Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen a középiskolai élet?

Milyen a középiskolai élet?

Figyelt kérdés
Most leszek 9.-es, de fogalmam sincs arról, hogy hogyan kellene úgy viselkedni majd, hogy ne nézzenek hülyének az osztálytársaim, vagy bárki az iskolából. Mondanátok ötleteket? Meg a másik: azt hiszem egy iskolába kerülök azzal a gyerekkel, aki egy bunkó, semmirekellő, menőnek érezteti magát. Már általános iskolában is ki nem álhattuk egymást, és attól félek, hogy mondana valamit majd a haverjainak vagy bárkinek is hazugságokat rólam. És mi van ha belém kötnek majd?

2013. júl. 20. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Miért nézne bárki hülyének? Csak add önmagad, viselkedj rendesen a többiekkel és kész.
2013. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

" és attól félek, hogy mondana valamit majd a haverjainak vagy bárkinek is hazugságokat rólam. És mi van ha belém kötnek majd?"


Hááát, hogyha ---na szóval, remélem, legalább nem egy osztályba kerültök--- tehát ha téged megismernek az osztálytársaid, és tudják, hogy rendes vagy, akkor nem neki fognak hinni--- talán, remélhetőleg. Hát, nemtom, remélem, jó lesz számodra a középiskolai élet!:)

2013. júl. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Osztálytól függ de úgy általánosságban, ha nem tudsz beilleszkedni közéjük illetve nem vagy egy karakán önmagadért kiálló jellem. Akkor véged mert rád szállnak és szét fognak szívatni, fizikailag és lékileg is.


Tehát ha lehet valamilyen csoporthoz próbálj meg tartozni, a saját érdekedben. Ha az kell viselkedj úgy ahogy az ottaniak elvárják mert a klikkesedések úgy is megindulnak majd az első hetekben és ha nem mész át a szitán. Na akkor a pokol üdülő lesz ahhoz képeset amit kapni fogsz.


Saját tapasztalat. Tehát ne hódolj be mert akkor csicska leszel, de az észt se oszd mert az is utálják.

Bármit mondanak hagyd rájuk még ha nem is értesz vele egyet. Elvégre 4 évig lesztek együtt, gondolom ellenséget nem akarsz magadnak. Tehát ne konfrontálódj senkivel, de azért legyen egy tartásod.


Ami még előjöhet az a csajozás/ pasizás. Mindenképpen mond azt h van párkapcsolatod illetve szexuális tapasztalatod, ha nincs akkor is mert ha nem rád szállnak.

Hidd el nekem, ami középsuliba ez az egyik fő téma.

Ja és a nagy csajosoknak 80% szűz, csak hát ez a horda szabálya.


Ha a fentieket igyekszel betartani, akkor nem fog beléd kötni senki csak illeszkedj be és legyél egy kaméleon.

Hogy valójában bizonyos dolgokról mit gondolsz az nem számít, csak ne mond senkinek a sutiban.


Ez a túlélés alapja.


24 F

2013. júl. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. júl. 21. 13:18
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Persze agya csak önmagát aztán ha rászánlak mert nem tetszik nekik a stílusa. Ki megy oda megvédeni a gyereket talán te ???


Tudod már hány ilyen add önnönmagad stílusú emberel találkoztam. Ezeket szokták a legjobban szívatni.


A fentiekből ítélve te biztos nem húztad sokáig sehol.

Pár állásod biztos lesz vagy volt életedben.

Mert tudod ha nem felelsz meg a többségnek az elvárásoknak... akkor repülsz v tesznek róla h elmenj magadtól.


Bár te nyilván nem tod mi az alkalmazkodás ami magánügy de mással ne szúrj ki.

2013. júl. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Ezt az akkori 5-snek szántam de látom törölték.
2013. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Hát figyelj kedves megmondó ember.

Én úgy emlékszem a középiskolai éveim alatt próbáltam bekerülni a menő klikkbe és hát máshogy viselkedtem mint amilyen igazából vagyok. Tulajdonképpen egy véletlen folytán kerültem bele abba klikkbe. Aztán nem is volt hosszú életű ez a nagy barátság velük, egy ideig utána kifejezetten utáltam őket. Aztán valahogy elkezdtem magamat adni, nem foglalkoztam vele hogy nekik feleljek meg és valahogy vissza fogadtak a "menők" a soraikba anélkül hogy bármit is tettem volna érte. Sőt normálisabban is viselkedtek velem mint mikor az előző "haverság volt". Végső soron szívesen kondolok vissza rájuk és a középsulis éveimre, és néha most is jó társaságként futunk össze egymással. Az hogy neked nem ez volt a tapasztalatod, egy dolog. De nem értem minek kellett érte ledorongolni. Szerintem pont rád volt az igaz amit elmondtál csak itt próbálod kompenzálni a helyzetet. De adok egy jó tanácsot, fogd a nagy adag rossz indulatodat, aztán tedd bele egy szép fekete kukás zsákba, dobd a kuka mellé, és várd meg hogy majd a kukás bácsik elvigyék jó messzire.

2013. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
20%

Előszőr is nagyon fonots a megjelenés.Én pl. DC satyi és nike csuka nélkül a suli közelébe se merek menni.Második,a cuccok.Ha van egy jó telód vagy egy órád minden lehetséges szituációban próbáld előkapni, még akkor is ha a körülmények ezt nem indokolják.Következő: ha kérdeznek, vagy mondanak valamit mindig próbálj úgy csinálni mintha semmi sem érdekelne, ez nagyon menő dolog.A tanulást felejsd el, senki sem szereti az okostojásokat.Ha nem érzel magadban kellő önbizalmat mindig köss bele egy nálad jóval rosszab helyzetben lévő társadba.Legjobb ha sokan látják, olyanok akikkel mindenki jóban akar lenni.Mindenre mond azt, hogy ki a f érdekel, akkor is ha nem teljesen értetted az elhangzottakat.Azt mondasz amit akarsz senki nem fog utána járni, hogy igaz-e.Főleg a jővővel kapcsolatban pl.:nyáron kész lesz a jogsim,fúú van az a csaj tudod,azt a csicska gyereket meg suli után...

Aztán van 1-2 extra például a cigizés nagyon király dolog mostanába.Nagyábból ennyi jutott most eszembe, ha tudok még írok majd.Remélem segítettem sok sikert kívánok.

2013. aug. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előző kommentelőre semmiképp ne halgass!!!! Ne tanulj mert nem menő dolog??? Ember??? Normális vagy? Járj DC cuccokban mert az a menő, ne rdekeljen semmi... Tipikus olyan ember vagy akit én rühellek... Elmondanám én most megyek 4.-be. Én viszonylag jol tanulok 4.3-as az átlagom. Nem járok DC meg ilyen nagymenő cuccokban, én szimplán azt veszem fel ami tetszik a divatot le...om. Szemüveges vagyok, és bátran elmondom bárkinek hogy azért nem használok kontaktlencsét mert félek betenni.. Ráadásul imádom sőt, az életem része a wow, de ha kell ott tudom hagyni szóval nem vagyok kocka. Igy leírva azthinnéd csicska vagyok ott mi?? Hát meglepődnél de nem! És azért nem mert nem a világot sza..om le ha-nem az emberek véleményét! Ezen felül nem vagyok kis darab megtudom magam védeni! És ez bőven elég hogy az osztályomba a havaerjaimmal ellegyek! A nagymenők nem szivatnak, de én szivatom őket, beszólni senki se mer, és tudják hogy rühellem a páva nyomorékokat mint az ELŐTTEM KOMMENTELŐ! Ezen felül a lányok imádnak (bár nagyképű kijelentés DE így van). Persze van nagyon sok ember aki rühell engem de nem mernek beszólni mert tudják nem érdekel, ha meg piszkálnának tudják nem félek megverni őket. Bár ilyenre egyszer s e volt példa mert nem kellett. Szerintem legyél normális, tudj az emberekkel kommunikálni, legyél okos, így sokan kérhetnek töled segítséget tanulásba vagy puska íráshoz. Akit nem szeretsz azzal nem kell szóba állni! Mindenképp gyurj napi minimum 30 percet. Persze ezt amit leirtam ne hogy elsőnap kezd el! 9.-ben még csak annyit tegyél hogy mutasd meg a stilusod, legyél külömb, és TISZTELJENEK! 10.-be már aki beszól nyugodtan elküldheted a bús pi... lehetsz már önálló, nem kell mások véleménye. Legyél magabiztos, a csicskákkal legyél jóban, aki megérdemli legyél vele rendes! A csajok (persze nem a bekurvultakra gondolo akik minden buliba mással vanak hanem a normális lányok szeretni fognak) szeretni fognak. Legyél humoros, de ugyanakkor tudd hogy mikor mondassz valami hülyeséget a tanárnak, azért ne vidd túlzásba! Jó gyerek ne legyél! Azért a rossz dolgokban mindíg legyél benne! (persze nem abban hogy gyujtsuk fel a sulit szóval érted...). Ha elég önálló és nagy szályú tudsz lenni + megtudod magad védeni nem lessz gondod! Legyél az önmagad ura, ne mások adjanak neked parancsot pl: ne a nagymenőkre hallgass mindíg legyen egy önálló külön véleményed. Ha ezt csinálod a durvább szivatások elől fel vagy mentve, ha nagyon jól csinálod senki nem fog piszkálni sőt..! Csak egy páva tizenéves márkás cuccokban járó nyálas kis bal... ne legyél!
2013. aug. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Sz*r.
2019. febr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!