Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem bírnak az osztálytár...

Miért nem bírnak az osztálytársak? Miért nem tudok beilleszkedni? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok egy török srác vagyok, 1997-ben születtem Magyarországon.


Egyszerűen nem értem, miért nem bírnak az osztálytársak. Általánosban sem nagyon bírtak, de 8. osztályban elegem lett mindenből és el kezdtem verekedni. Rengeteg sérelem ért, és nem bírtam tovább! Végre megkaptam azt amit akartam, nem bántott senki. Bár a hátam mögött szépen kibeszéltek.....! Alapvetőében békés srác vagyok, néha azt mondják, túlságosan békés. Felvettek a gimibe és már alig vártam, hogy ,, új életet kezdhessek ", végre nem kell verekedni...meg a.....!

Nos felvettek és semmi nem változott. A fiúkkal és lányokkal ugyanugy leállok beszélgetni, de amugy már a tekintetükön is látszik, h le se szarnak. Vannak barátaim, de az sztem nem barát akivel leállsz beszélgetni (aki amugy a padtársad), aztán jelentés előtt óra elején fogja magát és átmegy a haverjához, aki egyedül ül. (Csak halkan mondom: Ez nagyon megalázó az egész osztály előtt). Nem bír itt senki, se a csajok (akik jól kibeszélnek a hátam mögött, megaláznak, de világéletemben lesz*rtam, h mit mondanak rám), se a fiúk, akiket a barátaimnak tekintek, de amugy jó magasról le*szarnak. Ha én nem állok szóba velük, ők se állnak szóba velem. A nagydumások után megy mindenki, de én meg nem fogok a többiek után futkosni!

Egyszerűen nem értem, mi a ,,jófenét" hibáztam, hogy nem fogasnak be az osztálytársak! Higéniával nincs gond, mindennap megmosakszom, nem vagyok beszédes, de sztem velem jól el lehet beszélgetni.171 centi vagyok, 60 kiló és sportos. Tehát ebben sem látok semmi kifogásolnivalót!


Mit rontottam el? Mit???? Hogy nem fogadnak be a magyar osztálytársak!!!


Úgy érzem, azért nem tudok beilleszkedni, mert nem vagyok magyar....


Légyszi segítsetek..... :S :S :S



2013. máj. 3. 15:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
szia, próbáld keresni a közös érdeklődési pontokat... esetleg vagy más osztályok tanulóival is beszélgethetsz... :) mindig légy előzékeny, vagy esetleg segíts nekik valamilyen feladatban... mondjuk iskolai fellépéseknél az ötleteiddel... :) remélem sikerül :)
2013. máj. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi a kommentet, de egyszerűen nem értem, mi a bajuk velem. Ha én balra fordulok, ők jobbra fordulnak, ha én jobbra fordulok, ők balra fordulnak. Ha egyenesen megyek, ők hátat fordítanak....
2013. máj. 5. 09:57
 3/19 anonim ***** válasza:
próbáltál már beszélni róla velük?
2013. máj. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem. Úgy azt mondanák, hogy nincs semmi bajuk.
2013. máj. 5. 10:33
 5/19 A kérdező kommentje:
***Úgy is***
2013. máj. 5. 10:39
 6/19 Beregan válasza:
98%
Legfőképpen ott rontottad el, hogy Magyarországra születtél. A gyerekek/fiatalok mindig is kiközösítőek voltak azokkal szemben, aki más mint ők. És ez rajtad a külsőségekben is megnyilvánulhat. Lenne egy tippem, hogy próbálj meg beilleszkedni. Ismertesd meg velük a török kultúrát, beszélj róla, légy érdekes. Bár lehet te is csak annyit tudsz erről mint ők, de egy próbát megér.
2013. máj. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tudom mondani, hogy keress barátokat más osztályokból. Ha odamész valakihez beszélgetni, legyél kedves, ne látszódjon rajtad, hogy lesz*rod az illetőt.

Sok sikert, remélem találsz majd magadnak egy igazi barátot!!!

2013. máj. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek. Az utolsó előtti válaszolónak pedig írni fogok privibe, h bizony nem ilyen egyszerű a magyar gyerekkel megismerni a török kultúrát..... tudod általánosban amikor áttértünk a törökökre ők azonnal csúfoltak, ha töri órán pl. 1526-ot vettük pl. akkor mindenki csúfolt.
2013. jún. 1. 15:04
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, nem sajnos, a magyar nép egyik nagy hibája az, hogy nem befogadó azokkal akik nem olyanok mint ők. Ez most nem csak arra értendő, hogy te török vagy. Én sem vagyok egy átlagos gyerek, és jól ki is utáltak emiatt, összetörtek teljesen, és elvették a becsületemet... szerencsére azóta rájöttem, hogy lehet, hogy ez most egoistának fog hangzani, de jobb vagyok, és jobb voltam náluk. Nem a képességeimben, nem az intelligenciám, vagy bármi más miatt, sőt igazán kreténnek tartom magam. Inkább a lelkem az, ami más, ahogy a tiéd is más. Magyar vagyok, de, ha megnézem a többi magyart, akkor a lelkem és a gondolkodásom egyáltalán nem ezt mondja. Kívülállók vagyunk, mert máshogyan viselkedünk, ahogy elvárják, és ahogy ők teszik. Ennyi az egész.
2013. dec. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A mai tinédzserek nagy részének képtelen feldolgozni az agya, és befogadni azt, ha valaki más mint ők.

Ismerős a csúfolódós téma, mert habár én teljesen magyar vagyok, de az átlagtól eltérő, enyhén kelet-ázsiai jellegű a szemem és ezért gúnyosan Liu volt a becenevem az osztályban, és ezt mindenki rendkívül viccesnek találta. Plusz nem érdekelt a nyálas popzene, szerettem olvasni, érdekelt a földrajz mega művészetek, szerettem nyelveket tanulni és ezért is különcnek tartottak, mert ők többnyire csak a kötelezőt tanulták meg és csak arról lehetett velük beszélni, hogy mi volt este a tévében. Ettől függetlenül nem voltam rosszban senkivel, de tudtam, hogy csak 1 igazi barátom volt köztük és a többiekkel csak a napi rutin miatt beszéltem, és hogy ne legyek bunkó.

2013. dec. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!