Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 22 évesen sem tudok beilleszke...

22 évesen sem tudok beilleszkedni? Hogyan tudnék kicsit könnyíteni ezen a helyzeten?

Figyelt kérdés

sosem tudtam beilleszkedni annyira, hogy ne nézzenek ki maguknak az emberek.

pl.: szeretnek bántani, cikizni, beszólogatni, megszégyeníteni és mikor új közegbe kerülök egyből elfog a félelem a rettegés, szinte sírva rohannék el, hogy ne tegyenek a nevetség tárgyává újra és újra.

OKJ-s képzésre megyek, és tudom, hogy nem vagyunk már kis dedósok, de rendszerint csak olyan emberek vettek eddig körül (középiskola, másik OKJ-s képzés), ahol teljesen kikészítetek.

Szeretnék nyugodtan tanulni úgy, hogy másoknak ismeretlenül ne lennék bunkó, vagy idegesítő.

Általában egymagam vagyok, ha szólnak akkor igyekszem olyan választ adni, amit hallani akarnak, hogy ne legyen semmiből sem proléma.

Szerintetek hogyan tudnék erőssé válni egy közösségben, hogyha ismeretlen vagyok számukra? nem szeretnék mindig a fekete bárány lenni.


2013. aug. 27. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Én is most megyek OKJ-s képzésre. Jőjj velem, s együtt uraljuk a világot!
2013. aug. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy hogy nem izgulsz.Gondolj bele:mindenki ugyanolyan ember és mindenkinek vannak hibái.Azzal semmit nem veszítesz ha odaülsz valakihez és megkérdezed hogy van.

Csak légy önmagad!:)

2013. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De valami oka azért csak van, hogy piszkálnak, nem? Nem hinném, hogy csak úgy, én még ilyet nem láttam. Biztos van benned valami rohadt idegesítő.
2013. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

konkrétan sosem mondtak semmit sem, hogy mi a problémájuk.

Sajnos erre nem tudok válaszolni.

A családomban szeretnek engem, sosem volt problémájuk velem.

Szóval nem tudok erre válaszolni.

2013. aug. 27. 14:42
 5/11 anonim ***** válasza:
Fiú vagy vagy lány?
2013. aug. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Eddig mindig ha egy emberekkel teli terembe kellett mennem azt kívántam: "Bárcsak szeretnének ezek az emberek." Ma már ha egy ismeretlenekkel teli terembe lépek körbenézek és azt gondolom "Szeretem ezeket az embereket."


önbecsülés, önbizalom, + a megfelelni vágyást mellőzd

2013. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

utolsónak (5.nek) köszönöm a választ! :)

ezeket a gondolatokat mindig elfelejtem, pedig a legfontosabbak egy új közegben. És magában az életben is

2013. aug. 27. 14:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Végezz el előtte egy önbizalom-erősítő tréninget inkább! Sokat segít. Meglátod, mások sem különlegesebbek.
2013. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy mindig a leggyengébbeket kezdik bántani. Szerintem nem tehetsz róla, ilyen a kisugárzásod. Általánosban engem is sokan piszkáltak, utáltam is, de most gimnazistaként rájöttem, mi a teendő. Nem kell hagyni magad... Ha valaki beszól, egyszerűen csak visszaszólok, persze sokkal durvábban. Ha odajön, és elkezd szekálni.. Pl. volt olyan, hogy elvették a tolltartómat, és nem akarták visszaadni.. Elkaptam az illetőt a nyakánál, nekiszorítottam a falhoz, megfenyegettem, hogy velem ne szórakozzon, és visszavettem a tolltartómat. Soha többé nem piszkált.


Elég kedves embernek tűnsz, és az erőszak nem mindig megoldás, talán van más lehetőség is, de nekem ez vált be. Voltak, akik pont emiatt 'menőnek' tartottak, és elkezdtek velem barátkozni. Arra is rájöttem, hogy miért. Mert ők is fekete bárányok, és sosem mertek visszavágni senkinek. És tetszett nekik, hogy nekem sikerült. :)

2013. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

lányként, OKJ-s szak mellett nem szeretnék agresszív lenni.

Nincs erre késztetésem, vagy hajlamom.

2013. aug. 27. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!