Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az normális hogy a suliban...

Az normális hogy a suliban inkább a tanárokkal szeretek beszélgetni és nem a kortársaimmal? Koravén lennék? 13/L

Figyelt kérdés

Tudom, vége van az iskolának, de most gondolkodtam ezen.Már óvodás koromban sem jöttem ki túl jól a korombeliekkel, inkább az óvónénik mellett szerettem lenni.Miután vége lett, apa mindig elvitt a nagyihoz és nagyon jókat beszélgettünk.(Inkább az ,,élet dolgairól", mintsem arról mit rajzoltam aznap)Eddig kb. 1 igaz barátom volt, de vele is szétmentem.Az iskolában is inkább beszélgetek a tanárokkal, mint a kortársaimmal.(Nem vagyok stréber, nem a tananyagról beszélünk hanem pl.Frei könyveiről)Miért van ez?Így sosem lehet barátom?Vagy később párkapcsolatom?Egyszerűen nem tudok mit tenni ellene...

Segítsetek!



2013. jún. 29. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális ne aggódj. :)
2013. jún. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szoktunk velük régen, órán kívűl tök jól ellehet velük beszélgetni. Mondjuk olyan is volt akivel órán is :D
2013. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te pont az ellentétem vagy. Én sose tudtam tanárok előtt feloldódni, hiába szerettem őket. Tudom, sokra mentél a válaszommal.
2013. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ian Catman ***** válasza:
100%
Normális. De tudat alatt lehet egy olyan, hogy valamiért fel akarod hívni a figyelmet magadra. Írod is, hogy 1 igaz barátod volt eddig, de "szétmentem". Kapcsolathiányod van, ezért ösztönösen felhívod a figyelmet magadra. Vigyázz vele, önmagában nem baj, de ha ez tovább erősíti azt a tévképzetet, hogy "így sosem lehet barátom" akkor már baj. Ez menekülés a kortársaiddal való emberi kapcsolatokból, VAGY tényleg nincsenek, és ez téged elkeseredéssel tölt el. Pótcselekvés.
2013. jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!

Utolsó:

Lehet hogy pótcselekvés.Tényleg sokat szoktam keseregni mert nincs egy igaz barátom se.

2013. jún. 30. 16:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg simán csak érettebb vagy így aztán a tanárokkal sokkal jobban meg van az összhang mint az értetlen barátaiddal. Nálam ugyanez a helyzet (14/F vok) valami komolyabb témákról akarok beszélni de mivel erről a kortársaim nem tudnak semmit mert az Éjjel Nappal Budapest izgalmasabb így inkább érettebb és értelmesebb emberekkel beszélgettem azaz a tanáraimmal. Én azt csináltam hogy amikor a barátaim társaságát akarom lesüllyedek a szintjükre oszt mehet a csevely , de különben ez csak 1 ideiglenes állapot. pár év és a barátaid is elkezdenek úgy gondolkodni mint te és meg lesz az összhang. :)
2013. júl. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TomMunk válasza:
100%
Az is lehet, hogy csak nem találtad még meg ebben a társaidat :) Nekem a régi iskolámban (általános) kb 500 emberből volt kb 10-20 a barátom és ebből olyan 4-5-el jártunk is össze.... A mostani iskolámban (gimnázium) már más a helyzet, sokkal több közös témám van mindenkivel és úgy kb a 400 diákból 40-50 az, akivel nem tudnék leüli egyet dumálni... közeli barátból így is kevés maradt (de abból nem is kell több, nem is nyitok ilyen dolgok felé)
2013. júl. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!(:
2013. júl. 5. 10:03
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszer értelmesebb vagy, mint a kortársaid többsége, akkor mi mást tudnál tenni? Kénytelen vagy tudomásul venni, h egyelőre csak kis eséllyel akadsz kortársaid közül szellemi, érzelmi partnerre. ahogy idősödsz, értelemszerűen kortársaid között is egyre nagyobb eséllyel akadsz számodra elfogadható színvonalú partnerre, bár ez se garancia, mert mire felnőnek hozzád intellektuálisan, az alatt te is továbbfejlődtél...


Avval meg semmi gond, ha nem félreérthető keretek között felnőttekkel beszélgetsz értelmes témákról, pl tanáraiddal a suliban. De más színtéren csak szülői engedéllyel barátkozz felnőttekkel, a te biztonságod érdekében.

2013. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Az a baj hogy az idősebbek szemében csak egy kisgyerek vagyok hiába vagyok jó beszélgetőpartner az idősebb tinik is inkább a kortársaikkal barátkoznak mint velem, de ez érthető...
2013. júl. 7. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!