Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Baj, ha szisztematikusan...

Baj, ha szisztematikusan felszámolom a régi kapcsolataimat?

Figyelt kérdés

Mert pl általános iskolában egy kis elvont stréber voltam, aki sehova se jár el, nem haverkodik, okos, de nem értelmes.


Ezért az általános iskolás ismeröseimmel való találkozás nekem nagyon ciki, szeretném minden áron elkerülni. Mert az ő életük már elhagyta az enyémet (mert én 24 éves vagyok, már egy éve probálom megtalálni első állásomat a diplomával, de még mindig semmi, mig a többiek már dolgoznak, néhányan autót vesznek, esetleg házasodnak)


Gimiben ugyanugy stréber zárkozott kis kibirhatatlan görcs voltam, ugyanugy nem szeretnék érintkezni az ott megismert emberekkel. Ugyanazon ok miatt, hogy az ő életük halad, az enyém meg megrekedt.


Egyetemen megismert emberekkel azért nem szeretnék találkozni, mert ők már rég dolgoznak én meg végzésem óta (egy éve) még midnig sehova nem kellek, még fekete munkára se, sőt még szakmán kivülre se!


Attól félek, hogy a mostani ismeröseimmel is hasonlo lesz a dolog. Öket csajozás kapcsán ismertem meg.


Minen kapcsolatom elkopik, mert egyszerüen lemaradok a többi embertöl. Az életem egy helyben toporog. Ahol most vagyok, oda is fetrengve jutottam el, csigalassúsggal.


2013. júl. 4. 18:20
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Az önmagában nem baj, ha megszakítasz imeretségeket melyek nem segítik saját fejlődésedet. Az már inkább probléma, hogy el vagy keseredve, kicsi az önbecsülésed. Milyen diplomát szereztél?
2013. júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
BME Gépész BSc, de totál unszimpi az aurám, és lusta vagyok élni, haverkodni, bármi, ugyhogy mindenünnen elzavarnak.
2013. júl. 4. 18:36
 3/14 anonim válasza:
Lehet, hogy olyan állásra lenne szükséged, amihez nem kell szimpatikusnak lenned. Mondjuk pl. elmennél műszaki ellenőrnek.
2013. júl. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
oda is kell határozottság és magabiztosság
2013. júl. 4. 18:45
 5/14 A kérdező kommentje:
én ilyesmivel nem rendelkezem, csak nárcisztikus visszapofázási képességgel.
2013. júl. 4. 18:49
 6/14 anonim válasza:

Tegyél úgy, mintha az lennél.

Láttam egy filmet, a címére már nem emlékszem. Abban volt, hogy egy jó képességű siket kislányt be akartak íratni egy jónevű alapítványi iskolába, ahonnan eltanácsolták. Az ügyvéd fel volt háborodva, de semmire sem ment az igazgatóval. Mire a másik ügyvéd azt tanácsolta, tegyen úgy mintha megnyerte volna az igazgatót. Így is tett. Odahívta a sajtót, mondván, hogy azt hitte megnyeri az ügyet. Erre az igazgató nem mert mást tenni, mint felvenni a kislányt, különben csúnya sajtóvisszahangja lett volna a döntésének.

2013. júl. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hát ez elég meseszerü
2013. júl. 4. 19:33
 8/14 anonim válasza:
Minden esetre sok erőt és kitartást kívánok neked, és ne feledd, juthatsz még messzebbre annál, mint ahol most ők tartanak.
2013. júl. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy a múltbeli hibáidat felismered (és főleg, hogy bevallod magadnak) már fél győzelem. Most már csak változtatnod kell a viselkedéseden.
2013. júl. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem teljesen világos a kép... Most az a probléma, hogy egy kis stréber voltál mindig, akit mindig b*sztattak a többiek, hogy "ez egy nyomorult kis csicskag*ci"; és azért nem akarsz velük találkozni, mert úgy érzed igazuk volt (azért mert még mindig nincs munkád) és ezért inkább kerülnéd őket?... Hát nincs ezzel semmi probléma, töröld le magadat Facebookról (már ha van egyált) és akkor senki nem fog Rólad semmit tudni, senki előtt nem kell majd szégyenkezned...
2013. júl. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!