Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha most kezdenétek a középisko...

Ha most kezdenétek a középiskolát és kollégisták lennétek, beköltözéskor mit raknátok be a bőröndbe? Szerintetek milyen szükséges dolgokat vigyek a kollégiumba? Kérlek titeket minél több választ írjatok.

Figyelt kérdés

#kollégiumi élet #középiskolai beköltözés #kollégiumi cuccok #fontos cuccok a koleszba
2012. aug. 8. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én vinnék egy szendvicssütőt is
2012. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első körben olyan dolgokat, amiket nyaralásra, és ezeket egészítsd ki azzal, amit iskolába viszel, vagyis:

igazolványok, ruha legalább egy hétre, törülköző, fogkefe, fogkrém...tankönyvek, füzetek, tollak...

és ágyneműhuzat, esetleg lakat.

Amúgy amikor kiküldik a felvételi értesítőt, ott benne szoktak lenni a legfontosabb dolgok. A többi majd egy hét alatt kiderül, ha pedig valami nélkülözhetetlent felejtesz otthon, akkor sincs semmi baj, mert bárkitől kölcsönkérheted, amire szükséged van.

2012. aug. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én immár másodjára fogok beköltözni,így már tapasztaltabb vagyok,mint legelsőnek...Első körben ruhákat viszek(nadrágok,pulcsik,pólók,fehérneműk),egyenruhát,kabátot és cipőket.Ha lesz segítséged beköltözéskor,akkor inkább vigyél több cuccot,úgy is szükséged lesz rá az év folyamán(szerintem). Ágyneműt,és mindenféle tisztálkodási szereket,meg ha szükséged van rá,kozmetikai szereket.Törölközőket.Tanszereket,könyveket.Egy papucsot bent járkálni,egyet pedig zuhanyozni.Aztán evőeszközökből 2-2,pohár illetve bögre és tányér.Én általában mindig törekszem otthonosabbá tenni a területemet,így viszek még virágot(kaktusz),terítőket,plüssöket.Jaj,és kihagytam a legfontosabbat wc- papír,mert érdekes módon nagyon gyakran lába kel :P Remélem segítettem :)
2012. aug. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Idén leszek 3. éve kollégista a középsuliban és szerencsére utoljára is.

Amit vinned kell(legalábbis is viszek magammal):

- tisztálkodószerek (fogkefe,fogkrém,tusfürdő,sampon,fésű,törölközők...)

- tálak, evőeszközök

- tankönyvek, füzetek

- ruhák (az ünneplőt ne felejtsd el, mindig legyen a kollégiumba, mert van,hogy elfelejtik közölni, hogy erre meg erre az eseményre kell menni ünneplőbe)

- tükör! (nálam ez azért fontos, mert szoktam sminkelni és reggelente a tükör előtt sosincs elég szabad hely)

- mosogatószer, szivacs

- ágynemű, kedvenc kispárna, ágytakaró...

- sokan szoktak posztereket meg matricákat vinni, hogy hangulatosabb, otthonosabb legyen a szoba, ami nem árt, hiszen ha most kezded az egész kollégista dolgot, jó lesz, ha egy kicsit magad köré varázsolhatod az otthonod

- lakat (szerencsére nálunk nem kell, mert eleve zárható, kulcsos a szekrényünk)

- gyógyszer (fájdalomcsillapítót legalábbis mindenképpen rakj!)

- töltő, headset

Remélem nem hagytam ki semmit, bár, lehet még túlzásba is vittem. :D

2012. aug. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek rengeteget segítettetek :)
2012. szept. 1. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!