Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra? Nem vagyok hülye, tudnék jól tanulni, de nem megy, lusta vagyok, és sehogy nem tudom rávenni magam.

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
2013. júl. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
2013. júl. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket az értelmes válaszokat!! :D :D
2013. júl. 26. 01:14
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Nézd, erre nincs értelmes válasz. Magadra kell erőszakolnod és kész. Más ezen nem segíthet. Én is napok óta húzok eg feladatot, magamban kerestem a kifogásokat, de a saját akaraterőmön kívül már nem használ.
2013. júl. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
keresd mindenbe azt ami erdekel. en pl. a torit utalom de a fasizmus,nacik,hitler tema nagyon erdekelt ezert ezt tanultam es ev vegen 4es lettem mert a tz-ket jora irtam meg. akkor szerencsere en azt tanulok ami erdekel igy arra figyelek es szivesen tanulok ra . de altalanos suliba en ia annyira lusta voltam es semmi se erdekelt,egy tantargy se...
2013. júl. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam egy éve. Csak a 2esre hajtottam, azt lesz*rtam az egész sulit. (Mondjuk még alsóba jó tanuló voltam, azóta egyre csak lejjebb) de maga a suli volt sz*r. Nem érdekelt az a szak amire jártam, a tanárok közül 2őt, ha érdekelt a tanítás...(és ez nem csak a sablon bukott diák szöveg, amire mindig az a válasz jön, h: "Ja...minden rossz körülötted, csak épp te nem vagy hibás semmiben") hanem tényleg így volt és ezt szép lassan anyám is észrevette. Amint csak tudott átíratott egy jó nevű iskolába (jól megharcolt érte) Itt se lettem stréber, se gyökér, semmivel (vagy talán inkább nem sokkal) érdekelt jobban a tanulás, de mivel itt a tanárok kitapossák belőlem a 3-4 est, nem pedig azt mondják, mint az előző suliba, h: "akkor egyes, így jártál, majd megbuksz" így könnyebb tanúlni. Mivel jó suli és ide nem tudnak bejutni a feketék, ezért az órák is csendesek, lehet figyelni és azóta rájöttem, h némelyik tantárgy igenis elég érdekes:DD:) Sok múlik rajtad, de még több a környezettől. Ha te is valami "gyűjtő" féleségbe jársz vagy nem épp egy színvonalas suliba, akkor meg kéne próbálni átiratkozni! Ha pedig a suli jó, csak te vagy lusta, akkor nézd meg a "Rém hangosan és írtó közel" című filmet. Amikor Bruce Lee filmet néztem Bruce Lee akartam lenni, amikor pedig ezt akkor meg okos!!:DD Szóval hátha motiválna egy kicsit. (a motiváció hamar elszáll, szóval nézd meg sokszor vagy keress újabbakat!!) Tegyél ki valami emlékeztetőt a szobád falára (nekem pl. a film borítója van kint), h mindig eszedbe jusson, h érdemes okosnak lenni és ez nem feltétlenül jár azzal, h gyík vagy! Sok kitartást!:DD:) 16/F
2013. júl. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
83%

Én is lusta vagyok,mint a bűn. Ha tanulnom kellett folyton azt csináltam,hogy elővettem a könyvet azt közben telefonoztam,vagy éppen tévéztem,vagy csak gondolkodtam,és nem is koncentráltam a tanulásra. Így kettes tanuló lettem..viszont most megyek továbbtanulni új suli..minden! És rájöttem,hogy ne azért tanulj,hogy most a szüleidnek örömöt szerezz,vagy hogy megdicsérjék,hogy ötöst kaptál,hanem azért,hogy neked jobb legyen..ha tanulsz nem kell félned,hogy megbuksz! ha tanulsz,akkor jobb állást fogsz kapni..stb.

Én biztos vagyok benne,hogy most is majd mikor elkezdődik a suli fogok lustálkodni..nem fogom megcsinálni a házit,vagy ha meg akkor összevágom...ez bárkivel előfordul egyszer kétszer,de ha tudod,hogy dolgozatot írsz akkor erőltesd meg magad olvasd el a könyvet amiből írtok,és írd ki a könyvből a fontosakat egy lapra...amíg ki írod addig rögzülni fog az agyadban valamennyi,és utána már csak párszor elolvasod elmondod magadnak,és már megtanultad is! ennyi..utána jobban érzed magad mert megtanultad..valamint,ha sokat kell tanulnod egy nap például: matekot,irodalmat,törit, is tanulnod kell egy nap akkor ne úgy kezdj hozzá,hogy ajj ne már..hanem kezd a legnehezebbel..ha a legnehezebbel végzel utána már csak könnyű tanulni valók maradnak azt meg már megcsinálod és tanulás közben mindig tart szünetet,ha egyből megakarod tanulni túlteherled magadat,és azt is elfelejted amit tudsz :) .remélem tudtam segíteni :) Szép napot!

2013. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!