok. én se vagyok egy nagyszájú, mindenkit beoltó, csajozós, vadul hülyülős, piálós alak aki minden hétvégén másnaposan jár haza. nagyon szépnek se vélem magam de nem is vagyok egy ronda alak. úgy érzem önbizalom hiányom van. ráadásul beszédhibám is van ami sajnos mostanában egyre rosszabb nehezen beszélek. régen én is olyan osztályba jértam ahol bántottak, lúzernek vettek és csak 3 barátom volt akik majdhogynem szintén lúzer körbe tartoztak de őket nem annyira basztatták mint engem. tavaly ősszel sulit váltottam itt már nem vesznek lúzernek de biztos nem is tartanak annyira hú de jófejnek és népszerű sem vagyok annyira se osztályon belül, kívül meg aztán végkép nem. a baj az h ősz óta nem nagyon találtam új barátokat és úgy érzem nem vok elég közvetlen hozzájuk. más történeteket pletykál egymásnak h mi volt vele hétvégén akár hogy baszott be vagy csak egy humoros dolog volt vele stb. nekem sajnos nincs ilyen megosztani valóm és facebookon se osztom meg óránként h mi van velem idézeteket sem írok és profil képem sincs mert senki nem lenne rá kíváncsi és ilyesmikkel küzdök már 5 éve mióta kiközösítettek a régi osztályomban
2013. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!