Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen volt az első középiskol...

Milyen volt az első középiskolai napotok?

Figyelt kérdés

Ma voltam Békéscsabán beiratkozni az iskolában. Láttam néhány osztálytársamat. Nagyon kedvesnek, aranyosnak tűnnek. Idegen társaságban inkább visszahúzódónak mondanám magam, bár hamar feloldódom. Egy idő után bármiről tudok beszélgetni. Szerencsére vagy sajnos(még ezután válik el) még másik két ált.iskolai társam is ide fog járni,mindketten lányok. Az egyikkel jóban vagyok, bár nem tartozik a legjobb barátnői körömbe, a másiknak vannak/voltak ügye,dolgai. Vele nem vagyok valami jóban. Közömbös. Mindhárman kollégisták leszünk. Azzal a lánnyal, akivel jóban vagyok egy szobába fogok lenni. Ellátnátok néhány tanáccsal? Nektek milyen volt az első napotok? Hogyan tegyek rájuk jó benyomást?-ez lenne a legfontosabb. Illedelmes, tisztelettudó, szorgalmas, kitűnő tanuló voltam/vagyok.

A suli neve: Szent-Györgyi Albert Gimnázium,Szakközépiskola és Kollégium

Békéscsaba

Osztályom: 9/f (egészségügyi szakközépbe megyek)

Akik ide jönnek nyugodtan írjanak,jelentkezzenek!A többiek válaszát is várom!

Előre is köszönöm!

14/l



2013. jún. 27. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát én most leszek 10-es de az első 9.es napomra emlékszek.

Reggel volt ugye a szokásos ünnepség, a kolesztól battyogtunk el suliig páran,mert azt se tudtuk merre van. Felvettem egy magassarkút de kiderült,hogy a 20 perces sétához nem igen jó... Útközben meg a felsőm a mellemnél elvesztett egy gombot és biztosítótűvel kellett megcsinálnom mert szétnyílt... :D

Meghallgattuk a szokásos monológot,majd elmentünk órabeosztásért meg órarendért. Majd felmentünk egy terembe és megbeszéltük osztályfőnökkel,hogy ki milyen csoportba, mikor hogy s mint lesz az év. Elmondta az általános tudnivalókat.

Nehéz lesz,középiskola blablabla...

Aztán pedig tankönyvosztásnál álltunk sorba. Ugye a 9.esek kezdtek és mivel én augusztusban felvételiztem ezért én voltam az utolsó akinek könyvet adtak. mivel nem mondták,hogy akkor kapjuk meg a rahedli könyvet nem hoztam táskát így a könyveimet szorongatva egyedül sétáltam vissza koleszba. Ilyen volt az én első iskolanapom. :D

2013. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Átérzem a veled történteket. :)

Remélem azóta jobban alakulnak a dolgaid! Tudom, hogy nem egy koleszban leszünk, de úgy általánosságban mondanál valami róla?

2013. jún. 27. 17:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Első középsulis napon egyedül leültem bal oldalt a negyedik sorban, mögöttem senki, előttem egy csaj veée pár szót beszéltem. Mikor volt a körbevezetés mi fiúk együtt mentünk már elkezdtünk óvatosan poénkodni meg beszélgetni. A terembe a többieket figyelgettem kikkel lesze együt öt éven keresztül. Rögtön megláttam azokat akikkel nem leszünk puszipajtások és azokat akik jó fejek. Bár volt akikkel szemben tévedtem, de 90%ban bejött, bár így az ötödik év végére már mindenkivel normálisnak mondható a viszony. Első nap sztem ne a puszipajtésod keresd csak menj oda az első emberhez aki szimpatikus és beszélgess vele menjetek oda mésokhoz is. Legyél nagyon közvetlen és önmagad add.
2013. jún. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Első vagyok.

Az első hét a koleszban (főleg a beíratkozás napja) valami pokol volt. Már az is megfordult a fejemben,hogy hazamegyek. Régen többször táboroztam (csongrádon) ahol olyan fullextrás koli volt,hogy kb azthittem mind ilyen.

Erre bemegyek és így málik le a falon a festék, a tusoló olyan,hogy majdnem elájultam mikor megláttam... De aztán eltelt úgy két hét és megszerettem. :D Lassan jobban szeretek ott lenni mint itthon. Nekünk ráadásul tanszoba sincs. :d hála istennek. Viszont az,hogy kimenőre vissza kell érni az kicsit gáz :D

2013. jún. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!